Kontracepcija

logest

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Lijep pozdrav.

studentica_92

Poštovani,
u zadnjih tjedan dana osjećam probadanje na lijevoj strani, kod predijela srca, obično traje po par minuta nakon čega potpuno nestane i tako nekoliko puta u danu. Planiram posjetiti doktora opće prakse ali sam htjela pitati Vas za savjet. Pijem Logest kon. tablete 6.mj ali mi se probadanje u srcu još ranije pojavljivalo, smatram da je možda to od stresa ali nisam sigurna. Imam 21.god, zdravo se hranim, pazim na unos kalorija i nastojim se kretati redovito. Tlak mi je uredan 119/81 i otkucaji su 61. Već dva do tri tjedna mi je nos začepljen i kašljem, inače imam problema sa sinusima. Ne znam je li to povezano s tim da osjetim neugodu i probadanje kod srca. Nadam se Vašem odgovoru, unaprijed hvala, lijepi pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odavde ne mogu znati o čemu se radi.
Svakako posjetite ginekologa, premda smatram da čim prije prekinete s uzimanjem dokle ne obavite dodatne pretrage.

panta

Postovana,

pijem Logest 2 godine (bez pauze), prije toga pila 5 godina. Nikada nisam imala problema.

Prosli tjedan obavila redoviti ginekoloski pregled te laboratorijske pretrage.
Sve je uredno, samo je PV 1,17. Da li je navedeno previsoko/zabrinjavajuce? Na nalazu pise da je referentna vrijednost vece od 0.70, ali ne pise do koliko.
Sto znaci ovako visok PV? Da li zbogtoga postoji povecana mogucnost nastanka tromboze? Da li bi trebala prestati s kontracepcijom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U referentnim je vrijednostima.

Ivanaaa77

Postovani,
pijem Logest vec par godina sa povremenim pauzama. Poslije pauze od 3 mjeseca sam ih opet pocela piti, medjutim ne prvog vec treceg dana narednog ciklusa. Da li je potrebna dodatna kontracepcija u narednim danima ili samo trebam nastaviti piti pilule?Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

tina6565

Poštovanje,

Pijem logest kontracepcijske pilule 10 mjeseci. Nisam popila pilulu 3. ili 4. dan u prvom tjednu zadnjeg pakiranja
u vrijeme u koje ju obično popijem(11h), već sam je popila u 22 i 30 h navečer istog dana(11 i pol sati kasnije)
i dan prije sam imala spolni odnos sa dečkom, s time da smo spolni odnos prekinuli prije ejakulacije. Nakon toga sam nastavila
redovno piti pilule u 11 h svakog dana kao i obično. Trenutno mi je ostala za popiti još samo jedna pilula za 21.4.2014.
Zanima me postoji li mogučnost da sam trudna zbog nepijenja tablete točno na vrijeme 3. ili 4. dana
u prvom tjednu zadnjeg pakiranja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće do trudnoće.

sara250

poštovani,
pijem pilule logest vec 2 godine redovito svaki dan u priblizno isto vrijeme. veceras sam na prvi dan menstruacije popila 2 pive i imala spolni odnos sa stalnim deckom (bez dodatne zastite), no pola sata nakon toga pocela sam imati bolove u jajnicima. zanima me, da li sam ja zasticena od trudnoce ili trebam popit koju pilulu? zbog cega su mi dosli ti bolovi? unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate. Uzrok boli odavde zaista ne znam.

kuzmaniana

Postovani, pijem logest skoro 2 godine nikada nisam preskocila tabletu. U zadnjem pakiranju na 10oj tableti dobila sam probojno krvarenje koje je trajalo do zadnje tablete. Zadnju tabletu popila sam u cetvrtak a do danas (utorak) nisam dobila mjesecnicu, samo imam jako oskudan smedi iscjedak. imam li razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate. Uobičajnih sedam dana pauze a osmi dan novi blister.

sil555

Poštovani,
dobila sam od ginekologa Logest i počela piti prvi dan menstruacije u ponedjeljak, dakle danas je bila cetvrta tableta. nisam ih pila nikad prije, ovo mi je prvi put, ali od prvog dana kad sam popila tabletu osjećam se čudno, nekako sam depresivna, imam čudna raspoloženja, svako malo mi se plače i razmišljam o nekim negativnim stvarima. pročitala sam na uputama da je to česta nuspojava. zanima me dali da prestanem s uzimanjem jer se bojim da mi ne postane još nešto gore ili da pričekam da se tijelo navikne pa to možda prođe?

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s uzimanjem. Dajte vremena pilulama. Simptomi će vremenom nestati.

khaleesi5

Pozdrav!
Danas sam popila prvu kontracpecijsku tabletu(logest) ,te mi je ovo prvi puta da koristim oralnu kontracepciju,zanima me sljedeće,smijem li konzumirati alkohol kao i inace,i da li trebam koristiti dodatnu zaštitu?,naime rečeno mi je da prvi mjesec uzimanja bi bila preporučljiva dodatna zaštita,no piše da već od prve tablete vrijedi zaštita?
Hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Alkohol se ne preporuču s uzimanjem pilula. Zaštita je od prve tablete.

anamarija345

Postovani, 4 i pol sata nakon popijene tablete Logesta dobila sam proljev. Trebam li popiti novu tabletu da bi mi zastita bila odrzana? Ako da, smijen li umjesto Logesta popiti Lindynette 20 jer nemam rezervnu kutiju Logest pilula, a prije sam pila Lindynette 20?

anamarija345

Nastavak na prethodni post, radi se o prvoj tableti u zadnjem tjednu. Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ništa. Resorbirala se.