Kontracepcija

Pitanje u vezi kašnjenja menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sedam dana dodatne zaštite za svaki slučaj.

makistark0104

Dobar dan. Inače nemam jako redovit ciklus, varira između 28 i 35 dana. Zadnje tri menstruacije sam dobila za 26-28 dana, pa sam po toj logici sljedeću trebala dobiti 18.8.2013. Od prošle menstruacije imala sam spolne odnose, i popila sam pilulu za dan poslije 14.8. u 19 sati, zatim imala odnos 15.8. oko 2, 3 ujutro, i nije ejakulirao u mene. Postoji li mogućnost da sam trudna? Inače imam sve uobičajne simptome PMS-a - razdražljivost, prištići, bol u donjem dijelu trbuha, osjetljive grudi, no danas mi je već 35. dan ciklusa. Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

Dju0102

Poštovani,
naime imam problem sa kašnjenjem menstruacije. Naime prije par mjeseci kasnile su mi stvari 4 mjeseca te sam otišla kod ginekologoice koja mi je napravila papa test i ultrazvuk te nije nista ustanovila tj rekla je da je sve u redu. Dalje sam vadila hormone i doktorica mi je rekla da su mi svi hormoni u granicama normale te da mi se organizam "zaledio" te jednostavno ne ovuliram i ne dobivam stvari. Kaze da mi je stanje kao u poceku tj kao da nikad nisam imala stvari. Rekla je da ne zna od cega te pretpostavlja od prevelikog stresa (istina bila sam po stresom ). Dala mi je nowynette kontracepcijske te kad sam ih pocela piti su mi uredno dosle. i tako par mjeseci,sve super,nisam bila pod stresom i odlucila sam prestati piti tablete jer ne zelim da mi se organizam na njih navuce vec zelim da sve krene u normalu,odnosno da sama prirodnim putem dobijem stvari. Nazalost opet mi kasne mjesec dana i ne znam sta da radim a tablete ne zelim pit. pod stresom nisam. imate li kakav savjet ? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napišite mi svoje nalaze spolnih hormona, hormona štitnjače i nalaz ultrazvuka pa ću vam komentirati vaš slučaj.
Dakle ovo " sve u redu "v u medicini ne znači puno. S obzirom na duži izostanak menstruacije i dob vjerovatno se radi o pcos-u.
Potražite savjet sa nalazima kod drugog ginekologa, dakle drugo mišljenje.

miiiiiiiiiaa

Poštovana, posljednja menstruacija bila je 21.8. te sam na taj dan počela pogrešno piti pilule koje sam u roku 2-3 dana prestala uzimat. Nakon toga usljedilo je krvarenje 27.8. Prije menstruacije 21.8. imala sam odnos bez zaštite, no sljedeća menstruacija je došla. 27.7. napravila sam test i bio je negativan. Sljedeću menstruaciju računala sam od 27.8. i trebala sam ju dobit 23.9. ali je još nema. Nakon 27.8. imala sam odnose, ali svaki puta sa zaštitom. Što znači to kašnjenje menstruacije? Jesam li trudna? omg

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Uskoro će menstruacija.

brinem_se

Prije svega,lijep pozdrav ..
Čitala sam predhodna pitanja i odgovore i jako često posjećujem ovaj forum..
Naime,moj problem je slijedeci. Inače su mi nestruacije bile redovne (svakih 28 dana), no u zadnjih par (tačnije 5,6 )mjeseci primjecujem da mi ciklusi 'šaraju'. Odnosno , jedan traje 28 dana,slijedeći 30,onda onaj iza 28,pa slijedeci 30 i sve tako .. po mom nekom proracunu ,posto si uvijek dam neki raspon od tog 28.-30. dana ciklusa,trebala sam dobiti 30.9. ili 1.,2.10. ... medjutim , nisam jos dobila ... S dečkom sam u vezi vec 2 godine i spolno smo aktivni. Osnose u tih posljednjih nekoliko mjeseci imamo jako rijetko, 1-2 puta mjesecno, koristimo prezervativ svaki put i nikada ne ejakulira dok je unutra , bez obzira na to sto imamo zastitu (ne vjerujem ja tome bas hah) .. sad me zanima da li je ikako moguce da je doslo do trudnoće ? Prosla menstruacija je bila jako oskudna u odnosu na uobicajnu , jer mi inace traje po 10ak dana jaaaako obilno,ovaj put 6 nesto slabijeg intenziteta. takodjer sam taj mjesec prije nego sam dobila primjetila neku kao oteklinu u predjelu maternice i jajnika , jajnici su jako izrazeni. Oteklina je jos tu,no ne mjenja se velicina. Doktor mi je na pocetku ove godine otkrio cistu na lijevom jajniku,također.
Još bih dodala da smo nakon te oskudne mjesecnice nekoliko dana kasnije radili test na trudnocu u nekim poslijepodnevnim satima i bio je negativan..
da li je moguce da sam trudna? ili je razlog stres,jer sam ga imala puno vise nego bi trebalo i inace sam jako bolesljiva,i stalno prehlađena..
Nadam se da nisam smorila .. unaprijed hvala happy lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Moguć uzrok kašnjenja je cista na jajniku.

teen5

Postovani, molim Vas da mi pomognete.
Imam 15 godina i nisam nikad imala spolni odnos. Obicno menstruaciju dobijem svako mjesec i po dana, te bude obilna 4-5 dana. Zadnju menstruaciju sam imala 17.08., prosla su 2 mjeseca a ja jos nisam dobila. Imam bolove u trbuhu kad pojedem nesto, a zatim gasove. Iscjedak mi je veci. Udebljala sam se u zadnjih mjesec dana 3-4 kile. Krenula sam u srednju skolu, te sam pod svakodnevnim stresom. Prvu menstruaciju sam dobila sa 13 godina, pa da li je moguce da mi se jos nije ustabilila, ili imam neki problem, bolest?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda se radi o policističnim jajnicima, cisti na jajniku itd.
Svakako posjetite ginekologa.

aaa254

Poštovani!

