Kontracepcija

Pitanje u vezi kašnjenja menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Proćitajte topic o predejakulatu, pa ako bude nejasnoća opet se javite.

la_la

Postovani imam inace redovan ciklus svaki 28 dana. Zadnju menstraciju sam iala 3.7 koja se prekinula brzo jer sam bila na moru. Odnos sam imala 17.7. Danas mi vec kasni jedan dan i uradila sam jutarnji test koji je negativan. Nekoliko dana me vec boli stomak ali menstruacije nema. Molim vas koji mogu uzorci kasnjenja biti? Je li iskljucena trudnica? Je li rano za test?

Anna996

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam trebala dobiti 22.07., medjutim na taj isti dan imala sam odnos sa deckom (bez zastite). Par dana prije toga nisam osjecala nikakve predmenstrualne bolove kao sto uvijek osjecam. Na kraju naseg odnosa decko je svrsio po mojoj straznjici i dio sperme presao je preko mog polnog organa. Odma sam to obrisala. Sada mi kasni vec 9 dana. Osjecam bol u grudima i bol u stomaku kao sto uvijek osjecam prije nego sto trebam dobiti. Negdje sam procitala da to takodjer mogu biti simptomi rane trudnoce. Molim vas odgovorite. Trebam li se brinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lala, rano je za test. Pričekajte do 2.8 ako tada ne dođe menstruacija, ponovite test.
O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ana neće doći do trudnoće niti smetnje koje imate imaju veze s trudnoćom.

tacaaa

Imala sam prvi spolni odnos 12. 07., I jos par puta nakon toga I sada mi kasni menstruacija (koristili smo kondom, ali se plasim da nije pukao ili da se vec nekako nije prenelo na ruku kada je skidao kondom, a posle da je on zakacio rukom do mene ili do drugog kondoma), prethodnu menstruaciju sam dobila 23. 06. I to u 37. danu ciklusa, a sada je vec 40. dan ciklusa I ja jos ne dobijam. Unazad mi se desavalo da mi kasni, ali sam se sad bas uplasila, bas sam pod stresom, ne mogu ni da spavam, a nikakve naznake nemam da cu dobiti, samo me ponekad zaboli malo stomak. Uradila sam test za trudnocu u 36. danu ciklusa, sto je bilo 13 dana posle poslednjeg odnosa I bio je negativan, mada mokraca nije bila jutarnja, vec sledeca. Da li postoji mogucnost da kasni zato sto sam tek izgubila nevinost, pa da se nesto poremetilo? Ili zbog stresa? I da li da cekam menstruaciju ili ponovim test? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. posjetite ginekologa za pregled, UZV i za terapiju neredovitog ciklusa.

Refil

Dobra vecer , imam pitanje . Mjesecnica je pocela 8.8 i trebala sam sada dobiti mengu , 17.8 su bili odnosi , trajanje menstruacije otprilike 29 do 30 dana . Jucer sam osjecala bolove jajnika ali samo ujutro popila tabletu i cijeli dan vise nista niti danas . Grudi su mi naotecene od jucer prekjucer . Momak nije ejakulirao u mene sa sigurnoscu , ali smo imali vise odnosa nakon kojih se on otisao srediti i nakon jednoga smo stipili u odnos nakon pola sata do sat vremena nije odmah jedan nakon drugoga . Otusirao se i pomokrio .. ovoga zanima ne kolika je mogucnost i da li je to pocetak tek plodnih dana ? Ili , i kolika je mogucnost trudnoce me zanima eto ? ..
Menstruacija je trajala 6 dana od osmoga do trinaestoga znaci.
Hvala vam puno na odgovoru unaprijed .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imali ste rizični opetovani odnos. Napravite test na trudnoću.

mala_zvijezda

Poštovani,
naravno, imam pitanje u vezi kašnjenja menstruacije. Imam 21 godinu i do sada sam uvijek imala redovan ciklus, 28 dana (ponekad dan prije ili kasnije). 12.7. dobila sam menstruaciju koja je bila potpuno normalna, trajala je 5 dana kao i inače. Taj dan sam počela raditi na moru, bilo je puno stresa i slično, promjena klime, itd. Sljedeća menstruacija bila je jako slaba, svega dan i pol i to je bilo 16.8. i od tada još uvijek nisam dobila, imam samo povremeni iscjedak, kao i inače. Prisutni su bolovi u donjem dijelu trbuha, ali menstruacija ne dolazi. Zadnji spolni odnos imala sam 10.7. i stvarno me jako muci jesam li trudna. Narucila sam se kod ginekologa, a strah me kupiti test dok cekam pregled. Molim Vas za brzi odgovor!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate napraviti test na trudnoću.

