Kontracepcija

Lindynette 20

Black08

Postovani,
pijem Lindynette 20 vec par godina, medjutim, zadnjih godinu dana osjecam kao da su mi preslabe, na nacin da mi se ten pogorsao, kosa se pocela vise mastiti te imam bolove prvi dan menstruacije kojih prije nije bilo. Nisam se prebacivala na jace tablete jer nisam smatrala da je nuzno, no prije 2 dana sam osjetila probadajucu bol u podrucju jajnika i pomislila da je moguce da osjecam ovulaciju koja bi po kalendaru trebala biti tocno u taj dan. No ako bi pilule trebale sprjecavati ovulaciju, je li moguce da je to stvarno bila ovulacija i da su mi tablete preslabe? Postoji li onda i mogucnost da sam trudna? Iako imam redovite menstruacije, ali cini mi se da na pilulama to nije dovoljno pouzdan faktor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna dakako i nisu vam preslabe. Smetnje koje navodite bolje se rješavaju drugim pilulama, dakle ne jačim nego drugačijeg sastava.
Konzultirajte svog ginekologa.

lorigens

Postovani pijem lindynette prvi put. Pocela sam ih piti prije 5 dana kad sam dobila menstruaciju. Menstruacija mi je završila jucer i jucer sam imala odnos s deckom i svrsio je u mene. Zanima me da li postoji ilakva sansa za trudnocu s obzirom da sam ih tek krenula piti i pijem ih 5 dana. Unaprijed hvala.

lorigens

I da jos, pijem ih uvijek u isto vrijeme ali malo me panika ulovila jer sam procitala da prilikom uzimanja prvog blistera treva koristiti dodatnu zastitu. Ja nisam koristila nikakvu dodatnu zastitu, da li bu trebala napraciti test za trudnocu ili sam zasticena od prvog tog dana uzimanja? Stvarno me malo strAh sada da bi mogla biti trudna. Napominjem, prvi put uzimam j ovo mi je peti dan uzimanja. Jucer sam imala odnose sa ejakulacijom u mene. Hvala vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Djeluju od prvog dana ciklusa i nije nužna dodatna zaštita samo redovito uzimanje.

amelielorena

Postovani doktore,
da li su tablete lindynette 20 pravi izbor ako zelim da mi se lice ocisti i da imam bezbolnije menstruacije? Cula sam da su one neki blazi oblik tj.niskodozirane tablete pa su mi se svidjele i doktor mi ih je prepisao, ali htjela bih cuti jos jedno misljenje.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisu. Bolje su DIane, Yaz, Belara, Yasmin.

amelielorena

Vec mi ih je doktor prepisao i podigla sam ih u ljekarni pa me zanima da li one mogu imati takav ucinak kao i te koje ste naveli samo ne toliko efikasan ili uopce nemaju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uglavnom nemaju neki poseban blagotvoran učinak na ten.

Katarina7

Pozdrav, pijem Lindynette20 vec 11 meseci do sada su mi menstruacije bile tocne u sat medjutim ujutru sam primetila malo braon iscjedka na gacicama a od tada nista. Evo 11h navecer a ja nisam dobila. Da li je moguce da sam trudna, a pritom decko nijednom nije ejakulirao u mene?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna, doći će uskoro.

zeljkav123

Poštovani,

Pijem Lindynette 20 od 30.3.2016. Kako zadnju tabletu popijem u utorak, u petak uvijek stigne menstruacija. Međutim, jučer menstruacija nije došla, kasni jedan dan.

Inače, tablete pijem svaki dan, navečer u 19 sati (doduše jako često se dogodi da uzmem nekad u 19, nekad u 22, ali kašnjenje nikad nije veće od 3 i pol sata). Samo mi se jednom, prije 3 mjeseca, dogodilo da sam kasnila s uzimanjem 6 sati. Obično prije nego što dobijem menstruaciju nemam bolne grudi i slične simptome u koje bih se mogla pouzdati... Spolni odnosi su mi bez zaštite i partner nastoji uvijek ejakulirati izvan, no kroz vrijeme smo postali neopterećeni time i često imamo spolne odnose zaredom.

Postoji li šansa za trudnoćom? Inače, znam često imati u sredini i prije menstruacije iscjedak koji je sličan onome u plodim danima (nalik na bjelanjak, rastezljiv, no povremen) - ne znam koliko je to relevantno. Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će menstruacija. Neće doći do trudnoće.

Milicans

Dobar dan. Pijem Lindynette 20 vec duze vreme,menstruacija svaki mesec i vise nego uredna. Dobila sam 04.08 , nakon toga sam trebala da dobijem 01. ili 02. septembra medjutim ja sam zbog letovanja odlozila to spojivsi dve kutije. Nikakve probleme nisam imala,i mensturaciju ocekujem sada 29-30 septembra ali juce i danas vidim braon iscedak , da li je to neka normalna pojava usled spajanja dve kutije? Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je obično pojava takvog uzimanja pilula.

Osijek10

Postovani, popila sam prvu pilulu dvanaestog dana ovog ciklusa a ne prvog kao sto bi trebalo pa me zanima kako da nastavim uzimanje dali da radim pauzu te otkada sam zasticena. Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Taj ko vam je sugerirao da tako uzimate neka vam da savjet što dalje.

Osijek10

Oprostite postovani, ali nitko mi nije sugerirao pa Vas stoga molim za savjet. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niej mi jasan takav način uzimanja. Zar ne čitate upute.
Sada najbolje uzmite do kraja blistera i dalje pauza.

Ivanchycaa

Poštovani, molim Vas za mišljenje.
S obzirom da idem na jedan vrlo bitan put odlucila sam se odgoditi menstruaciju sa pilulama. Doktorica mi je dala Lindynette. Pocela sam piti pilule prvog dana menstruacije, koja je trajala 7 umjesto inace 5 dana i nakon toga se pojavio smedji iscjedak koji traje i dalje, sto mi je jasno da kazete da moze biti. Međutim mene zabrinjava povremena bol koja se javlja u podrucju jajnika koja je tupa i dosta jaka, no ne traje dugo. Također nakon zadnjeg odnosa imala sam strasan osjecaj pecenja, prilikom mokrenja i dugo nakon. Inace tih simptoma nemam ukoliko nema odnosa.
Prije 10 dana su mi dosli uredni nalazi briseva. Hpv niskog rizika imam, i do zadnjeg nalaza papa testa u 3 navrata prisutan CIN1. Mozete li mi reci moze li sve to pecenje nakon odnosa i bol u predjelu jajnika biti posljedica pilula?
Hvala i pozdrav.

Nazad
1 ... 62 63 64 65 66 67 ... 77
Naprijed