Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Martazg, sad je gotovo. Više ništa nema smisla piti. Bit će kako bude, ali vjerojatno neće biti trudnoće, nije ovo tako niska doza.
Beballo, kad redovno pijete kontracepcijeske tablete zaštićeni ste i u pauzi. Pročitajte ove postove da se malo informirate. Ne trebate ništa piti.

martazg

pošto mi niste odgovorili na svoju sam ruku popila 3(bijele),pa ću za 12 sati popiti još 3.što bi sve skupa iznosilo 4 žute i 6 bijelih(triquilar) unutar 48 sati.mislite li da je to dovoljno?inače imam uredne cikluise (svakog 25 u mjesecu),kada bi po tomu svemu trebala dobiti iduću menstruaciju i kada da poćnem piti kontr.pilule(yasmin)???

tinky

postovanje, imam slicnu situaciju kao post iznad mene.... u noci 14. na 15. 2. tijekom spolnog odnosa s deckom puknuo je kondom, najvjerojatnije nije ejakulirao u mene, ali nismo sigurni. yasmin ne pijem vec pet mjeseci zbog neprestanih bolova u grudima koji su odmah nakon prestanka uzimanja prestali.... zadnja menstruacija bila je 7.2., a danas sam se obratila najblizem ginekologu u zagrebu (nisam odavde inace) te mi je propisao odredene tablete, ali ne znam kako se zovu a na njima ne pise! navecer popijem tri i 12 sati poslije jos dvije... vidim da se ovdje u takvom slucaju spominje cilest. s obzirom da jos nisam nista popila, bi li bilo bolje da popijem cilest? je li uopce nuzno piti ove tablete i kakve 'teze' nuspojave idu uz to?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Martazg, ja zbilja promptno odgovaram, mogli ste se malo strpiti. Nemojte me pitati šta dalje i šta možete očekivati, jer ja to ne mogu znati - ovo što ste vi uzeli sad je stvarno prevelika doza, nigdje se u svijetu ne preporučuje, i ne znam što možete očekivati.
Tinky, ukoliko imate cikluse duže od 24 dana, ne pijte ništa. To vam najozbiljnije savjetujem, nema potrebe organizam izlagati tolikom stresu jer nema ni najmanje šanse da ste trudni.

suzana_d

Nisu mi jasne vaše doze. U tri navrata pišete drugačije podatke o potrebnim dozama estradiola sad
Moje je pitanje: koliko mikrograma estradiola (etinilestradiola) treba, dakle, popiti u prvom i koliko u drugom navratu?
Imam cilest pred sobom. PIŠE na kutiji: 1 tableta sadrži etinilestradiol 0,035 mg. Dakle, 35 mikrograma (mcg).
Dalje, 3 tablete daju 0,105 mg ili 105 mcg estradiola po jednoj dozi.
Hvala i lijep pozdrav!

Mr. sc. Romana Dmitrović, dr. med. 15.01.2008. 09:40
Re: Pilula za dan poslije- Hitno
Pa baš i nije, jer treba popiti 0,1 mikrogram estradiola (u jednoj tableti je 0,03 mg) u dvije doze.
Mr. sc. Romana Dmitrović, dr. med. 02.02.2008. 13:10
Re: Pilula za dan poslije- Hitno
Gledajte, zaista mi je žao, ali uistinu ne znam kako bih rješavala ovakve situacije. Doza koju je potrebno popiti je 1 mcg estradiola u dva navrata sa razmakom od 12 sati. U jednoj tableti Cilesta ima 0,35 mcg estradiola, dalje izračunajte sami.
Mr. sc. Romana Dmitrović, dr. med. 14.02.2008. 22:00
Re: Pilula za dan poslije- Hitno
Općenito, ovo već ponavljam dosta puta, pa i sami možete računati, doza je 1 mcg etinil estradiola unutar 72 sata, isto ponoviti za 12 sati. U Trinovumu je 0,35 mcg, u Triquilaru, bijelim tabletama 0,40.
Ili 3 mg levonorgestrela, ali to za naše prilike ne znači ništa jer u Triquilaru ima samo 0,125 mg levonorgestrela, pa bi trebalo popiti oko 18 tableta odjednom.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Hvala na detaljnom čitanju, i što ste primijetili moju grešku. Uistinu, matematika mi nije jača strana happy.
Znači, definitivno - doza koju treba popiti jest 0,1 miligram (mg).

Mylife

u jedan u noci puknuo nam je kondom.
toga dana u 5 popodne popila sam prve dvije tablete cilesta.
na svetom duhu doktor mi je prepisao tri puta po dvije u razmaku od 12 sati.
dakle, proslo je 15 sati od nezgode.
PRVO pitanje: dali moze biti prekasno? uspijava li najcesce?
neki neopisivi strah me navodi na to da najrade pojedem cijelu tablu.
znam da ne smijem, no,
DRUGO pitanje: smijem li popiti dozu vise nego sto mi je prepisano
i dali to uopce ima koristi?
hvala vam najljepsa..

avam

Poštovana doktorice!

molim Vas da mi kažete morala sam uzeti pilulu za dan poslije stediril d 2 tablete i 2 za 12 sati kako mi je prepisao doktor zanima me što sad , da li će nastupiti krvrenje i za koliko?

