Kontracepcija

Pitanje u vezi kašnjenja menstruacije

akkkica

Kasni mi menstruacija vec 7 dana,imam stalne odnose sa deckom,zastitu ne koristimo od kad smo stupili u odnose,ali jako pazimo.Kasnilo mi je u novembru prosle god 10 dana,i od tad sam imala redovno do danasnjeg meseca.Imam 20 god,i vec 8 godina mi je redovna menstruacija,osim novembra i ovog meseca..Imala sam dosta stresova ovih dana,dosta plakanja,na dijeti sam...Test jos nisam radila,jer mislim da je jos uvek rano..Mislim da je najveci problem u mojoj glavi i to da ne mogu dovoljno da se opustim tih dana kad dodje dan "D"...
Koliko stres moze uticati na menstruaciju i dijeta?

Natalija Beljo, dr. med.

Jako puno mogu utjecati, ako Vam mjesečnica ne dode za jos7 dana napravite test . I ne vidim zasto prakticirate nezaštićene odnose danas kada je dostupana zastita i živite u iščekivaju

maLaa

Zdravo.... Zadnju menstruaciju sam imala 24.02.2010.godine,,, i trajala je do 02.03.2010.godine,,,, s tim da od prve moje menstruacije imam probleme,, menstruacije mi nisu redovite,, pila sam DIANE35 po preporuci ginekologa i pila sam ih 3mjeseca i jedino sam tada imala redovite ,,, ali sam ih prestala iz razloga sto sam se naglo pocela debljati,, Imam redovite odnose s momkom i prvi odnos posle ove zadnje menstruacije je bio je bio 06.03.2010.god.,,, i ne koristimo nikakvu zastitu,, idemo principom prekidanjem snosaja,,, i menstruaciju nisam dobila od predhodno navedenog datuma 24.02.2010.god..,,, radila sam tri testa na trudnocu u jutarnjim satima i sva tri su bila negativna,,, nemam nikakve narocite simptome za trudnocu,, al ipak se bojim,,, je imala sam nekih stresova u zadnje vrijeme al ne smatram ih tolikim razlogom za kasnjenje jer i prije sam imala stresove pa dobijem,,, time sam opterecena cak sebi umisljam i stomak, bez obzira sto sam smrsala,, slabije jedem al dosta stvari umisljam,, cak dosta toga i sanjam?????? HVALA

Natalija Beljo, dr. med.

Savjetovala bih Vam da napravite spolne hormone jer ne možete tako dugo krvariti i ne imati mjesečnice. Testovi su pouzdani tako da niste trudni.

amila1510

Postovana doktorice,
imam 19 i pol godina i imam momka vec duze vrijeme. Spolno smo aktivni , zadnji put je to bilo prije 18 dana, medjutim koristili smo kondom, osim na par sekundi kad je bio usao u mene ali odmah nakon toga smo stavili kondom. Sigurni smo da se nije nista desilo, jer je svrsio puno nakon toga... medjutim meni je odjednom u glavu bila usla neka luda pomisao da sam trudna. 2 dana nisam mogla normalno spavati dok se nisam uvjerila da je sve ok. i evo sad, mjesecnica mi je proslog mjeseca bila 17tog, a danas je 17.i jos nisam dobila, niti imam jos simptome. danas sam uradila 2 testa na trudnocu i oba su bili negativni..mislila sam da ce me to smiriti, ali nije, ne znam sta mi je, pokusam racionalno razmisliti i kazem sebi da je sve ok, ali ne mogu. je li moguce da mi menstruacija sad kasni zbog tog stresa, i sto toliko razmisljam o njoj ? sta vi mislite?

Poštovana,

Imam nepravilne menstruacijske cikluse. Traju od 29 do 34 dana, no na kraju prošle godine desilo se da mi je ciklus trajao 40 dana.
Početkom ovog mjeseca imala sam zadnji odnos s dečkom i prvi puta nismo koristili zaštitu, s time da je samo par puta penetrirao u mene, on je siguran da nije ejakulirao tijekom penetracije, no kad me poslije odnosa dirao dolje,na prstima mu je ostao gusti bijeli iscjedak.
Menstruacija mi kasni 7 dana, znači ovo je već 35. dan. Je li moguće da sam trudna?
Da li da pričekam još par dana pa da onda napravim test?