mala_zvijezda

Test je negativan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda ne trebate brinuti.

tena12

Poštovani!
Mjesečnica mi kasni 5 dana, jučer sam radila test i bio je negativan, a protekli mjesec mi se svašta izdogađalo; od putovanja, dugogodišnjeg prekida veze, stresa na poslu, promjena okoline.. U proteklih mjesec dana sam imala spolnih odnosa. Imam normalne simptome kao kada trebam dobiti mjesečnicu, ali nikako da se zacrvenim. Kolika je vjerojatnost da sam ipak trudna izuzev testu na trudnoču?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan, ne radi se o trudnoći.

EmaM

Molim Vas pomoć
Imala sam odnos s deckom i prvo smo sa zastitom i 15 minuta nakon toga bez zastite ali samo kratko jer smo se prestrasili jer su meni taman poceli plodni dani. Par dana nako tog sam imala neku upau i morala sam piti antibiotike. Menstruacija mi sad kasni par dana a inace mi nikada ne kasni. Je li moguce da mi kasni zbog antibiotika ili ima mogucnosti dasqm trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. O ostalim uzrocima pročitajte u potovima od prije koji govore o tome.

Blackandel

Lp imam pitanje.

Ovako da skartim u 9mj mi menstruacija nije uopce dosla(inace dolazi), ja sam u meduvremenu imala prvi spolni odnos, zatim u 10mj je bila obilna(curilo ko iz kabla) nikad nije bila takva, poslije sam imala 2 odnosa bez zastite sa kratkom pauzom, ejakulirao je van mene ali je opet takav usao u mene.
Sad mi menstruacija kasni 2 dana ako racunam 28 dana ciklusa mada mi je to jedan mjesec ovako jedan onako.
Poslije tih 2 odnosa bez zastite sam stalno bila pod pritiskom, citala puno po forumima, u strahu od trudnoce. Od prije tjedan i pol otprilike imam simptome pmsa, dakle ceste promjene raspolozenja, ujutro placem,15min kasnije se smijem, imam napadaje panike, razdrazljivost, bolne i otecene grudi, grcevi bol u donjem djelu stomaka, te tupu bol kad mokrim koja mi se inace pojavi nekad prije nekad nakon a nekad za vrijeme menstruacije, i imam bijeli gusti iscjedak
Inace mi prije menstruacije izbije jedan dva pristica no ovaj sam mjesec primjetila da sam potpuno opristavila i po licu i po prsima, inace nemam problema s aknama i ppristevima, i primjetila sam da u proteklih 5 6 dana imam glavobolje tijekom dana ne prejake, koje inace nemam

Dali je moguca trudnoca te kolika je, ili je to od stresa i protiska pod kojim sam zbog straha od trudnoce?

Dali da napravin test za trudnocu posto mi kasni 2 dana ili odem ginekologu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test,no prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

Blackandel

Hvala vam puno na odgovoru

Samo da se nadodam da menstruacija nije dosla jos uvijek, a prekjucer me je uhvatila prvo lagana bol u trbuhu zatim kad sam digla gajbu toliko jaka da nisam mogla stajati, i jajnici isto , kad sam otisla mokrit jajnici su me ubijali...otisla s posla kuci popila ibuprofen 400mg
Bol je prosla kroz pol sata, jucer ujutro malo bolilo kad dam krenula na posap pocela sam se malo trest, imala osjecaj kao da cu past, zatim me pocela i glava boljet te srce ubrzano lupati, ali ne znam koji je razlog toga svega ?
Danas isto trbuh malo i jajnici bole na dodir ili kad se puno krecem , mozete li mi reci o cem bi se moglo raditi ? Dali da se brinem? U utorak idem tek doktoru

Nazad
1 ... 49 50 51 52 53 54 ... 59
Naprijed