Kontracepcija

Logest

Maja

Počela sam uzimati Logest tablete prije godinu dana. Iako nisam imala nekih nuspojava napravljena mi je krvna analiza kako bi se uvjerila da nema nekakvih posljedica od uzimanja. Sada me zanima da li je potrebna nekakva pauza, i da li su one mogle utjecati na pojačano debljanje, osobito grudi!Hvala

doc. dr. sc. Branko Radaković

Nije potrebna pauza kod uzimanja logesta. Izuzetno rijetko zabilježen je porast veličine dojki i tjelesne težine u korisnica logesta. No pokušajte s redukcijskom djetom i pojačanom fizičkom aktivnosti, možda logest baš i nije razlog porasta Vaše tjelesne težine već način prehrane i stil života.

NinaDino

da li uzimanje suplementacije za smanjenje tjelesne tezine (CLA + Green Tea + L-carnitine tj. CLA - konjugirana linolna kiselina, Ekstrakt zelenog čaja i L-karnitin) utice na djelovanje kontracepcijski pilula tacnije Logest-a? da li je tokom uzimanja ovog suplementa smanjena kontracepcija i da li je potrebna dodatna zastita??pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe. Ne treba dodatna zaštita.

NinaDino

Da li Caffetin COLDmax utice na smanjenje ucinka kontracepcijskih pilula Logest?? Unaprijed hvala na odgovoru.. Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe ako se uzima tu i tamo.

mahna

Poštovani,

Logest tablete počela sam piti prije 9 dana, dakle na prvi dan menstruacije. Dobila sam ih na preporuku ginekologa radi obilnih menstruacija. Moj problem je što mi menstruacija još traje (dakle, danas je 9. dan), a inače traje oko 6 dana. I dalje je pomalo bolna kao inače, ali nije jako obilna. Zanima me je li to normalno s obzirom na to da se tijelo još privikava na hormone ili je potrebno da se obratim liječniku? Uz to, grudi su mi konstantno natečene, a ponekad i bolne. Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Budite strpljivi. Moguć je spoting tijekom cijelog prvog mjeseca uzimanja.

sara250

Poštovani, interesira me utječu li tablete telfast ili claritine (protiv alergije tablete), na kontracepcijske pilule logest? Interesira me jer sam imala spolni odnos s dečkom a pritom sam pila jednu od te dvije vrste tableta za alrgiju. Inače pilule uzimam redovito u skoro pa isto vrijeme. Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedene tablete umanjuju učinak pilule. Tijekom uzimanja istih koristite dodatnu zaštitu.

sara250

Poštovani, što mi je onda činiti? ako sam jučer uzela tu tabletu telfast protiv alergije i imala spolni odnos u kojem je dečko svršio u mene? pritom da napomenem da pijem pilule stvarno redovito, a tablete za alergiju svaki drugi dan. postoji li mogućnost trudnoće? što mogu učiniti da to spriječim sad?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Dalje savjetujem dodatnu zaštitu.

casper505

Poštovani,

utječe li uzimanje tableta Neofen(forte) i Lekadol na učinkovitost kontracepc.pilula Logest?

mahna

Poštovani,

mene zanima utječu li onda sve tablete za alergiju na djelotvornost Logesta? Naime, ja uzimam Letizen pa me zanima konkretno za njega.

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Casper ne utječu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mahna, savjetujem dodatnu zaštitu ako svakodnevno uzimate navedeni lijek.

Pijem Logest vec duze vrijeme.Do sad sam novim pakovanjem pocinjala petkom,sada sam zabunom pocela u cetvrtak.Imala sam nezasticen odnos u petak,da li je trudnoca moguca.
Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije. Ne brinite. Nastavite dalje.

Tiruliru

Eh ovako mene zanimaju dvije stvari. Pocela sam piti logest tablete prije 6 dana i doktorica mi je navela da cu mozda imati bolove u listovima nogu i bolove u ledjima, i ako bude tako da prekinem. Medjutim ja sam nakon 5 dana osjetila bolove u jednoj nozi i to ne u listovima nego iznad koljena i bolove ramena, sad mene zanima da li je moguce da je to od toga ili jednostavno kako previse vremena provodim u klupi jer sam studnet? A drugo pitanje je da li mogu praviti pauzu mjesecno jer mi je momak u Njemackoj pa dolazi svaka dva mjeseca? Ili da pijem svo vrijeme? Izvinite na smetnji.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru,
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete dalje uzimati. Možete i raditi pauze.