Kontracepcija

Logest

mahna

Poštovani,

zanima me mora li se menstruacija uvijek javiti u isto vrijem? Naime, sada sam tek popilu drugu kutiju Logesta. Nakon prve mi je menstruacija došla 3. dan od zadnje tablete. Danas mi je 3. dan nakon uzimanja zadnje tablete iz druge kutije i još nisam dobila menstruaciju pa me zanima mora li uvijek doći u isto vrijeme i postoji li mogućnost da se još uvijek nije to sve posložilo pošto sam tek drugu kutiju popila?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mora doći u isto vrijeme. Česta su i dozvoljena odstupanja u vidu nekoliko dana. Zbog toga ne brinite.

panta

Poštovani,

molim vas informaciju da li Nolicin 400 mg tablete utječu na djelovanje Logesta? Da li je smanjena zaštita?

Hvala i LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu. Ne smanjuje.

Ivanaaa77

Postovani,
pijem Logest vec neko vrijeme i napravila sam pauzu od mjesec dana zbog povremenih glavobolja.Da li ih mogu nakon mjesec dana nastaviti uzimati i koliko one mogu uticati na glavobolju?Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Česta nuspojava je glavobolja. Konzultirajte svog ginekologa o ev. promjeni istih.

panta

Obzirom da me snasla jos jedna viroza ovaj mjesec, molim vas infomaciju da li Klimicin antibiotik utjece na djelovanje Logesta?

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, koristite dodatnu zaštitu.

artificial

Poštovani,

zadnjih godinu dana sam pila yaz tablete međutim prošli mjesec me moja ginekologica prebacila na logest. Rekla mi je da počnem s novom kutijom kada dobijem menstruaciju na što sam joj ja spomenula da yaz ima i placebo tablete pa mi je ona rekla da počnem s logestom nakon što popijem placebo i da u krajnju ruku pročitam upute.
U uputama koje su priložene uz logest tablete stoji:

Ako prelazite s drugoga kombiniranog oralnog kontraceptiva, vaginalnog prstena ili
flastera:

Možete početi uzimati Logest obložene tablete dan nakon uzimanja posljednje tablete iz
prethodnog pakovanja (što znači da nema stanke prilikom uzimanja tableta). Ako pakovanje
iz kojeg trenutno uzimate tablete sadrži i nedjelatne tablete, možete početi s uzimanjem
Logest obloženih tableta dan nakon posljednje tablete koja sadrži hormone (ako niste sigurni,
pitajte liječnika ili ljekarnika). S uzimanjem tableta možete početi i kasnije, ali nikada kasnije
od jednoga dana nakon stanke u uzimanju trenutnih tableta (ili dan nakon posljednje tablete
koja ne sadrži hormone iz pakovanja koje trenutno uzimate) U slučaju da ste koristili
vaginalni prsten ili transdermalni flaster, najbolje je početi uzimati Logest obložene tablete na
dan uklanjanja prstena ili flastera, ali najkasnije u vrijeme kada bi bila njihova sljedeća
primjena. Ukoliko slijedite ove upute, nije potrebno primjenjivati dodatnu kontracepcijsku
metodu.

Znači, ja sam popila zadnju yaz tabletu u četvrtak, 31.10. a u petak 01.11. sam popila prvu logest tabletu. Problem je što je meni menstruacija ovaj mjesec izostala pa me zanima je li razlog tomu što nije bilo pauze s placebo tabletama nego se odmah prešlo na logest.

U uputama stoji da ne treba koristiti dodatnu kontracepciju te ju stoga nisam ni koristila jer s yazom nisam nikada imala nikakvih problema.

Sve što me zanima sada je jesam li ja ovaj mjesec zaštićena, kako i stoji u uputama i zašto je menstruacija izostala i kad ju mogu očekivati.

