Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

m@@re

postovanje, ovako stoje stvari,imam 24 godine. Ja sam pred bozic imala odnos i nismo sigurni da li mu se zaletilo da se tako izrazim medjutim odmah sutra sam otisla u obliznju ljekarnu zatraziti tabletu dan poslje ali je nemaju kod nas pa su mi preporucili triqilar 3 tablete i nakon 12 sati jos 3 tablete. to mi je izazvalo krvarenje kako su mi farmaceuti i rekli i nakon toga sam normalno dobila mjesecnicu. sada je stvar u tome da imam somptome kao da cu dobiti ali nikako,imam fobiju da mi to nije pomoglo,a imam neke simptome cudne,probada me nisko i malo me steze oko srca.a znam da su slicni simpomi i kod trudnoce. zanima me da li su te trqilar tablete rjesile moj moguci problem? i inace ne koristim kontracepciju vec nekih godinu dana.
bila bih vam veoma zahvalna kada bi mi mogli odgovorit na moje pitanje jer sam vec jako nervozna i strah me otici kod ginekologa da cu cuti ono sto sad trenutno ne zelim.
unaprijed HVALA!!!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nažalost ne mogu odgovoriti na vaše pitanje bez pregleda. Zato put apoteke, kupite test na trudnoću, pa ćemo svi biti pametniji.

nestonovo

Poštovani, prijateljica i ja imali smo odnos 6.2. u 5h ujutro. Koristili smo kondom ali je on pukao a ja sam to odmah primijetio i stavio drugi. Međutim, i drugi je pukao te smo prekinuli sa snošajem. Do ejakulacije nije došlo međutim uvijek je moguće da je nešto procurilo....Zadnja menstruacija joj je bila 17.1.! 6.2. u 16:30h je popila 2 jasmin tablete a 2h poslije još 1 pošto je vidjela da je doza zapravo 2 puta 3. Dalje, 12h poslije, tj u 4:30 h jutros je popila još 3 jasmin tablete ali je oko 6h jutros povratila i osjeća mučninu. Savjet? Molim Vas pomozite....

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ukoliko su joj ciklusi redovni, svakih recimo do 32 dana, ništa nije ni morala piti, pogotovo zato što nije bilo ejakulacije. Pa ja ne bih ništa više ni pila.

m@@re

posto mi nazalost kako ste rekli niste mogli odgovoriti, ja sam u medjuvremenu otisla u apoteku i kupila test i ispao je negativan,ali nisam cekala da napravim sa prvom jutarnjom mokracom vec sam ga danas popodne napravila, pa se nadam da pokazuje isto kao is jutarnjom.
hvala

nestonovo

A što ako joj je menstruacija bila 24.siječnja (pošto nije sigurna)?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

M@@re, očito je sve u redu.
Nestonovo, svejedno mislim da nema razloga za poduzimati bilo što, da bi došlo do trudnoće ipak je potrebn ejakulacija.

Ardenia

Prije sat-dva vremena, imala sam nezaštićen odnos s dečkom (puknuo nam je kondom) - zadnja mjesečnica mi je bila 31.01.2008. Pretpostavljam da nije nužno piti hitni kontraceptiv, jer je 10. dan ciklusa, a inače mi je ili redovna mjesečnica ili kasni par dana, tako da mi se dan ovulacije vrti oko 14.-20. dana ciklusa. Unatoč tome, popila sam 3 pilule Cilest sad, i planiram 3 za 12 h... Inače kao kontracepcijsko sredstvo koristim samo kondome. Samo me zanima jesam li sve napravila kako treba, i pišem Vam čisto da bi smirila svoju dušu! Hvala unaprijed!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Sve ste napravili kako treba, možete biti mirni.

