Kontracepcija

logest

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Popili ste u propisanom vremenu. Neće doći do trudnoće.

mmehkek

poštovana!

pijem kontracepcijske pilule 1 g. ,prvi puta u tih godinu dana dogodilo mi se da prokrvarim usred pijenja tableta,proslo je tjedan dana od uzimanja prve tablete nakon sedmodnevne pauze, krvarenje je oslabljeno...zanima me imam li razlog za brigu ? unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu. Nastavite s uzimanjem dalje prema shemi.

s_pf

Poštovani,

ima li pomicanje sata kakav utjecaj na rutinu pijenja tableta?

Hvala unaprijed,

Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema.

Anisija

Pozdrav,
pre godinu i po dana imala sam cistu na jajniku ( a citavo detinjstvo problem sa hormonima, sada imam 23 godine ) koja je pukla, razlila se po stomaku i uzrokovala uzasne bolove u citavom telu kao i tumor marker vrednosti 511.
Na srecu, antibiotici su uspeli sve resiti i nije bilo potrebe ni za kakvom operacijom. Kada se sve sredilo, pocela sam piti Logest i preporodila sam se. Nisam vise bila nervozna, razdrazljiva, promenjivog raspolozenja i slicno. Apetit mi se smanjio i jednostavno mi se mozak razbistrio, nisu mi dela kontrolisali hormoni.
U medjuvremenu sam, na savet doktora, izbacila iz ishrane meso i mlecne proizvode i cini se da su se moji hormoni stabilizovali jer sada Logest ima kontra efekat. Ponovo pocinjem sa nervozom i nekontrolisanim ponasanjem. Apetit mi se povecava ali ga kontrolisem i poslednja dva meseca me bole jajnici, takodje sam naduta, a i pocele su mi iskakati ogromne potkozne bubuljice koje nisam imala ni u pubertetu.
Da li to znaci da je vreme da prestanem sa Logestom jer ova ishrana prija mom telu? Inace sam ih pila samo zbog toga, trudnoca je pozeljna.
Kako se prestaju piti? Zavrsi se poslednja kutija i to je to?
Takodje me zanima sta me ceka posle toga... bubuljice, neredovne menstruacije?
Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nabacali ste previše nekoherentnih činjenica i iz ovoga ne mogu isčitati vaš glavni problem.
Popijte blister do kraja i to je to. Vidjet ćete za par ciklusa kak će vam biti.

sara250

poštovani, u ponedjeljak sam vadila umnjak te sam zbog toga dobila anesteziju i taj dan i dan poslije (utorak) popila po 3 neofen forte tablete. jucer i danas nisam popila ni jednu tabletu. zanima ne da li imaju te tablete ucinak na djelovanje logest pilula, da li sam zasticena?
i biste li mi mogli napisati koje svojstvo treba imati tableta na osnovu kojeg bi mogla prepoznati da li utjece na kontracepcijske pilule tj zaštitu?
unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne smeta. Zaštićena ste.

nina985

Poštovani,
ovo mi je prvi mjesec da uzimam kontracepcijske pilule (logest), točnije 16.dan. Večeras sam zbog problema s probavom popila tabletu 10 minuta kasnije i nakon 17 minuta dobila proljev. Dosad nisam imala proljev niti sam povraćala, i mislim da je hrana uzrok proljevu, a ne tableta. Zanima me trebam li popiti dodatnu tabletu ili ne. Ovaj mjesec nisam imala spolni odnos, niti ga planiram do kraja mjeseca, ali me zanima hoće li ovo imati kakav utjecaj na zaštitu u sljedećem mjesecu obzirom da je ovo prvi mjesec da uzimam tablete.
Hvala Vam
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite dodatnu pilulu da nemate probojno krvarenje.

diemde

Postovana, 6 mjeseci sam pila logest, zadnju tabletu sam popila 10.3. I menstruacija je odmah bila 13.3., i tad sam prestala s logestom. No sad, ovaj mjesec mi kasni vec 5 dana, odnose sam imala ali s kondomom i mislim da ne postoji sansa da sam trudna. Nemam osjecaj da cu dobiti, osim sto sam nervozna i malo su mi grudi napete. Zanima me da li se nakon logesta dogodi poremecaj pa kasne ili? Ukoliko ne dodju da li se trebam javiti lijecniku?

kontracepcijalogest

Postovanje,pijem logest 2 mjeseca, zadnju tabletu sam uzela (znaci 21.tabletu) 2.4.u srijedu i imala sam pauzu od 7 dana, 8. dan u četvrtak, 10.4 sam uzela tabletu,medutim isla sam na wc, u periodu 1-2 sata nakon uzimanja tablete. imala sam mekaniju stolicu, moglo bi se reci proljev, jer sam imala grceve, isla sam na wc samo jedanput. i sad me zanima dal je smanjena ucinkovitost tablete?
jucer, sam imala spolni odnos i decko je svrsio kad ga je vadio van, ja nisam osjetila da svrsava jer se to dogodilo kad ga je vadio, i svrsio je van, al me brine jer je mozda svrsio i unutra al malo. inace uz kontracepciju prakticiramo i prekinuti snosaj, sad sam uplasena, jer mislim da sam mozda trebala popiti dvije tablete taj prvi dan i da mozda postoji mogucnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

DIemnde, moguće je kašnjenje zbog prekida uzimanja pilula. Pričekajte još tjedan dana da nastupi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kontracepcijalogest, trebali ste pročitati upute. Trebali ste uzeti dvije tablete i koristiti zaštitu tjedan dana.
Šansa za trudnoćom nije velika ali postoji.

Gelli

Postovani,
Ovo mi je prva kutija logesta uopste. Prvu tabletu sam popila 5 dana menstruacije, pa me interesuje do kad je potrebna dodatna zastita (danas mi je 11-ta pilula). I pocela sam da ih pijem u 10h ali bi pomerila na 12h, da li mogu odmah ili moram pomerati vreme sledecom kutijom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete pomjeriti za 2 sata. Dodatna zaštita sedam dana , dakle prvih sedam uzmite i dalje nije nužna dodatna zaštita.

ankab

Procitala sam na internetu da zene koje zatrudne dok piju pilule normalno dobijaju menstruaciju svaki mesec, da i je to tacno ili menstruacija izostaje? POslednji odnos sam imala 10.januara i posle toga sam dobila svaku menstruaciju, ni jedna nije izostala, ali su oskudnije, a ja stalno sam gladna i cesto idem u wc... Da li 4 mesecnice mogu biti lazne? trebam li napraviti test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim vas. O kakvoj trudnoći govorite? Nastavite dalje čitati takve stvari, to je sigurno prava edukacija.

ankab

Hvala puno na odgovoru,definitivno moram zaobici te zenske forume... ali sam zaboravila napomenuti da sam dva dana pre odnosa zaboravila popiti pilulu, i uz to pila sinacilinski atibiotik, da li to menja situaciju pa bi menstruacije mogle biti lazne? Hvala