Kontracepcija

moguća trudnoća

yasmine20

PLEASE HELP!!!!
KORISTIM YASMINE PILULE VEĆ 5 MJESECI I PIJEM IH REDOVITO U ISTO VRIJEME.KOLIKA JE MOGUĆNOST TRUDNOĆE AKO SAM PILULU POPILA U 14 H,NEŠTO SAM LOŠE POJELA I POVRATILA 10 SATI NAKON TE PILULE,SUTRADAN SAM OPET U 14H POPILA TABLETU I NAVEČER IMALA ODNOSE????MOLIM BRZ OSGOVOR

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Mala, u tih 10 sati se pilula već apsorbirala. Međutim, drugi put kad povratite, popijte još jednu pa nećete brinuti.

yasmine20

P.S.TO SE DOGODILO TIJEKOM UZIMANJA 3 TABLETE IZ NOVOG PAKIRANJA,ALI 5 MJESECI PIJEM PILULE REDOVNO,MOŽDA S POLA SATA ODSTUPANJA OD UOBIČAJENOG VREMENA.MOLIM BRZ ODGOVOR....UNAPRIJED HVALA

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Draga Yasmine,
1. Ne vidim u čemu je panika da stalno trebate brze odgovore
2. Ne razumijem ovaj dodatak pitanju, mislila sam da sam vam već odgovorila. Treći ili petnaesti dan, svejedno je koju tabletu zaboravite ili preskočite, pravila su ista.

yasmine20

hvala puno na odgovoru,očito je bila nepotrebna tolika panika,samo sam tražila drugo mišljenje,jer mi je moj ginekolog s kojim sam se čula jučer telefonski to drugačije protumačio,i čim je spomenuo test na trudnoću ako ne dobijem stvari uhvatila me panika.Još jednom,puno vam hvala....sad mogu mirno učiti za ispite!!!!!pozdrav

pitija

Molila bih vas za savjet. Naime, imala sam spolni odnos s deckom bez ikakve zaštite na 16. dan ciklusa navecer. Iako sam do sada mislila da mi trudnoća ne bi predstavljala nikakav problem, užasno me strah i htjela bih što prije znati na čemu sam. Ne mogu učit, ni skoncentrirat se nikako, stalno ta neizvjesnost!!! Zadnju sam menstruaciju dobila 24.5.Ciklusi mi traju izmedju 28 i 32 dana pa me zanima mogu li test za trudnocu napravit 20.6.? Tj kada je najranije moguće otkriti trudnoću i kojim testom? Čitala sam o testovima sto se rade iz krvi, ali nemam iskustva s tim nikakvog pa mi, molim Vas savjetujte kada najranije i kojim testom mogu otkriti trudnoću?!!!

Puno hvala!!!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

28-og dana ciklusa možete napraviti beta HCG iz krvi (u Zagrebu u bilo kojem privatnom laboratoriju), koji će sigurno biti pozitivan ako ste trudni. S urinskim testom radije pričekajte do 30-og dana ciklusa.

ivva

Molila bih za savjet. Tri godine pila sam redovito pilule Cileste. Po prestanku uzimanja (rujan 2006) ciklus se produzio i trajao 36-35-38 dana, da bi se nakon toga uravnotežio i traje između 28 i 32 dana. Zadnjih 7-8 ciklusa traje gotovo uvijek 29 ili 30 dana i prije početka menstruacije (oko 27og dana) obično primijetim smedji iscjedak. Zadnju menstruaciju imala sam 22.05 i odnose sam imala 5. i 25. dan ciklusa. Danas je vec 32. dan ciklusa a nemam menstruaciju niti bilo kakav iscjedak. Pri tome, nisam osjetila simptome ovulacije u vrijeme kad ih inace osjetim (to mi se dogodilo jednom i prije a menstruacija je uredno stigla nakon 29. dana) pojacanu sluz primijetila sam oko 21. dana i takodjer laganu bol u jajnicima mozda cak i 23. ali svejedno mi se cinilo nemoguce da uz redovite cikluse gotovo dvije godine ovulacija nastupi toliko kasno.

Drugo sto me muci je da sam ciklus prije ovog imala odnos 19. dan sto sam smatrala "rizicnim" ali pojavio se smedji iscjedak 27. dan i normalnu menstruaciju (obilna krvarenja kao i uvijek, popila sam ibuprofen protiv bolova) dobila sam iza 30. dana.