Lijep pozdrav.

anamarija345

Postovabi, smanjuju li povidon- jodid za ispiranje usta i kapi za uho koje sadrze fenazon i prokainklorid ucinkovitost Logesta? Ispricavam se na prethodnoj objavi pod krivom temom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Artifical, naravno je da je izostala jer niste radili pauzu od sedam dana neg ste počeli s novim pilulama.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anamarija, ne umanjuju učinak pilula.

anči123

Poštovani,pijem logest pilule prvi put,tj. prvi put uopce koristim kontracepcijske pilule,jučer sam popila zadnju tabletu i danas bih trebala poceti s pauzom.Sinoc sam prvi put otkad pijem pilule imala nezasticen odnos,ali vise me brine to da sam zadnjih dana imala problem s mekom stolicom,a prije dva dana cak je bio vise proljev,i to sat vremena nakon popijene pilule,pilule pijem svaki dan redovno u isto vrijeme,samo me brine da se ta tableta mozda nije apsorbirala,i zanima me koliko treba da dode do ovulacije u tom slucaju,jer me strah moguce trudnoce,molim vas za brz odgovor,hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema razloga za brigu. Sedam dana pauze a osmi dan novi blister.

anči123

Hvala najljepša na odgovoru,sad imam drugo pitanje,naime,u sveopcoj panici ja sam imala drugu kutiju tableta i procitala sam da se mogu koristiti kao hitna kontracepcija te sam prije sat vremena popila 5 tableta.Dakle,sad je pitanje dali da uzmem i drugih 5 nakon 12 h ili da samo ostavim ovako i nakon sedmodnevne pauze nastavim piti normalno,unaprijed vam hvala na odgovoru.happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite i drugih pet.

anči123

Hvala vam na odgovoru,kako sam popila jucer i dobila odgovor da nema razloga za brigu,tako sam pretpostavila da i ne treba popiti ostalih 5 tableta,i onda sam jutros vidjela da ste napisali da ih popijem,tako da sam ih popila sa zakasnjenjem,dakle ne nakon 12 h nego nakon 17-18 h,zanima me sto sad slijedi nakon ovoga,jer nisam nikad uzimala hitnu kontracepciju,kako da dalje nastavim sa uzimanjem tableta,dali da cekam menstruaciju ili nakon 7 dana da krenem s drugom kutijom?I dali se ovo prvo krvarenje poslije tableta racuna kao menstruacija?Znam da sam malo navalila s pitanjima,ali ne zelim nista zeznuti,svoju doktoricu ne mogu nikako dobiti a trebaju mi odgovori,hvala vam.

gremlin

Poštovani,
već 6 mjeseci pijem Logest, nikada nisam imala većih problema, sve pilule pijem na vrijeme, nikad nijedna zaboravljena. zadnju menstruaciju sam imala 24.10., uvijek dođe u pauzi od tableta, 4 dana nakon, sad je očekujem 21. 11., ali zadnjih 10-ak dana imam bolove u donjem dijelu trbuha, i desnoj nozi, valove vrućine (na trenutke mi je hladno, na trenutke se znojim),svrbež ispod pazuha povremeno, svrbež intimnog područja (za koji sam u ljekarni uzela kremu Canesten, i zadnja 3 dana je koristim), zadnji odnos bez zaštite je bio 1.11., na licu mi se pojavilo par potkožnih akni (inače nikad nemam problema s licem, nikada ni prištića), grudi su mi na dodir jako bolne, malo mi je mučno, sinoć sam pilulu popila u 23:00 kao i inače, a jutros oko 10:30 sam imala jake grčeve u stomaku i proljev pa me zanima jel se pilula apsorbirala u tijelu u tih 11 sati? uz sve navedeno cijeli mjesec vučem nekakvu prehladu i upalu grla, zbog koje mi je moja doktorica propisala antibiotik Cefalin, pa me još zanima da li on ima utjecaja na pilule? i da li su svi ovi simptomi posljedica neke upale, ili su možda pilule zakazale, s obzirom da je dečko svršio u mene? luda sam od svih ovih simptoma... unaprijed hvala

gremlin

* napomena da sam antibiotike počela piti nakon zadnjeg odnosa točnije ovaj tjedan....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anči dobit ćete ranije menstruaciju. S prvim danom menstruacije počnite s novim blisterom.