nerapopov

Poštovana imam hitni problem i neznam šta da radim. Pila sam kontracepcijeske tablete triquilar negdje 7 godina s pauzom od 3 mj prije kojih 5 skoro 6 godina i od tada nisam radila pauzu, prestala sam pit tablete negdje u 11 mj pred kraj mjeseca tako negdje. Jučer sam imala odnos sa dečkom oko 22 h i svršio je u mene...kolika je vjerojatnost da ostanem trudna i šta da radim pošto mislim da ipak to ne želim. Zadnja menstruacija mi je bila 30.01 i trajala je do 3-4.02. Pomoč molim HITNO

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Mylife - ne, nema nikakve koristi od veće doze, a štete može biti velike. Ima smisla uzeti hitnu kontracepciju do 72 sata iza odnosa, a uspješnost je 96%

Avam - ukoliko ste tablete uzeli prije ovulacije menstruacija bi trebala doći ranije. Poslije ovulacije kasnije. Međutim, tu nema pravila, kad dođe dođe.

Nerapopov - vama je 20-ti dan ciklusa. U većine žena, dakle onih koje cikluse imaju svakih 26-32 dana, ovulacije je već prošla i ne mogu ostati trudne. Međutim, ako imate duže ili neredovite cikluse uzmite hitnu kontracepciju.

suza2006

Poštovana, više od godinu dana uzimam jasmin pilule. u sedmodnevnoj pauzi imala sam s dečkom nezaštićeni spolni odnos, točnije treći dan te pauze. četvrtog sam dana kao i uvijek dobila mjesečnicu. Moj problem je u tome što sam tijekom drugog tjedna ciklusa uzimala amoksicilin. dali taj antibiotik umanjuje djelovanje jasmin pilula? Kolika je mogućnost trudnoće?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne, ne smanjuje. Mogućnosti trudnoće nema.

Mylife

1)zadnja menstruacija mi je bila 31.1. i trajala je do 3.2.
hitnu kontracepciju sam uzimala 17. i 18.02.
kada bi mi trebala doci iduca menstruacija?
2)ako zelim nastaviti uzimati kontracepcije pilule,
moram li ici kod ginekologa da mi prepise nesto drugo,
ili jednostavno mogu ostatak tableta iz kutije početi piti prvim danom slijedece menstruacije?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Mestruacija će vam vjerojatno doći malo kasnije, ali kako je ranije spomenuto pravila nema.
Kutiju koja vam je ostala možete samo baciti, ništa koristi od nje. Možete kupiti novu pa započeti piti tablete, međutim bilo bi lijepo da se prije toga konzultirate s ginekologom u vezi kontraindikacija, te da napravite papa test.

morenat

Poštovana,
Molim vas da mi odgovorite.
zadnja menstruacija mi je počela 11.02. Tijekom nje i poslije tj. 20.02. imala sam nezašzićene odnose.da li mi preporučujete ovu kombinaciju pilula 3+3? ciklus mi je od 24 do 30 dana.
Unaprijed hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Taj 20.2. je malo kritičan, jer je 10-ti dan ciklusa - ako vam je taj mjesec ciklus 24 dana ovulacija je desetog dana. Dakle, ako nije prošlo 72 sata od nezaštićenog odnosa popijte hitnu kontracepciju. Iako je malo prekasno, za 18. i 19.2.

avam

ja sam ona od neki dan, meni je 5 dan od kako sam popila pilulu za dan poslije i nisam još dobila mjesečnicu a pilule sam popila sedmi dan ciklusa što sad

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Vidim da sam zadnji put bila nejasna. Vi ste znači danas negdje na pola ciklusa - nećete još dobiti menstruaciju. Ranije i kasnije u mom prethodnom odgovoru se odnosilo na vaš uobičajeni ciklus. Ako je on 28 dana, ranije je 25, 26, a kasnije 30, 31 dan ciklusa. Ali kako rekoh pravila nema, pa morate čekati.

Mylife

i ja se javljam ponovo.
dakle, zadnju menstruaciju sam imala 31.1. i trajala je do 3.2.
hitnu kontracepciju Cilest sam pila 17. i 18.2.
menstrucije su mi inace uredne, oko 30 dana.
medutim, vec 2-3 dana krvarim, sto je vjerojatno nuspojava a ne menstruacija jer ste mi ranije vec rekli da bi mi sljedeca trebala malo zakasniti. krvarenje je obilno, slicno mojoj normalnoj menstruaciji.
zanima me jeli sve u redu, koliko bi to krvarenje jos trebalo trajati, hoce li mi menstruacija doci kako bi trebala.
moze li krvarenje biti znak da je kontracepcija uspijela?
hvala vam najljepša.. prilicno sam uplasena..

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Meni to ipak zvuči kao menstruacijsko krvarenje, ali da bih bila sigurna morala bih vam pogledati ultrazvuk kad prestanete krvariti. To je ono što sam prije spominjala, da je skroz nepredvidivo kad očekivati slijedeću menstruaciju. Mislim da sa ovako obilnim krvarenjem nemate više razloga biti jako uplašeni, teško da se trudnoća može primiti kod takvog krvarenja.

Nazad
1 ... 7 8 9 10 11 12 ... 253
Naprijed