Mene zabrinjava kako to da je vec 32. dan ciklusa i da nemam menstrucaiju niti ikakav iscjedak. Da li je stvarno moguće da sam zatrudnila 25. dan ciklusa ili je mozda trudnoca prenesena iz ciklusa prije ovog a u tom slucaju da li je moguce u trudnoci dobiti menstruaciju kao i svaku drugu?
Ispricavam se na gnjavazi i detaljima, u braku sam i vodim menstruacijski ciklus jer bih htjela imati potomstvo ali voljela bih to odgoditi jos barem pola godine iz financijskih razloga. U svakom slucaju napraviti cu test za desetak dana ali voljela bih prije toga cuti i strucno misljenje.

Unaprijed hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne mislim da ste zanijeli sad, a ni u prošlom ciklusu. Jednostavno, u životu svake žene iz raznoraznih razloga dese se poremećeni ciklusi, ne može sve uvijek ići savršeno.

san159

Već godinu dana pijem cilest. 21 dan u isto vrijeme (oko 21h), 7 dana pauze. Međutim, u zadnjem ciklusu ispijanja, kod 15-te tablete, zaboravila sam popiti tabletu na vrijeme, pa sam to učinila tek drugi dan oko 11h i nastavila ostale piti uobičajenim tijekom. Znam da kad se zaboravi popiti tableta spolne odnose treba imati uz dodatnu zaštitu. Za vrijeme 7-dnevne pauze (2.dan, menstruacija mi dolazi 3. ili 4.dan) imala sam spolni odnos sa dečkom, koristili smo prezervativ ali je puknuo. Kolika je vjerojatnost za trudnoću?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Iznimno mala, mislim da uopće ne morate brinuti.

san159

samo da napomenem da je taj 2.dan sedmodnevne pauze danas, menstruaciju bi dakle trebala dobiti sutra ili prekosutra.

ivka68

Oralnu kontacepciju (Trinovum, Cilest, Logest) pila sam 9 godina bez pauza uz sve potrebne redovite preglede kako kod ginekoloa tako i jetrene pretrage. Prestala sam ih piti prije otprilike 6 mjeseci. Zanima me koliko je vremena potrebno da se menstrualni ciklus ustali ? S obzirom da je meni traju ciklus od 21 dan do sada trenutno nekih 34 dana.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Neke žene imaju takve cikluse, svaki mjesec drugačijeg trajanja. Ako vam je tako bilo prije uzimanja kontracepcije vjerojatno će tako i ostati. Ako nije, možda još koji mjesec.

vrabac

poštovana doktorice... prije 13 sati otprilike sam imala spolni odnos sa dečkom te je kondom pukao. on nije ejakulirao u mene ali bojim se da je u mene ušlo malo one tekućine koju luče muškarci, iako je on rekao da je bio suh. sada mi je 17. dan ciklusa. kolike su šanse da sam trudna i što mi savjetujete da učinim ako postoji rizik? unaprijed hvala happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako su vamciklusi 28 dana i kraći nema opasnosti. Ako su duži i tad je šansa za trudnoću praktično nikakva, ne bih ja tu ništa pila.

pjegava

Postovanje...pijem Yasmin 4 mjeseca i ovaj mjesec san imala nekih odredenih problema. Krajem prvog tjedna sam 2 ipol sata nakon popijene pilule imala malo rijeđu stolicu no nisan je tretirala kao proljev i nisan uzela dodatnu pilulu jer nisan znala da trebam(pise u uputama teski proljev) , decko i ja smo imali odnose al nikad nije ejakulirao u mene nakon toga. Jos mi se jednom slicno dogodilo u trecem tjednu al opet nisan popila dodatnu pilulu jer sam znala da necemo imati odnose do pocetka drugog pakiranja. Inace sam uvijek dobijala menstruaciju ujutro 4. dan pauze no jos je nema a sad je 11h. Trebam li se briniti da sam trudna i kad da napravim test ako ne dode menstruacija??
Hvala na odgovoru

pjegava

krivo san se izrazila, meksu stolicu...hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Niti trebate brinuti niti praviti test.

pjegava

dobila sam menstruaciju happy
samo da vas pitam za ubuduce ako bas nije proljev u pitanju nego samo meksa stolica jel potrebno pit dodatnu pilulu? skroz me to zbunjuje happy
hvala puno...odgovori vam spasavaju!