Pijem tablete Logest već 6 mjeseci (sad sam na 6. kutiji). U početku sam imala krvarenje u pauzi od sedam dana,a sad u zadnje vrijeme imam krvarenja par dana prije ili nekad imam samo oskudno i kratku menstruaciju. Pijem redovito i u približno isto vrijeme svaki dan. Imala sam i upalu i svrbjelo me. koristila sam canesten kremu i prošlo je. zna se desiti da nekad imam bolan spolni odnos (samo u početku spolnog odnosa,dalje je sve ok). i krvarim kad me peče.Da li je normalno da menstruacija dođe prije i da je nema onda u onih 7 dana pauze? Šta da napravim? zbunjena sam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pošto se radi o niskodozažnom kontraceptivu, niej normalno ali se događa. Osobno bih vam zamjenio kontraceptiv za "jači".

Milicica05

Dobar dan.
Imam 23 godine i pila sam yaz pilule 8 meseci i odlucila sam da prestanem da ih pijem zato sto mi nisu odgovarale. Inace bez pilula imam neredovne cikluse koji traju po 35 - 40 dana. Nakon prestanka poslednje kutije tableta ciklus mi traje 42 dana i od pre par dana mi se povremeno pojavljuje smedj iscedak. Da li je moguce da menstruacija izostane ili ce doci? Prosli mesec sam imala odnos sa partnerom dva puta, kratko i bez zastite, nije zavrsiu u mene. Mozda je rec o trudnoci...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da napravite test na trudnoću. Uzmite druge pilule.

Ladida

Ovako. Pila sam gotov 3 godine kontracepcijske pilule ispra Jazz pa zatim sam prešla na Lyndinette 20.
od 30.5.sam prestala piti tj.krenula sam napraviti pauzu kako mi je ginekolog preporučio.
Menstraucijek kroz 6,7 i 8 mjesec su bile relativno točne(s tim da mislim da mi je za kolovoz uranila nešto) a inače su mi bile ne redovite menstruacije prije nego sam počela piti kontracepciju.
Za lipanj i srpanj ne znam točno kada sam dobila menstruacije ali znam da su mi dolazile prilično točno tj na isti dan kako su mi dolazile kada sam pila kontracepciju.
Mestruaciju sam dobila 10.8., zatim 16.9. i sada jo uvijek nisam dobila od 16.9. -dakle nakon 38 dana ovaj put sam dobila menstruaciju.
Rizični spolni odnos sam imala 12.10. kada smo deško i ja prvih 5 do 10 min max radili to bez kondoma te ga odmah potom stavili i nije ejakulirao niti s kondomom u mene.
Također smo 23.9.imali odnos bez zaštite(koji je trajao kratko) ali nije ejakulirao u mene(to mi je manje rizičan odnos jer je bilo netom poslije menstruacije.
E sada test na trudoću sam napravila 25.10. prima stick kroz sredinu dana i bio je negativan. Pošto me to nije umirilo napravila sam sutra dan još jedan s prvim jutranjim urinom,test gravidnost mini i također je bio negativan.
Dakle dali sada mogu biti sigurna da nisam slučajno trudna?
Inače sam imala sve simptome pms-s i 3 dana zaredom sam osjetila pritisak u doljnjem dijelu stomaka kad da trebam dobiti ali ništa. Isjedak je normalna,nekad malo više nekad manje. No sada još uvijek ništa od menstruacije. Pretjeranih stresova osim bojazni od trudnoće nisam imala iako sam proteklih 7 dana bila jako uurujana zbog toga dok nisam napravila testove. Da li je to poremećaj neki nakon prestanka korištenje tablete ili? I dali mogu sada biti sigurna da nisam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Svakako odmakom od kontracepcije taj raspon od menstruacije do menstruacije će biti sve dulji.
Svakako isključite pcos.

none37

Poštovani,
pila sam Diane, zadnju sam popila 13.9 i sada pauziram. nakon toga sam 18.9 dobila M. sljedeću sam po računanju trebala dobiti oko 16.10. no još nisam dobila. 6.10. sam imala odnos s dečkom uz korištenje kondoma te sam 8.10. i 9.10. imala slabo krvarenje. zanima me koliko M može kasniti nakon prestanka uzimanja pilula i dali se ovo krvarenje dogodilo zbog odnosa ili je to bila uranjena M i kada mogu očekivati sljedeću?? također me zanima i dali je moguće da imam policistične jajnike?? zamolila bih Vas odgovore na moja pitanja i da mi ukratko objasnite što su točno policistični jajnici i dali oni imaju veze sa trudnoćom i neplodnošću??

hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće da vam menstruacija kasni zbog prestanka uzimanja pilula.
Zašto niste pitali svog ginekologa koji su razlozi da vam je ordinirao Diane?
O pcos- u imate na stotine mjesta u forumu stoga nema smisla da se ponavljam.

cakica990

Pozdrav! Uglavom dobijam u periodu 28-30 dana, cesto mi i varira....Trebala sam da dobijem 25.10 ali mi kasni...danas je 36 dan. Sa momkom imam odnose ali koristimo prezervativ. U toku meseca sam imala stres oko fakulteta, pila sam antibiotike. Sta bi moglo da utice na kasnjenje ciklusa? Unapred hvala na odgovoru.

Nazad
1 ... 42 43 44 45 46 47 ... 59
Naprijed