Kontracepcija

Propuštena pilula

iry

Poštovani, propustila sam 7. dan pilulu, taj dan kada sam je propustila imala sam odnos. odmah sam drugi dan popila dvije, ali je prošlo više od 12 sati od kad sam trebala popiti zadnju pilulu. kolika je vjerojatnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala svakako. Dodatna zaštita idućih sedam dana.

DJ1

Postovani, moj ginekolog je van grada, pa mu se ne mogu obratiti. Nadam se da cete Vi moci da mi odgovorite. Koristim Jeanine kontraceptivne pilule godinu i po dana. Sinoc u 11 je trebalo da popijem PRVU tabletu iz nove kutije, medjutim, uspavala sam se. Popila sam je cim sam se probudila - u 10. Interesuje me da li to znaci da li je zastita smanjena, s obzirom da na uputstvu pise da se pilula racuna kao zaboravljena tek nakon 12 sati (u mom slucaju je proslo 11). Ne znam da li je drugacije ukoliko se propusti prva pilula iz pakovanja, kao ni da li mi je potrebna dodatna zastita. Takodje, da li biste mogli da mi kazete da li postoji sansa da sam ostala trudna, s obzirom na to da sam u ponedeljak imala odnose? Unapred hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

UZimajte svakodnevno u 10 sati i zaštita će biti sigurna.

Poštovani,

pišem Vam da bih se riješila brige. Naime, pijem YAZ dvije godine, ali sam prije četiri mjeseca pravila pauzu na savjet ginekologa. Dakle sada ga u kontinuitetu pijem četiri mjeseca. Imala sam odnos u nedjelju naveče , 25. 05, a propustila sam tabletu drugi dan nakon odnosa, dakle utorak 27.05 (u pitanju je 23.tableta). Trebala sam da je popijem to veče u 20:00h, a popila sam je sledeće jutro kada sam ustala i sjetila se da sam je prethodno veče zaboravila. U uputstvu piše da se popiju preostale roze pilule i preskoče bijele,te da se počne s novim pakovanjem, što sam danas i uradila. Zanima me postoji li opasnost od trudnoće? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

Sarita22

Poštovani !
Sinoć u 22h sam propustila uzeti Triquilar pilulu , predzadnju u kutiji. Uzela sam ju jutros - nakon 13h. Na uputama piše da ili prekinem s ovim pakiranjem na 7 dana (još jedna je ostala) ili nastavim s novom kutijom bez pauze. Molim Vas za savjet!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nova kutija bez pauze.

Karmina

Pozdrav happy
Pijem logest pilule , imala sam pauzu od sedam dana i trebam poceti s novim pakovanjem . Naime , u uputstvu pise ako se zaboravi popiti prva pilula da cim se sjetimo popijemo ju sto znaci uzimanje dvije logest pilule istovremeno . Ja sam trebala poceti s pilulama jos juce a nisam u mogucnosti da ih dobijem do sutra sto znaci da ce sutra biti vec treci propusteni dan . Sto da radim ? Da li da ih popijem sve tri sutra ili ? Takoder sam citala da nije preporuceno piti vise od dvije . Unaprijed hvala ! happy

Karmina

Odnosno dvije propustene (srijeda i cetvrtak ) a petak normalno kako i spada za popiti ali bi bilo uzimanje tri logest pilule u istom danu .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovaj mjesec ne uzimajte. Pričekajte prvi dan sljedeće menstruacije.

antonia0506

Poštovani, zaboravila sam popiti 18. pilulu, naime povraćala sam pa je nisam htjela popiti dok se zeludac ne smiri, na kraju sam zaboravila a prošlo je puno više od 12 h..pila sam dosada logest, međutim gin me ovaj mjesec prebacio na lindynette 20..sukladno uputama ovaj mjesec nebi trebala raditi pauzu nego odma nastaviti s novim blisterom? k tome, sinoc sam imala odnos koji se nije na vrijeme prekinuo te je uslo nesto ejakulata.. da li se trebam brinuti s obzirom da bi sedam dana trebala koristiti dodatnu zastitu nakon zaboravljene pilule? unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita do kraja blistera, potom bez pauze krenuti s drugim blisterom.

lacoste5

Postovani, počela sam piti logest i preskočila 19 tabletu koju sam nadoknadila točno nakon 12 sati drugi dan. Nakon prve kutije sam napravila pauzu od 7 dana i uredno započela drugu kutiju. Spolni sam odnos imala 10 dana prije zaboravljene pilule. Nekoliko dana nakon odnosa imala sam lagano krvarenje par dana. Imal li mogućnosti da sam trudna? Danas mi je 30. dan i menzis mi jos nije došao.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći prema opisanom.

alexis1982

Prije 5 mjeseci sam sa Diane 35 presla na Yaz pilule. Od tada nikako nemam menstruaciju. Jucer sam zaboravila popiti 7. pilulu iz pakiranja. Jutros sam u panici popila obje. Dan prije zaboravljene pilule sam imala spolni odnos. Kolika je mogucnost da ostanem trudna? I sto mi je ciniti dalje, trebam li koristiti dodatnu zastitu? Hvala za odgovor!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse su male. Sedam dana dodatne zaštite.

Lijep pozdrav, znaci ovako, znaci ovako, pijem lyndinette 20 vec 3 mjeseca tj ovo mi je treci i inace ih pijem oko pola 3 posljepodne, ali sam 7. tabletu u trecem pakiranju popila tek 6 sati kasnije, znaci oko 8 navecer.. zanima me da li je ucinak tableta smanjen, sto mi je dalje ciniti i koliko se uopce moze kasniti s tabletom a da to nema nikakvih posljedica kao sto je smanjeni ucinak? Hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije problem. U principu možete kasniti do 12 sati no trudite se biti čim točniji jer je tada učinak najbolji.

pro_for

Poštovani, pijem logest godinu dana. U utorak sam popila prvu pilulu 7. dan nakon pauze. U cetvrtak sam imala odnos, a u petak sam zaboravila popiti pilulu pa sam danas, u subotu popila dvije od jednom. Što dalje? Dali trebam popiti kao hitnu kontracepciju ili da nastavim dalje normalno? Hvala

Nazad
Naprijed