Kontracepcija

moguća trudnoća

upitnik85

postovanje.

moze li se vanmatericna trudnoca otkriti klasicnim testovima koji se mogu kupiti u ljekarni?

unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Naravno. Trudnoća je trudnoća, test ne zna gdje je ona.

mala@plava

Joj jako sam zabrinuta. u subotu u vecernjim satima sam imala spolni odnos i do tad sam redovito pila tablete, no sinoc sam jako povracala i nisam odmah uzela drugu tabletu sad ne znam sto da radim, inace tablete pijem oko 21h i 3h nakon toga sam povracala...kolika je sansa da ostanem trudna i sto da radim....pleace help

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ajme, ajde se malo smirite i čitajte ovaj forum. Ne znam koliko sam puta napisala da se pilula ne apsorbira ako povratite u roku od 2 sata. I ne znam kakve bi to povraćanje imalo veze sa odnosom od prije 5 dana.

mala@plava

evo samo da napomenem da sam citajuci forum odlucila popiti tabletu oko 10h ujutro a ne navecer kao inace...pa sad opet slijedi pitanje: da sutra pocmem piti tabletu oko 10h ujutro ili...? inace ovo je treci tjedan i u subotu ce mi biti zadnja tableta Diana-35...i kolika je vjerojatnost da ostanem trudna???

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Novi dogovor - ako ćete postavljati pitanja ovdje, onda ne odlučujte ništa dok ne vidite odgovor i dok vam ja ne kažem što da radite.
Da, odsad pijte ujutro. A na ove panične bedastoće u vezi trudnoće nećete dobiti odgovor: čitajte i učite.

upitnik85

postovanje

moze li se vanmaternicna trudnoca otkritiklasicnim, u ljekarni kupljenim testovima na trudnocu?

unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

A ono gore niste pročitali?

anteo07

Dobar dan!!
Evo javlja Vam se jedan zbunjeni, znatiželjni i zabrinuti dečko... happy
Ovako, ja i cura smo imali odnos 15.11. kasno navečer i nismo koristili kontracepciju. Stvar je u tome da sam ja prije odnosa svršio i obrisao spermu s penisa maramicom, nisam isprao u vodi ili slično. Nakon toga smo imali odnos (kao što sam već spomenuo bez kontracepcije) i nisam svršio u nju, ali me zanima koja je mogućnost da cura zatrudni s obzirom da je neka količina spermija ostala na penisu. Njoj je ciklus završio dan-dva ranije od navedenog datuma.
Jako smo zabrinuti jer je nezgodno vrijeme, imamo ispite i razne obaveze pa nemožemo učit ni ništa, samo o tome razmišljamo.Pomozite!
Unaprijed Vam hvala na odgovoru!!
Veliki pozdrav!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pročitajte topik Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

Lillith

Pozdrav, zanima me samo kolika je mogućnost da žena ostane trudna ako se se ne koristi nikakva kontracepcija, a muškarac tijekom spolnog odnosa nikad ne ejakulira u ženu? hval

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Uz redovne odnose svaki drugi treći dan, 18% u godinu dana.

Hipohondar d.o.o.

Napravila sam sve potrebne pretrage i počela uzimati Logest, na preporuku ginekologa, radi ublažavanja teških predmenstrualnih tegoba, te anemije. Prvu pilulu sam uzela 15.11.2008., menstruacija nije tako obilna, ali još traje krvarenje ( iako minimalno ). Normalno kod prilagodbe organizma na kontracepcijske pilule ? I najbitnija stvar koja me interesira - podudarilo se početkom uzimanja - titranje u području ispod pupka, kao živac, neugodan osjećaj, smatram da nema veze sa pilulama, iako me zabrinjava ? A kako i vidite korisničko imehappy - kao hipohondar sam konstantno zbog tog titranja u grču i strahu.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Produženo krvarenje je normalno. A što vi stvarno mislite da titranje može biti simptom bilo čega happy?

Hipohondar d.o.o.

Hvala vam na odgovoru !!
Za titranje sam već pomislila svašta, makar znam da nije logično i da je iracionalan strah najvjerojatnije, taj strah je puno jači, do te mjere da par dana ne funkcioniram normalno. Znam da ovaj dio teksta ne spada pod navedenu temu, i da vam je sigurno smiješan bio moj upit. happy

patricia22

Pozdrav!
Već 2 mjeseca mi je izostala menstruacija. do prošlog mjeseca sam 4 godine pila Logest s 3 pauze po mjesec dana nakon pijenja dvije kutije za redom. prije ovog konkretnog slučaja sam pila 3 kutije za redom, zadnja od njih je bila u 9 mjesecu. Imala sam spolne odnose krajem 7. i do polovice 8. mjeseca. Znači li izostanak menstruacije da sam trudna? Nisam povraćala, par dana mi nije "pasala" cigareta, mokriti idem prilično često, ali išla sam i prije, osjećam neke čudne "vibracije" u trbuhu, kao da mi "krulji" u želucu, bole me leđa, zapravo samo jedan dio, ali to me i prije boljelo. dogodi mi se nekoliko puta dnevno da me boli donji dio trbuha, malo s lijeve, malo desne strane, to je više tupa bol, kao da me nešto "presječe" i osjećam bol kad legnem na trbuh.
Unaprijed puuuno hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Što vi stvarno mislite da se na osnovu simptoma može znati da li je netko trudan happy? Po test, pa ćemo razgovarati. Iako, vjerojatno se sluznica oporavlja od 3 kutije zaredom.

dabo2006

Kratko i jasno pitanje: ako se kontracepcijske pilule (triquilar) koriste redovito,stalno u isto vrijeme, da li muškarac može ejakulirati u ženi bez straha od trudnoće?
Kako postupati u danima menstruacije?
Unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da, isto i za vrijeme krvarenja.

Gotan

Postovanje!
Vec sam duze vrijeme spolno aktivna. Do 7. mjeseca sam pila Yasmin (od 4. do 7. mjeseca, s normalnim pauzama od 7 dana), nakon toga sam redovito dobivala mjesecnice svakih 29 dana. Redovito imam spolne odnose i to ponekad i vise puta zaredom (nikad ne svrsi u mene). Sad me zanima sljedece, kasni mi 20 dana, imam neke simptome trudnoce, ali test koji sam obavila 10 dana izostanka mjesecnice je bio negativan. Znam da bi bilo najbolje da odem ginekologu, ali postoji li mogucnost da se ne radi o trudnoci s obzirom da je posljednjih mjesec dana bilo jako stresno za mene?