Kontracepcija

kašnjenje menstruacije

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ana, počnite čitati ovaj forum. Krenite od teme Pilula za dan poslije - najčešća pitanja, a nastavite sa temama koje imaju trudnoća i kašnjenje u naslovu. Na sva je vaša pitanja davno odgovoreno.

nhrnjak1

e ovako, moja cura koristi jasmin kontracepciju već godinu i dva mjeseca, nema toćno određeno vrijeme kad pije tabletu. Ponekad ju popije popodne, ponekad navečer e sad ..... zadnju tabletu za ovaj mjesec je trebala popiti u subotu ali nije, imalu smo odnos sa subote na nedjelju oko 4h ujutro i ona je tek u nedjelju navečer popila tabletu!!! inače kad popije zadnju tabletu u subotu dobije mengu u srijedu, al danas je četvrtak i ona još nije dobila! dali je moguće da je zatrudnila ,a ako nije koliko može kasniti?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Prilično vam neodgovorno cura pije tablete, pa ju probajte malo dovesti u red, jer se tako ostaje trudan. Iako, mislim da ovaj put nije. Ne znam kad će prokrvariti. Pročitajte temu Obavezno pročitati i Pilula za dan poslije - najčešća pitanja.

antonela2512

postovana doktorice! imala sam spolni odnos i decko je svrsio a ja sam imala ovulaciju ginekologica mi je dala cilest pilule da pijem po 3 svako 12 sati ja sam to popila i trebala sam dobit menstruaciju 28.5. ne znam hocu li otic na pregled ili da sacekam jos malo

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Napravite test na trudnoću, na pregledu se još dugo ništa pametno neće vidjeti. Pročitajte i temu Pilula za dan poslije - najčešća pitanja.

sekica

poštovana.. prije mjesec dana prestala sam uzimati tablete logest koje sam pila pola godine. menstruaciju sam morala dobiti prije tjedan dana (računajući po tabletama), ali mi još uvijek kasni.. jajnici me jako bole i grudi, kao i uvijek prije menstruacije. samo mi nije jasno zašto još nisam dobila? imala sam spolni odnos, ali sa zaštitom - to je sigurno. prije uzimanja tableta imala sam redovit ciklus. hvala na odgovoru.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne pouzdajte se u zaštitu nego napravite test na trudnoću.

tigrica

Poštovana doktorice! Ako mi molim Vas možte odgovoriti na ovo pitanje. Stalno zovem svoju ginekologicu a nemogu je nikako dobiti. Radi se o tome da mi je prije dva mjesca kasnila menstruacija i doktorica mi je Dabroston tablete, koje sam pila dok nije dosla. Evo sada se opet ponovilo isto, opet kasni a trudna nisam. Dali mogu opet piti te tablete dok ne dođe ili što? Unaprijed Vam zahvaljujem na odgovoru!

cao.. Imam 18 godina i inace mi je do sad bilo poprilicno redovna menstruacija. Sada mi kasni mjesec dana. Radila sam dva puta test za trudnocu i oba su bila negativna. Imam vec 15-tak dana pojacano bijelo pranje neugodnog mirisa. Sta bi mogao biti problem?
hvala unaprijed

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Vjerojatno nekakava cista, javite se ginekologu.

cocain

nekoliko dana prije nego shto sam trebala da dobijem zadnju mjesecnicu, uzela sam speed, 2 puta... i sada mi kasni vech 16 dana. Da li je moguche da speed mozhe izazvati kasnjenje menstruacije... i ako da, koliko je normalno da kasni, stvarno me je strah. Pogrijeshila sam, i sad sam zabrinuta.sad((

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

E baš ste me nasmijali happy, ne učimo to u školi. Ne znam odgovor na vaše pitanje, ali napravite test na trudnoću.

anjic

ovako imam jedno pitanje, koristila sam kontracepcijske pilule diane 35 godinu dana, nakon sto sam ih prestala pit ciklus mi je varirao od 40 pa čak do 52 dana ( u 8 mjeseca imala sam samo 4 menstruacije). sada mi je već 68 dan bez menstruacije. imam redovne spolne odnose ali uvijek sa zaštitom. napravila sma kućni test na trudnoću koji je ispao negativan. pročitala sam da je velika mogućnost da ni menstruacija kasni ako mi je i prije uzimanja tableta kasnila. meni je prije tableta znala kasnit po nekoliko dana al nikad ovoliko puno. pretpostavljam da nisam trudna i da kašnjenje može bit posljedica stresa, ali svejdno zanimalo bi me vaše mišljenje...pozdrav

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Treba vam kompletan ginekološki pregled, da se utvrdi o čem se radi. Možda je stres, a možda je i nakakv hormonski poremećaj. U svakom slučaju ne može se znati bez pregleda.

lola123

Imam 21 godinu i posljednja 3 mjeseca menstruacija mi dolazi svakih 35 umjesto 28 dana te je pritom dosta oskudna( prva dva dana slabo krvarenje,a već 3.dan samo smeđi iscjedak). U ovom razdoblju nisam imala nikakve spolne odnose,a na redovnom ginekološkom pregledu bila sam u 3.mj. ove godine i tad je još sve bilo u redu.Nisam na piluli. Da li se trebam brinuti?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Jasno mi je da niste na piluli i bez da ste spomenuli. Ne trebate se brinuti, ali trebate ponovni ginekološki pregled da se vidi zašto se to zbiva.

AnaV

Poštovani,

od moje prošle menstruacije je prošlo već 48 dana, napravila sam test na trudnoću (intim plus) 32. dan i 40. dan i oba su bila negativna. Prije par mjeseci sam prestala s uzimanjem Logesta, nakon toga su mi 2 menstruacije došle redovito (28. ili 29. dan), a prošla mi je uranila (ciklus mi je trajao 25 dana). Je li moguće da su testovi bili lažno negativni i imam li razloga za zabrinutost?

Unaprijed zahvaljujem

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nisu testovi lažno negativni. Ako su menstruacije prije bile neredovite, bit će opet - ali ovo vaše više zvuči kao nekakva cista, pa se javite ginekologu.

AnaV

Prije nisam imala neredovite cikluse tako da ću onda otići kod ginekologa što prije. Hvala vam na odgovoru.

Maja_

Imam 19 godina, u vezi sam sa deckom 2 godine. Prilikom odnosa ne koristimo uvek zastitu, ali je on i tada veoma pazljiv. Nikada ranije nisam imala problema sa kasnjenjem menstruacije, ali ovog puta mi kasni 6 dana. Zelim napomenuti da sam nedavno imala gljivicno oboljenje koje sam, po preporuci ginekologice, izlecila vaginaletama. Sada mi menstruacija kasni, ali mi se cini da su se gljivice ponovo "vratile". Da li to moze biti uzrok kasnjenja menstruacije? Nameravam posetiti ginekologa, ali bi mi puno znacilo vase misljenje. Unapred hvala....