Zabrinjeni

Ja i djevojka smo imali nezasticeni spolni odnos u subotu 9.2. navecer oko 11h. iako sam ga izvadio prije ejakulacije mislim da sam svrsio i u nju malo. Kupo sam cilest pilule i sad ce popit 3 i za 12 sati jos 3. Zadnja mjesecnica joj je trajala od 20.1. do 25.1. ciklus joj traje 31 dan. Hoce li tablete pomoc da ne zatrudni? Sta da napravim?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nema potrebe da pije Cilest, ovulacija je prošla gotovo sigurno, a ni ejakulacija nije bila. Neće ostati trudna ni ako ništa ne pije.

petrax

hi, imala sam nezasticeni odnos 15 dan ciklusa. trazili smo tabletu day after ali nema u našim ljekarnama. 24 sata nakon odnosa popila sam 5 tableta trinovuma, ali nisam nakon 12h ponovno nego tek nakon 20-ak sati. zanima me ukoliko je već došlo do oplodnje da li ima kakva korist od ovih tableta.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Popili ste i krivo i previše. U stvari popili ste toliko da ste mogli imati ozbiljnih zdravstvenih problema i dobro da niste u bolnici. Dobra vijest je što nema šanse da ste uz toliku količinu krivih hormona u organizmu trudni. Drugi put se informirajte prije uzimanja lijekova happy

petrax

problem je što u našim ljekarnama ne može se dobiti nikakva informacija, a interneta se nisam odmah sjetila. komplicirano je cijeli dan na poslu pa se nekad nema vremena liječniku. zanima me koliko trinovuma i kada treba popiti.

martazg

zadnja menstruacija je bila 25.01.08 i sinoć smo imali nezaštićeni odnos,bila sam kod doktorice dala mi je 2x2 triquilar(žute) prve dvije odmah,a druge za 12 sati.Nakon toga kad počne menstruacija da počnem uzimati yasmin.Vidim da ovdje preporučate 3+3 pa me zanima da li je terapija koju mi je doktorica napisala ok,a ako nije šta da radim.HVALA

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Petrax - doza Trinovuma je 3+3 tablete s razmakom od 12 sati.
Martazg - to je premala doza. Popijte 3+3 bijele tablete u razmaku od 12 sati.

Općenito, ovo već ponavljam dosta puta, pa i sami možete računati, doza je 1 mcg etinil estradiola unutar 72 sata, isto ponoviti za 12 sati. U Trinovumu je 0,35 mcg, u Triquilaru, bijelim tabletama 0,40.
Ili 3 mg levonorgestrela, ali to za naše prilike ne znači ništa jer u Triquilaru ima samo 0,125 mg levonorgestrela, pa bi trebalo popiti oko 18 tableta odjednom.

Leptirka

postovanje, ovako, vidla sam slican problem vec na ovom forumu, ali ipak moj je nesto drukciji..
naime, pijem yasmin vec jako dugo, ali radila sam pauzu (da, znam da nije pametno) medjutim, sad nakon pauze pijem vec drugu kutiju yasmina, ali sam u utorak sam petu tabletu iz pakiranja popila tek nakon 14 sati...
jucer sam imala nezasticeni odnos (ne vjerujem da je partner stvarno ejakulirao u potpunosti izvan maternice).
danas sam popila sedmu pilulu u redovno vrijeme (kao i jucer sestu) ali me zanima posto se ipak radi o propustenoj piluli u prvom tjednu, da li bi mi bilo pametnije popiti pilulu za dan poslje(tj popiti tri yasmin sad i tri za 12 sati, kolko sam procitala ovdje) ili zbog vremenskog razmaka od samo 14 sati nema potrebe za time?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

I to je pitanje postavljeno nekoliko puta, ali vjerujem da se teško snaći u ovoj šumi postova happy
Ne, ne možete uzimati hitnu kontracepciju na redovnu kontracepciju, to nema nikakvog smisla i bio bi ogroman šok za organizam. Prošlo je samo 14 sati pa ne brinite.
Dodatnu zaštitu treba koristiti još 7 - 14 dana, neće ovulacija baš nastupiti taj čas nakon propuštene tablete.

martazg

Hvala Vam na odgovoru,ali popila sam 2 jučer u 11 30 i još 2 u 23 23,da li da sad popijem 3 bijele pa opet 3 bijele

beballo

dan,ovako..inace pijem AB pilule Jasmin,u utorak sam popila zadnju znaci da bi danas,eventualno sutra trebala dobiti menstruaciju. Jucer sam imala odnos i decko je penetrirao u mene, kako s pilulom za dan poslije,da li je dovoljno da popijem Jasmin 3 odmah 3 za 12 sati ili moram popit nesto drugo, da li mi to moze dati na recept doktorica opce prakse i da li uopce moram piti pilulu za dan poslije??
hvala puno, lp

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 253
Naprijed