Kontracepcija

Pitanje u vezi kašnjenja menstruacije

sandra.P

prije 2 mj sam prestala piti pilule nakon 2 godine. prvu menstruaciju sam dobila nakon 28 dana, a ovaj mjesec danas je vec 33 dan i nista. prije sam imala redovite cikluse 28-31 dan. da li je to zbog pilula ili moguce da se pojavio pcos nakon uzimanja pilula? Trudnoca je iskljucena.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne mogu znati. Pričekajte još koji dan da nastupi.

Petta

Poštovani u zadnjih par mjeseci mi se menstruacijski ciklus uskladio na 28 dana. Međutim, u 5mj sam bila na biopsiji, tada mi je menstruacija došla nakon 33. dana. Menstruacija mi je bila 16.5-21.5, 17.6-22.6. S dečkom sam imala oralni seks 22.6(7h ujutro), a nakon par sati smo imali seks s kondom koji je puknuo odmah na početku pa smo s odnosom istog trena i prestali, nismo završavali. Ginekologinja mi je prošle godine u ovo vrijeme dala Duphaston tablete jer mi se dogodilo da mi je menstruacija kasnila 7 dana(no međutim nisam ih koristila jer mi je dan nakon pregleda ipak došla menstruacija). U ovom mjesecu još nisam dobila menstruaciju što bi značilo da mi kasni 5 dana(ako gledamo ciklus od 28. dana), zanima me kolika je vjerovatnost trudnoće s obzirom na datum spomenutog odnosa s dečkom? Prvi put smo se oralno zadovoljili, dečko se otuširao, a zatim smo kasnije krenuli sa spolnim odnosom, no nakon 2 min kad smo osjetili da se kondom počeo raspadati odmah smo i prestal

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom postoji. Nije velika ali postoji. Napravite test.

glory245

Postovani.
Imam cesto odnosr i bez zastite ali decko nikad ni u mene nije svrsio. Redovito sam dobivala menstruacije i prosli mjesec sam dobila 2 puta i ovaj mjesec sam trebala dobit ali nista. Ali imam sve simptome menstruacije. Dali sam trudna?? Molim vas odgovor

Dankic

Da li je moguće da cura ostane trudna ako je imala menstruaciju 7 dana nakon odnosa?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test za početak.

mtad

Poštovani,
Ovaj mj sam imala prvi spolni odnos, nakon toga jos 3, svaki je bio sa kondomom i nikada nije pukao, nije doslo ni do ejakulacija. Vrlo sam zabrinuta jer mi kasni menstruacija i tjedan dana me vec bole grudi. Negdje sam procitala da zna kasniti jer je prvi puta, nisam sigurna o istinitosti te informacije pa bih vas molila za vase misljenje. Unaprijed zahvaljujem!

tancica

Dobar dan!
Mjesecnica mi kasni 2 dana. Posljednju sam dobila 17.12 , a ciklus mi traje vecinom 30 dana, a mjesecnica mi traje 5 dana. Prema tome, mjesecnicu sam trebala dobiti 17.1.ali nije stigla.
Spolni odnos s kondomom imala sam 5.1.a dva dana nakon bez. Ne pijem kontracepcijske pilule. Jako sam zabrinuta!! Jesam li trudna? Vec mi se nekoliko puta dogodilo da mi je mjesecnica kasnila po 5 dana, je li razlog spolni odnos? Također, citala sam da je moguce da djevojkama kasni zbog straha sto ne stize, je li to istina? PRije 6 dana krenula sam na dijetu, jedem povrce i voce te malo piletine. izgubila sam 2 kile. je li moguće da je to razlog kasnjenju? molim vas poomozite mi, jako sam zabrinuta. unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tancica napravite test. Savjetujem bolji način zaštite od ovog .

tancica

Vase misljenje? Bez testa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Šansa za trudnoćom dakako postoji i kasni vam menstruacija. Razlog za test.

Sandra123

Postovani imam jedan problem, ovog meseca sam imala 2 puta nezasticen odnos gdje nije doslo do ejakulacije u mene.Menstruacija mi kasni vec 2 dana. 12 dana nakon tog drugog nezasticenog odnosa sam napravila kucni test za trudnocu, no na drugo mokrenje, ne ono prvo jutarnje, vec drugo mokrenje oko 12 sati i test se pokazao negativan ,1 crtica. Da li je moguice da je test netacan jer je drugo mokrenje bilo?Od simptoma imam samo bijelo pranje,tj.imala sam do prije 2,3 dana sada vise ni to nemam.Da li ima razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ponovite test, premda mislim da se ne radi o trudnoći.

Maja933

Posljednji odnos sam imala 13.2., odmah sutradan sam dobila mjesečnicu. Idući mjesec (19.3.) sam ponovno dobila menstruaciju i sada u 4. mjesecu sam trebala dobiti, ali nisam još. Par dana prije nego što sam trebala dobiti menstruaciju pojavio se crveni ili smeđi (nisam obraćala pažnju) trag na vešu, ali nisam dobila menstruaciju. Nakon toga imala sam gusti prozirno-bijeli iscjedak nekako u komadu, grumenast. I to je trajalo par dana .. možda bih do 4-5 puta bilo dnevno. Danas više nije takav već bijeli sirasi iscjedak. Planiram otići kod ginekologice, ali me strah. Čekam menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako niste imali rizičnih odnosa ovaj ciklus moja sugestija je da pričekajte menstruaciju koja će prema svemu sudeći nastupiti za koji dan.

Merlinka

Zaboravila sam napomenuti da me jajnici bole samo prvi dan kad dobijem. A sad već par dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mijenja stvar.

Merlinka

Poštovani,

Menestruacja mi kasni već 4 dana, što mi se nikad nije dogodilo. Bole me jajnici i grudi. Spolni odnos bez zaštite sam imala 29.03. ali dečko nije ejakulirao u mene. od tada spolnog odnosa nije bilo. Menestruaciju sam dobila redovito 04.05. i bila je normalna. Sad sam trebala 02.05. ali je još nema. Kod ginekologa sam bila na redovitom pregledu prije 6 mjeseci i sve je bilo u redu. Imam li razloga za zabrinutost?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

Nazad
1 ... 45 46 47 48 49 50 ... 59
Naprijed