Kontracepcija

Kontracepcijske pilule

maaraas

da se nadovezem na ovo gore ^^ starh me jer sam jucer spavala s deckom i svrsio je u mene...

Natalija Beljo, dr. med.

bbc To sve ok, kako se bliži kraj blistera , počinje mjesečnica pa je zato obilnije. Nadam se da Vas je ginekolog upozorio da kako ste počeli piti 6 dan ciklusa da ovaj ciklus koristite dodatnu zaštitu.

maraas Sve je ok, zaštita nije bila smanjena, ako se povrati u manje od 2 sata kad ste popili tbl. potrebno je uzeti sljedeću iz blistera.

zbunjen-a

Poštovana

Ispričavam se na ponovnom pitanju, Vjerovatno sam se krivo izrazila u prošlom pitanju.... Kontracepcijske pilule sam počela uzimati normalno prvog dana menstruacije, a nakon završetka menstruacije nastupio je taj smeđi iscjedak, koji je sve jači, a pokoji dan je bilo i lagano krvarenje. Pa me zanima dali je zaštita svejedno potpuna bez obzira na taj iscjedak i krvarenje sredinom ciklusa?

Natalija Beljo, dr. med.

Nije ostala je ista.

zbunjen-a

nisam odmah napomenula.......post je postavljen pod korisničkim imenom bbc međutim zaboravila sam lozinku pa je potpitanje postavljeno pod drugim imenom (zbunjen-a)

ispričavam se,nadam se da Vas nisam previše zbunila.

Poštovani,
poslije trudnoće (nakon što sam prestala dojiti) sam ponovno počela uzimati Triqiular, po preporuci ginekologa i nakon laboratorijskih testova. Pila sam ga dugo i prije trudnoće. Nakon poroda su mi mjesečnice počele biti izrazito obilne, PMS izraženiji, pa je i to jedan od razloga uzimanja Triquilara. No, smeta mi što npr. zadnja pilula mi je u petak, u utorak dobijem mjesečnicu, u subotu počinjem s novim pakiranjem,...no idućih 5-6 dana kako pijem novo pakirenje imam i dalje smeđi iscjedak, kao pred kraj mjesečnice.
Da li je to normalno, ili bih trebala prijeći na duge pilule i koje? (davno prije sam probala Logest i Yasmin, no prestala sam s njima jer sam imala nuspojave).

evelyn12

Poštovani,

počela sam piti diane 35 u petom mjesecu,šesti mjesec nisam pila,a zatim sam ih pila u sedmom mj...drugu stanku sam napravila u osmom mjesecu. Sada bih ih htjela opet nastaviti piti,naravno bez pauza,ali sam čula da se to ne smije raditi te da takve stanke utječu na djelovanje pilula kada se opet počnu uzimati. Ako ih počnem piti hoće li biti manji učinak i smijem li ih piti ako sam pauzu imala prošli mjesec??

Unaprijed se zahvaljujem na utrošenom vremenu i odgovoru.
Pozdrav

Nataša Šemnički, dr. med.

janja78 ,

prema svemu navedenom prije uzimanja tabčeta te uz njihovo uzimanje vama bi odgovarale Qlaira ili Lyndinette 30 tablete.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

evelyn12 ,

nikako nije preporučljivo raditi pr česta kratkotrajne pauze.
Odlučite sami jeste li spremni na kontinuirano uzimanje kontracepcije i tada krenite.
Bilo bi dobor za veću sigurnost prvi mjesec korititi dodatnu zaštitu barem prvih 10 dana.

L.p.

pjegava

Postovana,

Odlucila sam nanovo poceti piti kontracepcijske pilule i imam jedno pitanje. Naime unazad godinu dana mi menstruacija obicno pocinje s 1-2 dana smeckastim iscjetkom. Kada uzeti prvu pilulu, bas kad krene krvarenje ili vec s pocetkom iscjetka?

Unaprijed zahvaljujem!

Nataša Šemnički, dr. med.

pjegava,

započnite s 1. danom krvarenja.

L.p.

petmaja

Dobar dan! happy Interesuje me da li mogu uzeti Novynette pilule drugi dan menstruacije? Nisam ih koristila pre vec Yaz skoro godinu dana,ali sam prestala da ih pijem pre sest meseci otp. Nisam imala nikakvih problema dok sam ih pila. Sada bih da uzmem Novynette,medjutim prosao mi je privi dan menstruacije. Da li cu imati neke kontra indikacije ukoliko ih popijem drugi dan,ili nece imati delovanje...?

sara250

Poštovani,
jučer sam popila pilulu u 20h kao i svaku večer, no oko 23 i 30h sam povraćala i ujutro sam dobila proljev.
pa me zanima što da uradim? trebam li popiti još koji pilulu ili sam zaštićena? i koliko inače mora proći sati od popijene pilule do povraćanja ili proljeva (neki kažu 2 sata, neki 4h)?

unaprijed hvala,
srdačan pozdrav

Nataša Šemnički, dr. med.

petmaja,

krenite slijedeći mjesec s 1. danom.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

sara250,

sad popijte 2 odjednom i nastavite se štiti kondom.
Unutar 4h od povraćanja potrebno je popiti novu tabletu.

L.p.

sara250

poštovana,
hvala na odgovoru. samo bih još pitala koliko bi se dana trebala štititi kondomom?

srdačan pozdrav

sara250

ispričavam se al imam još samo jedno pitanje koje sam zaboravila pitati. naime jučer sam popila 2 pilule kao što ste mi i rekli (jedu u 20 a drugu u 21h, nadam se da to nema veze) i sad me zanima jedna stvar. znači ja ću ovaj mjesec popiti jednu pilulu manje? znači neću završiti s pilulom u nedjelju kao što bi trebala već u subotu?
hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

sara250,

tako je. U nedjelju vam kreće pauza od 7 dana

L.p.

pahuljica_

postovani,
pila sam yaz godinu i par mjeseci i onda napravila pauzu od godinu dana,prosli mjesec opet sam zapocela s yazom.kada je doslo vrijeme za novu kutiju nisam mogla pronaci recept,a za odlakak ginekologu nisam imala vremena jer sam hitno putovala.tabl.sam trebala popiti u petak(zapoceti novu kutiju).sto ce se dogoditi ako je popijem u ponedjeljak,znaci zakasnim 3 dana,kad dodjem do recepta?hvala!

sara250

poštovana,
već 2 tjedna imam bolove u jajnicima posebice lijevom. mislila sam da je to vezano uz menstruaciju i njezin dolazak, ali ona je pri kraju a bolove i dalje imam.
postoji li mogucnost da imam bolove zbog toga sto sam prije otprilike 2 i pol tjedan uzela 2 kontracepcijske pilule odjednom? ili koje je vase strucno misljenje, zasto bi mi se mogla ta bol javljati?
i imam jos jedno pitanje, mogu li prestati s koristenjem kontracepcijskih pilula bilo kad ili moram cekati neki period da prođe? (pijem ih vec 2 mjeseca, al vise mi nisu potrebne, da popim jos ovu kutiju do kraja pa da prestanem). i sto mislite o tome da li je bolje nastavit ih piti ili napraviti pauzu od mjesec, dva, pa onda ako mi kojim slucajem budu trebale opet nastaviti piti
ispricavam se na duzem postu
srdacan pozdrav