Kontracepcija

Logest

muriem

pijem loest vec dva mjeseca prije toga sam pila cilest tri mjeseca .redovno pijem logest svaki dan u isto vrijeme ali veceras sam umjesto pilulu za srijedu popila zadnju po redu dali to ima ikakve veze jer one izgledaju isto samo su poredane po danima vjerovatno da se ne zaborave popit.molim vas recite da li sam zasticena i da li da nastavim normalno pit po redu bez obzira koji dan piše

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze. Dalje ne gledajte dane i uzimajte do kraja ovaj blister.

muriem

dakle nije bitan redoslijed one su sve iste jeli tako.....inace pratim dane ali sam okrenula naopako i pogresno uzela.znaci bitno je da sam popila redovno?ok hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

muriem

jos jedno pitanje ako zakasnim par sati popiti pilulu dali sam zasticena.sve me to malo opterecuje uvijek pijem redovno par minuta gore dole ali danas sam zakasnila 3 sata

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da ste i tad zaštićena.

panta

Poštovani,

danas u 7 ujutro sam popila prvu pilulu iz novog pakiranja. Oko podneva sam imala proljev pomijesan sa meksom stolicom.
Dodatnu pilulu nisam popila.
Zadnji odnos imala sam u nedjelju, partner nije ejakulirao u mene.
Da li je zastita smanjena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije, prošlo je dosta vremena od pilule do proljeva.

Pijem Logest duze vrijeme.Sada imam Heliko bakteriju u zelucu terapija je trojna (Monoclar 500mg , Fenix 40mg , Metrozol 500mg) pa me interesuje da li mogu idalje piti Logest,ako da..da li bi mogao biti smanjen ucinak kontrecepcijskih pilula.Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte. Koristite dodatnu zaštitu tijekom uzimanja ovih lijekova.

sokicaa

Poštovani,
počela sam piti Logest prije 10 dana, prvim danom menstruacije, ona je završila, ali mene i dalje dosta bole jajnici, noge, leđa kao i kad imam menstruaciju, Da li je to neka nuspojava i da li da nastavim piti tablete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze s uzimanjem pilula. Nastavite uzimati dalje.

Petra05

Dobra večer,zanima me ako prelazim sa lyndinette 20 na logest, trebam čekati 7 dana nakon zadnje tablete lyndinette pa onda početi sa logestom? Pretpostavljam da bi tako trebalo biti jer je isti sastav ali buni me u uputama navod da ih počnem piti dan nakon zadnje popijene tablete prethodnog pakiranja nekih drugih tableta. Molim pomoć.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o istim pilulama. Nakon sedmodnevne pauze počnite s Logestom. Dakle pijte kao i sada.

Petra05

Hvala lijepa!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

sara250

postovani, pijem pilule redovito svaki dan u isto vrijeme. prije 2 dana su mi prosli plodni dani, zanima me kako danas nisam u mogucnosti popiti pilulu na vrijeme tako da cu kasnit 4 sata, da li sam i dalje zasticena od trudnoce ili treba zastita?

Dejan Šakoronja, dr. med.

I dalje ste zaštićena.

sara250

ispricavam se, 2 i pol skoro 3 sata su prosla

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićeni ste.