Kontracepcija

jesam li trudna?

zanaa

hvala doktorice na odgovru ponovila sam test i negativan je ali sam i dobila sasvim normalno sa 4dana kasnjenja dali je to samo bilo kasnjenje zbog nervoze i stresa jer sam se bas brinula jer imam istu kolicinu kao i uvijek i blage bolove podnu stomaka pa sta vi sad mislite?

Nataša Šemnički, dr. med.

zanaa ,

vrlo vjerovatno je stres bio uzrok.

L.p.

lm

Imam dvadeset godina. Prvi odnos sam imala 30.6.2012.g., decko je imao kondom, a 4 dana nakon toga sam dobila mjesecnicu. Tada bi mi trebali biti neplodni dani? I slijedeci put sam opet mjesecnicu dobila 7.8. ali bez ikakvih vec mi znanih predmenstrualnih simptoma. Ali sada je jos uvijek nema, imam samo gusti bijeli iscjedak. Postoji li mogucnost trudnoce?

Inace su mi mjesecnice neredovite, osim ako smrsavim, tada mi se ciklus koliko toliko unormali. Ali kako sam se udebljala 4 kg. razmaci izmedu 2 mjesecnice su mi oko 37 ili 47 dana.

Nataša Šemnički, dr. med.

lm ,

obzirom na ne redovit ciklus nemožete se osloniti na kontracepciju brojanja dana već trebate trajnu zaštitu kondom ili tablete.
Kod kašnjenja menstruacije uvijek treba učiniti tets na trudnoću.

L.p.

asrock870

Doktorice..imali smo spolni odnos 13.8 i stvari mi kasne danas 5 dan...on je rekao da nije svršio u mene i da budem sigurna...postoji li mogućnost da je ostalo malo spermija...nismo koristili zaštitu..a nikad mi do sad stvari nisu kasnile...nemam nikakvih simptoma za dobit stvari..a u depresiji sam..pomoć!

Nataša Šemnički, dr. med.

asrock870 ,

već smo mnogo puta pisali o tome da je moguće.
Našalost jedino sigurno je učiniti krvni test na trudnoću.
L.p.

asrock870

I samo da napomenem...povratila sam jedan put,malo me želudac boli..i sinoć sam dobila temperaturu..

ivanasucurac

evo mene opet...
dakle,nakon onoga što ste mi napisali...napravila sam test...pokazao je da nisam...eh sad,koliko to može biti pouzdano?da li sam ga prerano napravila ili?

slavujslavuj2

Postovana,

Koristila sam yaz pilule 6 mjeseci, te ih prestala piti 24.08.2012, kada sad i dobila zadnju menstruaciju. Prije uzimanja kontracepcijskih pilula imala sam neredovne menstruacije, pa ocekujem da ce se tako i nastaviti, poslije njihovog uzimanja.
Ono sto me zanima, jeste da sam imala odnos 01.09.2012. Kondom nismo koristili od pocetka; bilo je spoljnih dodira s.organa bez ikakve zastite.Kod ulaska penisa u vaginu koristena je zastita.
Dali su mi to bili neplodni dani , i dali postoji mogucnost da sam trudna ??
Da napomenem, imam i upalu jajnika...

Hvala unaprijed !

Nataša Šemnički, dr. med.

ivanasucurac ,

krvni test na trudnoću koji se učini u vrijeme očekivane menstruacije ili 3tj od rizičnog odnosa je potpuno pouzdan.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

slavujslavuj2 ,

obzirom na ne redovit ciklus nemožete znati kada su vam plodni a kada ne plodni dani.
Zato je potrebna uvijek zaštita od početka do kraja odnosa obzirom da u protivnom postoji rizik za trudnoću.

L.p.

leptirica92

Oprostite ocajna sam nemam toliko snage da nekog pitam pa sam odlucila ovdje inace u odnosu s deckom koristimo zastitu ali ovaj put nismo, nismo imali toliki odnos bez zastite sve se svelo na par sekundi poslije ceg smo nastavili s mazenjem dakle nije svrsio u meni ali opet me brine ti par sekundi mogu da me kostaju zivota menzes sam imala 3.9 i traje mi 5-6 dana , bukvalno ludim do iduceg menzesa ima jos 10-tak dana a meni je ludilo docekati , imam cesto mokrenje zbog upale i vodene ciste ali dal' je moguce da je spermic mogao da udje , ostane samo za tih par sekundi ?

Nataša Šemnički, dr. med.

leptirica92,

ovu su vrlo hazrderska pitanja koja mogu dati 50/50 % točan odgovor.
Ajmo vjerovati da je stvarno bilo samo par sekundi bez ikakvog sekreta prostate i time nemogućnosti trudnoće.

