Kontracepcija

Kontracepcijske pilule

Larmira6

Poštovani.. pijem kontracepcijeske pilule belara, da li mogu uzimati i praxiten?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

anamarija345

Postovani, pijem Logest vec 5 godina. Danas sam zakasnila 6 i po sati sa pilulom. Radilo se o piluli u sredini pakiranja. Je li mi zastita smanjena i koliko da koristim dodatnu zastitu ako je?

Lijep pozdrav

ZK123

Poštovani,

Pijem Axiru vec dvije godine redovno u 22h navecer.
Prosli tjedan mi je bio drugi tjedan blistera , radila sam nocne smjene i zaboravila ponijet tablete.
Dakle prvi dan sam je umjesto u 22h popila sutradan u podne, navecer je opet nisam popila i popila je sutradan u 10 ujutro.
Ginekologinja mi je rekla da ih nastavim sada pit u 10 ujutro svaki dan.
Nakon tih pogresaka sam samo jednom imala nezasticen spolni odnos.

Danas mi je trebala biti zadnja tableta blistera, ali radi tih preskakanja ja imam jos jednu. Da je sutra popijem? Ne popijem? Nastavim odmah s novim blisterom? Ili napravim pauzu od 7 dana kao inace?

Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zk popijte preostalu. Radite pauzu kao i inače.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anamarija nije zaštita umanjena.

madamee12

Poštovani,

pročitala sam da statistički i uz savršenu uporabu kontracepcijskih pilula 1-3 žena će ostati trudne. Sad me zanima da li se to zaista dešava u praksi, da li se unatoč pravilnom i pravodobnom uzimanju pilula može desiti ovulacija i ostati u drugom stanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U teoriji da. Osobno nisam vidio mnogo žena trudnih a da su redovito uzimale kontraceptivne pilule.