Natalija Beljo, dr. med.

"amila 1510 " - stres radi čuda pa tako i utječe na mjesečnicu. Kad se smirite doći će mjesečnica i nije panika ako kasni nekoliko dana kad ste koristili zaštitu , a i testovi su bili negativni.

"bubi" Pričekajte do kraja tjedna pa učinite test. I savjet da se javite ginekologu kako bi Vam regulirao ciklus.

Malecki

Poštovana doktorice!
Moja cura i ja zadnji odnos smo imali 2.5 ove godine. Korili smo kondom i nikad bez toga se ne upuštamo u seksualni odnos. Svaki put poslije odnosa provjerimo dali je kondom puko (nije puko). Trebala je dobiti menstruaciju 12.5 to bi bio 32. dan. Već je od tad prošlo tijedan dana, a ona još uvijek nije dobila. Napravili smo test (gravignost) i test je bio negativan. Ona je prije toga bila jedno tijedan dana bolesna, uzimala je antibiotike, pa je bila alerginčna na neke lijekove pa je morala na hitnu da joj daju inekciju jer se cijela bila osipala, dali je možda to razlog kašnjenja?

Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Po opisu da, jer joj ciklusi i nisu na 28 dana pa je bolest i alergija djelovala na ciklus.

dcbaxz

Imam 20 godina,dobila sam prvu menestruaciju sa 12 godina i rijetko kad mi je bila redovita.Prije me to nije pretjerano zamaralo,jer mi u tim godina nije bilo bitno. Sada sam dobila prvi put nakon 3 mjeseca, ginekologa jos nisam posjetila i znam da to moram napraviti,ali iz odredenih razloga to cu moci tek za mjesec dana. Inace su mi mjesecnice bolne, grcevi u trbuhu, bol u sisama i ledima, rijetko ali ponekad i proljev.. Zanima me prema svemu tome sto bi mogao biti uzrok?Ili koje je moguci problem?

Natalija Beljo, dr. med.

neredoviti ciklusi najčešće su povezani s PCO jajnici ili poremečajem jednog od hormona tako da svakako se javite ginekologu .

neznalica1988

Postovana doktorice!

Ovako, koristila sam tablee yasnim oko godinu i pol, te sam odlucila napraviti pauzu, i imala sam odnosnekoliko puta sa svojim deckom, pazili smo, ali menstruacija mi kasni 2 dana. Dali je to zbog toga sto sam prestala piti pilule pa su mi hormoni poremenceni?ili??bojim se da nije ono najgore.molim vas da mi odgovorite sto da radim?

Tinaaa_01

Postovanje!
Imam 19 godina i redovan menstrualni ciklus koji se mjenja svakih 28 dana. Najvece kasnjenje bude oko 2 dana u slucajevima stresa, ali sljedeci se mjesec pojavi ranije pa se sve vrati na normalan ciklus. Danas mi menstrucija kasni vec tjedan dana i poprilično sam zabrinuta. Obavila sam Clearblue test na trudnocu (ali ne na jutarnju mokracu) i bio je negativan. Trenutno nemam stresa ali prije 2 tj su mi se pojavili plikovi na jeziku za koje sam saznala da se to zove geografski jezik. Receno mi je nije opasno i nestaje samo od sebe pa nisam posjetila ljecnika. Je li moguce da mi menstruacija kasni zbog kakve bolesti za koju neznam (a na moju me uputio moj geografski jezik). Ako ne dobijem do kraja tjedna namjeravam ponoviti test s jutarnjom mokracom.
Mislite li da su ove dvije stvari povezane, trebam li se zabrinuti i sto dalje uciniti?