L.p.

ivonka

Poštovani! Dana 14. na 15. rujna imala sam spolni odnos sa dečkom, međutim kondom je puknuo. Mjesečnice mi variraju od 28-31 dan ali po izračunima nisu mi bili plodni dani. Kontracepcijske pilule (točnije Novynette) trebala sam početi koristiti tek od prvog dana sljedeće menstruacije tako da nisam bila zaštićena po pitanju pilula. Drugi dan, oko 12h ( otprilike 12h nakon spolnog odnosa) popila sam dvije navedene pilule po preporuci dežurnog ginekologa, a nakon 12 sati još dvije. Menstruaciju sam dobila 5 dana nakon tog spolnog odnosa i počela sam koristiti navedene pilule. 19.dan nakon korištenja pilula dobila sam menstruaciju iako nije toliko obilna pa me zanima imam li potrebe za zabrinutošću ?
Hvala Vam unaprijed!

amii_w

Poštovana, za početak se ispričavam što Vam često postavljam pitanja, no veliki sam paničar.
Zadnju menstruaciju dobila sam 20.9. a spolne odnose sam imala 29.09. i 30.09. Koristili smo kondome u oba odnosa. Kasnije smo ih provjerili i nisu pukli. No, u jednom odnosu je partneru kondom stalno spadao, nije mu ni u jednom trenutku pao ali mu je cijelo vrijeme bio pri kraju. Kad smo prestali s odnosom, nije bio ni blizu svršavanja, kondom smo napunili vodom i nije puštao. U drugom odnosu je svršio u meni i provjerili smo kondom i nije pukao. Postoji li mogućnost trudnoće ? Puno Vam hvala.

Nataša Šemnički, dr. med.

ivonka ,

jedno od dobrih strana kontracepcije su oskudnije menstruacije zato mislim da nema razloga za brigu.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

amii_w ,

mislim da nema razloga za brigu.

L.p.

sookie

Postovanje,
evo ovako..zadnji menzis sam dobila 20.09..trajao je 3,4 dana onda 1 dan nista pa onda drugi dan je bio neki smedzkasti iscjedak i prestalo isti dan..vec tog 4 dana sam imala nezasticeni spolni odnos,ujutro,onda navecer,onda opet sutradan ujutro i tako otprilike svaki dan do 30.9..zatim sam imala odnose 3.10 dva puta zaredom i onda jos jednom 9.10. decko nije svrsavao u mene(tako kaze) ali bas ni u to nisam sigurna jer mu je znalo pobjeci par puta da ja nisam niti skuzila..poslije bi mi rekao..ciklusi su mi redovni 26-28 dana iako mi je pretprosla kasnila 12 dana i to mi se po prvi puta dogodilo da mi je kasnila uopce....znaci sad za nekih 4,5 dana trebam dobiti M
osjecam se nekako cudno,i imam neke simptome:cesce idem mokriti,staaalno sam gladna tj stalno mi se nesto jede(imala sam i prije periode "zderi zderi" ali ne ovako kao sada) ali kad pojedem mi bude kao neka mukica ali nist pretjerano,pijem vise kave jer mi se bas trazi inace sam pila samo ujutro i to je to. imala sam neki cudan okus u ustima koji nisam mogla s nicim "ubiti" ali to mi je bilo dva tri dana,cesto sam pospana..neki dan sam se vec na 50 metara hoda sva uspuhala i gledam koji mi je, grudi me ne bole,inace me uvijek bole prije nego trebam dobiti..jajnici me tu i tamo zakoce.ali vecinom tupa bol koju najcesce osjetim ujutro,sad vec i predvecer..citala sam o linei negri i ja ju vidim sada nazire se ali nisam sigurna jesam ju imala i prije jer nisam obracala paznju,a i citala sam da se to ne pojavljuje tako rano u trudnoci.. i vise nisam sigurna jel mi 20.9 bio pravi menzes jer me nista nije boljelo inace umirem prvi dan od bolova..a znam da neke zene mogu krvariti i do par mjesseci u trudnoci..test jos nisam radila..
..sto vi mislite o svemu ovome i da li je moguce vec sada imati simptome jer mozda sam si i umislila..ali nekako se cudno osjecam happy bilo bi mi drago da jesam happy)

Serendipity

Poštovani,

već oko 2 tjedna me muči osječaj mučnine i pojačano lučenje sline...boli me i želudac. Spolno sam aktivna te koristimo kao kontracepciju kondom uz prekinuti snošaj . Odnose sam imala od 6. do 9.9. a pretprošli ciklus mi je trajao 32 dana,menstruacija je bila normalna,trajala je od 12.-17.9.,odnos smo imali još i 22.9. Prošli mjesec ciklus je trajao 28 dana, odnos smo imali 4.10 a mestruaciju sam imala od 9.-13.10, imala sam normalne simptome pms-a, više ih nemam... bila je dosta obilnija na početku a treči dan je jednostavno kao stala i nastavio se malo jači spotting. Moje pitanje je da li bi ovo moglo biti povezano sa trudnočom?

Hvala Vam na odgovoru, lijep pozdrav

Nataša Šemnički, dr. med.

sookie ,

bez testa ništa ne možemo tvrditi.

L.p.