Kontracepcija

Pitanje u vezi kašnjenja menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Isključite trudnoću. Ostalo stres, upala, anovulacija, pcos, cista na jajniku itd.

mima91

Postovani,
Ovako stoje stvari... Decko i ja vec 3 meseca radimo na tome da dobijemo dete... Prve dve menstruacije od kako smo krenuli sa tim, dobila sam tacno na dan, a evo ova mi kasni vec 8. dan... Ranije i nisam toliko obracala paznju na to, jer nije bilo potrebe... Retko kada sam dobijala tacno na dan, ali i kasnjenje je bilo u nekoj granici normale, 2-4 dana... Simptomi pred menstruaciju su mi jaki bolovi u stomaku, ledjima i grudima...tako bude par dana pre nego sto dobijem i prva 2 dana... A sada, imam samo bolove u grudima, stomak zaboli ponekad i to bolovi nisu ni priblizno jaki kao oni pred menstruaciju, i traju kratko...isto je i sa ledjima. Normalna temperatuta tela mi je oko 36.5 a vec 10-ak dana mi je oko 37... Ali vec danima imam onaj osecaj kao da mi je krenula menstruacija, ali kad god proverim, nema nista...cak ni sekret...i ako ga ima, to je jako malo... Kontam da sacekam jos par dana, pa da uradim test... Sta vi mislite o svemu? Unapred hvala..

imanema

Poštovani, djevojci mi menstruacija kasni 4 dana, inace je redovita. Imamo spolni odnos zaštićeni kondom jos uz to prekinuti snošaj, međutim jednom smo imali analni odnos i kondom je pukao i ostalo je malo ejakulata njoj na bedru ispod straznjice i ona se prepala da nije mozda pobjeglo u vaginu. Kolike su sanse da ostane tako trudna? I ima li kasnjenje menstruacije ikakve veze sa tim sto je tjedan dana prije nego sto joj treba doci menstruacija pila klavocine 7 dana, znaci prestala je u nedjelju a u ponedjeljak je trebala dobiti stvari i nije ih dobila? takodjer taj sporni odnos je bi prije mjesec dana vec i ona nije imala nikakve naznake da je trudna mucnine i te sve slicne stvari. Molim vas pomozite mi svojim odgovorom! Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mima ne kontajte nego napravite test sutra ujutro.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imanema, nek napravi test premda prema opisanom mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći.

imanema

Hvala vam, a recite mi jel antibiotici mogu uzrokovat kasnjenje menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala može odgodit nastup menstruacije.

Dramame

dobar dan
moj problem je sljedeci. inace sam imala redovne menstruacije koje su iz mjeseca u mjesec dolazile tocno u datum, zapravo nikad nije kasnila samo uranila i to ne puno. no, odkako sam zbog školovanja prešla u drugi grad moje menstruacije su kasnile po 1 dan od onog datuma koji je bio prošli mjesec.ništa puno, jedino prošli mjesec mi je uranila 2 dana(dobila sam je 17.11.). no sad je već skoro 20.12. i još ništa. danas, i jučer imala sam bolove kao pred menstuaciju inače, danas malo jače, ali sad su prestali. međutim u zadnjih mjesec dana/mjesec i pola počela sam vježbati( trbušnjaci, sklekovi...) i ne znam, čula sam da može kasniti i zbog toga, jer prije toga nisam imala nikakve pretjerane aktivnosti. nisam nikad imala spolne odnose, jedino što sam prakticirala s dečkom bilo je oralno i to..al nikad nije svršio na mene ili tako nešto. paranoična sam, i danas sam počela šiziti. da spomenem još, mučila me nadutost, vjerujem također zbog pretjeranog vježbanja, pa da li to sve skupa ima ikakvog smisla?
hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim problem kod vas. Za koji dan nastupit će menstruacija.

Dramame

moj problem, odnosno pitanje je: može li mens. kasniti toliko zbog pretjerane tjelovježbe?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može dakako.

Ineka

Moje postovanje.
Vec sam se javljala prije. Narucena sam u ginekologa tek za 10 dana.Zadnju menstruaciju sam imala 13.11.2013 radila sam dva testa,negativno.Ovaj drugi sam radila jucer.Ne mogu da docekam nikako pregled sad Zanima me ima li ikakve sanse da je trudnoca u pitanju? Hvala vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su dva testa negativna, nikako se ne radi o trudnoći. Drugi je uzrok izostanka.

Naime moja devojka redono pije Diana 35 tablete (policisticni jajnici u pitanju), i 2 dana pre nego sto je trebala da dobije (3.1.) imali smo nezasticen odnos (ejakulirao sam van), ona je trebala da dobije 5.1. medjutim jos uvek nije.Takodje ima i stresan period, porodicni problemi, fax itd...Da li postoji neka sansa za trudnocom ili pilule je stite? Hvala.Pila je Baktrim zbog upale besike dve kutije je popila, i zavrsila je sa njim dva dana pre tog odnosa, svi ostali odnosi si bili sa zastitom, s tim kad smo imali bez zastite, zavrsio sam van, posle cega se odmah istusirala.. A pilule pije dva meseca.Ima i policisticne jajnike, i stres, i dobitak na kilazi, jel moze to da utice na mensturaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

katarinaminy

Poštovanje

Ponekad mi kasni menstruacija, ali sam imala odnose i bez kondoma prije dva tjedna, ali sad mi vec kasni sedam dana, pa sam se zabrinula. Jucer sam imala bijelo pranje, pa nisam sigurna da li je to najava menstruacije ili?? Pa bi vas zamolila za misljenje.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kasni vam menstruacija. Odnos u plodnim danima. Napravite test na trudnoću.

Postovani doktore. 7 dana nakon rizicnog odnosa pojavilo mi se krvarenje za koje sam mislila da je mjesecnica jer bas u to doba je i trebala doci (evenualno dva dana kasnije), medjutim trajala je tri dana a inace traje 5-6. Pomislila sam da se radi o implantacijskom krvarenju ali sam ipak sacekala sledecu mjesecnicu koja evo kasni vec 4-5 dana. Apsolutno nemam nikakve simptome da cu dobiti, a inace me jako bole grudi pred dobivanje ali sada nista, jedino sto primjetim je bijelkasti iscjedak skoro svaki dan evo nekih 10tak dana. Uradila sam test prije2dana, jedna crtica. Ali ja se opet brinem jer mi mjesecnica nikad ne kasni. Da li je test pouzdan i da li je trudnoca ipak nemoguca u mom slucaju. Zahvaljujem Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vašem slučaju ne radi se o trudnoći dakako.

Doktore, opet ja. Dakle mjesecnica jos nije stigla. Razmisljam jos jedan test na trudnocu da uradim mada ipak mislim da posto je skoro 6sedmica.od odnosa proslo vjerovatno bi mi i predhodni test pokazao ako sam zaista trudna. Jutros u 3 sata su me probudili uzasni bolovi u stomaku ali jutros su vec nestali ali bjelkasti iscjedak je tu svaki dan. Da li je moguce da od straha od trudnoce kasni i da li bih ipak trebala posjetiti ginekoliga? Hvala

Nazad
1 ... 43 44 45 46 47 48 ... 59
Naprijed