Kontracepcija

Smeđi iscjedak + kašnjenje menstrucije

Bebach

Poštovana doktorice,
zadnju menstruaciju sam imala 14.01. i kod ginekologa sam bila na pregledu 07.02. (stardandni pregled, PAPA i UZV) po receptu ginekolog sam dobila Arilin rapid 2 vaginalete. Ja sam to uzimala 07. i 08.02.
09.02. sam dobila smeđi iscjedak koji je bio dosat obilan i trajao je tjedan dana. Nakon toga sam napravilka test na trudnoću i bio je negativan. Sve je bilo normalno do 24.02. kad sam opet dobila smeđi iscjedak. Menstruaciju ovaj mjesec nisam dobila.
Trebam li se brinut?? Šta da napravim?
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ne znam da li ginekolog što rekao za UZV nalaz. Kako ste imali smečkasti iscjedak koji je trajao tjedan dana niste ni mogli dobiti mjesečnicu. Ne morate se zabrinjavati.
Sad čekajte sljedeću.

djevojka_os

Pijem cilest vec više od godine dana,i počela sam imati problema sa iscjedkom prije nekih 5-6 mjeseci(pogotovo taj crno-smeđi iscjedak) i kad bi znači se posavjetovala s ginekologinjom da počnem koristiti druge tablete mislite da bi trebalo pomoći?Imam i bolove u doljnjem dijelu stomaka(kao jajnici da me bole) odjednom me uhvati bol neugodna naprijed i nazad (leđa dolje)-mislite da je upala?Jer nemogu nikako shvatiti da imam neku upalu jer se stvarno drzim strogo da mi nisu leđa gola,da nisam bosa i stvarno jako pazim da sam uvijek "ugrijana"-puno vam hvala na odgovorima.

Natalija Beljo, dr. med.

Možda bi prvo mogli napraviti UZV, pripazite kako ih pijete( neka bude u isto vrijeme). Ako sve bude ok probajte ih zamjeniti.

weltschmerz

Poštovana,
javljam Vam se jer mi je neurolog propisao korištenje tableta Topamax zbog čestih glavobolja. Zanima me kakav je njohov utjecaj na Qlaira pilule.
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Nije nigdje navedeno da li smanjuju djelotvornost , ali bih svakako preporučila dodatnu zaštitu.

weltschmerz

Poštavana, opet Vam se javljam zbog izostanka menstruacije. Završila sam s trećom kutijom Qlaira pilula i opet nisam dobila menstruaciju, što je već četiri mjeseca za redom ako ne računam slabo krvarenje usred druge kutije. Ginekolog mi je na zadnjem pregledu rekao da ih nastavim piti i ako ne dobijem menstruaciju, ali meni je ovo sada već previše čudno. Što Vi mislite da bih trebala učiniti?

Natalija Beljo, dr. med.

Prekinite ih piti i probajte neke druge ( npr. YAZ)

weltschmerz

Pila sam Yaz godinu dana, ali sam prestala jer sam posljednjih par mjeseci krvarila usred ciklusa. Koje druge biste mi preporučili? Danas sam popila treću pilulu Qlaire. Da li da ih prestanem piti ili da nastavim do odlaska ginekologu (za 2 tjedna)?

weltschmerz

zaboravila sam spomenuti da mi je prije par dana jedan dan jako malo krvi islo

Natalija Beljo, dr. med.

Ono što Vas nikad nisam ovim putem pitala je da li popijte i bijele tabletice.?

weltschmerz

Pijem i bijele.
Da li je zaštita smanjena u mome slučaju s obzirom na sve što sam vam navela?

Natalija Beljo, dr. med.

Nije, i to malo krvarenje je dovoljno.

weltschmerz

dali da onda prelazim na druge pilule?

Natalija Beljo, dr. med.

Ja bi savjetovala da ne.

weltschmerz

postovana, u posljednjih sam 6 sati, od uzimanja pilule, tri puta imala stolicu sto inace nije slucaj. Da li to znaci da se pilula nije apsorbirala i da trebam uzeti jos jednu?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako nije bila unutar 2 sata ne treba ništa poduzimati.

natasa89

Poštovana, počela sam piti pilule(prvi put)i to novynette 30.4.prvi dan menstruacije, i jos uvijek imam smeđi iscjedak i nakon 12 dana, takoder sam nakon spolnog odmosa imala krvarenje, ne smeđi iscjedak, vise mi je izgledalo kao krv pomijesana s vodom, da li je normalno da to tak dugo traje? napominjem da mi je menstruacija bila jako slaba

Natalija Beljo, dr. med.

Sve ok ,to je spotting u početku uzimanja.

NinaS17

Poštovana doktorice..kod mene jedan malo drugaciji problem..
Naime mjesecnica mi zna kasniti po 3 mjeseca..al mi je moj ginekolog rekao da je to normalno da to moze biti povezano sa tezinom ili stresom..
Naime tako he zadnjih 2 godine..i svaki put sam radila test (ClearBlue) i svaki put je bio negativan..naime a sad slabo vidljiv +..dal to sad znaci da je trudnoca u pitanju ili nesto drugo? Hvala