ruzicac

Postovana
Menstruaciju sam imala 23.04.Inace imamo nezasticene odnose zbog planirane trudnoce.7.05 mi se pojavilo slabo krvarenje koje je trajalo 3-4 dana.4.maja sam bila na
kontroli bas zbog zeljene trudnoce i sve je u redu.menstruacije su mi inace redovne od 26 do 28 dana.Oko 20.maja sam imala bolove predmenstrualne bolove koji su trajali 3-4 dana ali mi je izostala menstruacija..26.05 sam radila betu hcg al nije konstatovana trudnoca.Ako mi mozete u kratkim crtama objasniti sta bi moglo biti s obzirom da je danas 3 jun a ja jos nisam dobila i nikad nisam imala kasnjenje sem naravno u prvoj trudnoci.Unapred zahvalna.Pozz

Natalija Beljo, dr. med.

neznalica 1988 poremetio se ciklus uslijed prekida pijenja OHC.

tinaaa_01 test ponovite na jutarnji urin ako je negativan ipak je nešto poremetilo ciklus pa i ta situacija s jezikom.

ruzicac 07.05 s obzirom na prošli ciklus vjerojatno ovulacija, kad ste bili na gin pregledu nista se i nije moglo vidjeti osim folikula. Savjet je da napravite test na trudnoću i ovisno o njegovom nalazu idemo dalje .Ako je pozitivan da ne gubite vrijeme ne BHCG javite se ginekologu radi UZV ao bude negativan mozete pričeketi još nekih 7 dana pa ako do tada ne dobijete mjesećnicu opet kod ginekologa na UZV.

fuego

Poštovana doktorice!
situacija je ovakva...mojoj curi kasni menstruacija dva tjedna...spolni odnos smo imali bez kondoma...al znam odnosno nisam ejakulirao u nju nego van...pitanje je iduce dali je mozda trudna ili je neki drugi razlog kasnjenja menstruacije? hvala

kile

postovanje, imam pitanje, curi mi kasni menstruacija, u 4 mjesecu je imala drugog i onda 26-og, trebala je dobiti sada u petom ali joj kasni vec 14-tak dana, nepije pilule, jucer smo napravili test za trudnocu, bio je negativan, razmisljamo napravit jos jedan za par dana. jel moguce da nas je test zeznuo, a ako nije trudnoca sta bi moglo biti? kaze da je znala imati cisticu i dobila bi kad joj pukne. dali da probamo jos jedan test i jel moguce da menstruacija tako kasni i kolko dugo moze kasniti? postajem nervozan, upomoc! :,(

Natalija Beljo, dr. med.

fuego- ne znam kada su bili plodni dani da bih odgovorila iako ni tada ne mogu potvrditi da li je ili nije trudna tako da ako joj ne dode za 7 dana neka napravi test

kile- pričekajte još ako je skolona cista možda je to razlog kašnjenja

weddingpeach

Poštovana doktorice!
Inače imam redoviti ciklus, dolazi mi svakog 8-og u mjesecu, sa odstupanjima od par dana. Ovaj puta mi kasni 4 dana i dosta sam zabrinuta jer imam sve simptome-bolne grudi, grčenje u donjem dijelu trbuha, isijedak, a ona nikako da dođe. Imala sam prije tjedan dana spolni odnos s partnerom bez kondoma, ali on naravno nije ejakulirao u mene. Osim toga, tada su mi bili neplodni dani pa se nisam bila brinula sve dok mi nije počela kasniti. Dan prije spolnog odnosa sam išla na operaciju oka i bila sam jako zabrinuta radi toga, pa ne znam jel bi to mogao biti razlog kašnjenja? Također, sad će mi početi ispiti, ali nisam u prevelikoj brizi radi toga. Sad se trenutno najviše brinem zbog kašnjenja menstruacije, pa možda zato još i više kasni. Spolno sam postala aktivna prije 2 mjeseca i još nisam otišla ginekologu. Je li moguće da sam trudna?
Unaprijed hvala!

weddingpeach

Imam još jedno pitanje. Dobila sam menstruaciju ali ne čini mi se tako jaka kao obično. Sad je treći dan i već puno slabije ide, a uglavnom mi traje po tjedan dana. Trebam li raditi test odmah nakon njezina prestanka?
Molila bi Vas da mi odgovorite.
Unaprijed hvala!