Kontracepcija

Strah od trudnoce

Valee01

Napravial sma test nisma više mogla čekat, kasni mi tri dana. Test je negativan. Trebam li se dalje binut ili je to to? Koristila sma Intim plus.

Paranoja

Poštovana, budući da imam vrlo ne redovite mjesečnice (32. dan 36.dan 46. dan pa čak i 26. dan) a svaki spolni odnos sa svojim partnerom imam zaštićen ( kondom i vadi spolovilo van prije ejakulacije te uvijek provjerimo kondom nakon spolnog odnosa) zanimalo bi me da li već ima mjesta panici ili da sačekam još koji dan za testiranje (od zadnje mjesečnice prošla su 42 dana) ??? Makar simptomi pms-a su tu a ja sam već tjedan dana u panici i samo o tome razmišljam: Bole me grudi sa strane, prištići i jedem slatko a ja sam već tjedan dana u panici i samo o najgorem razmišljam. Hvala Vam puno puno

Paranoja

Da i zaboravih reći da sam neki dam imala dosta veliku količinu prozirne sluzi (onako kao bjeljanja) a sad imam bjelkasti iscjedak bez mirisa.

Valee01

Ja sam dobila odma dan iza nakon što sam napravila test. Krvarenje mi nije baš obilno, al nikad do sad i nije bilo pa sam još malo zabrinuta. Dali je ipak moguće da je trudnoća ipak u pitanju ili vjerojatno neki poremećaj u ciklusu?

Natalija Beljo, dr. med.

Valee01 Sve je ok nema panike , možda krene jače.

Paranoja Napravite test

Valee01

Ovako, već sam pisala o svom problemu. Uglavnom zadnjih tj već tejdan dana osjećam prililno vrtoglavice koje traju tokom cjelog dana. E sad ja se ipak bojim da nisu te vrtoglavice povezane s trudnoćom. Od tog rizičnog odnosa je prošlo već više od mjesec dana skoro i dva, mengu sam dobila al je trajala oko tri dana pa sam sad opet sva zabrinuta oko toga. Danas sam ponovo radila test i opet je bio negativan, a sad mislim da nakon mjesec dana bi trebao pokazat ako jesam trudna. Bila sma kod svoje ginekologice ona je radial uzv i rekla da je sve u redu. Dali j umišljam trudnoću il da ipak odem izvadit betu il je neki drugi razlog tim vrtoglavicama. Da napomenem još samo da trenutno uzimam Utrogestan od 100 mg 2X1. Uzimam ih od 19 dana ciklusa i to 7 dana, znači danas mi je treći dan.

Natalija Beljo, dr. med.

I od Utrogestana zna biti glavobolja, ako je ginekologica napravila UZV i nije vidjela trudnoću onda ne treba paničariti.

Samke55

imam jedno pitanje..moja djevojka je nevina..mi imamo odnose ali ne one prave sexualne tako da se izrazim..nikada joj ne svrsim na spolni organ(vaginu)...mjesecnica joj kasni 8 dana..uradili smo test za trudnocu i bio je pozitivan..uzeli smo onaj jeftini test..pa me interesuje da li je moguce da je trudnai da li se moze tako zatrudniti..strah me je i ne mogu da dodjem sebi..cura mi nevina a da bude trudna a josh je i jako mlada ima samo 15 godina a ja 18..molim vas da mi date odgovor..strasno se bojim...hwala vam unaprijed..

Natalija Beljo, dr. med.

Iako niste svršili u po vagini ili u rodnicu vjerojatno je bilo penetriranje u rodnicu pa tako eto pozitivnog testa. Možete još jednom ponoviti test i ako i on bude pozitivan onda neka se ona javi ginekologu.

nisam pametan21

ovako..zanima me da li cura moze ostati trudana ako nisam svrsio u nju..istina je sa smo imali spolni onos bez zastite.ali pazio sam i sve..nisam svrsio u nju a ni na nju.imali smo spolni odnos za vrijeme menstruacija ali opet sam pazio i nisam svrsio..sad mi kaze da ima simptome trudnoce..sad me zanima da li je moguce da ostane trudna??molim vas pomozite mi

tonka123

Poštovana!
Početkom 9 mj. imala sam spolni odnos s dečkom, koristili smo kondom i nije svršio u meni. Nakon toga sam dobila dvije menstruacije, s tim da je druga kasnila tjedan dana (mada nemam redovite ciklus zbog policističnih jajnika) i bila je malo slabija, al je trajala 4 dana. Problem je u tome što mi sad menstruacija kasni kojih 10 dana, imam osjećaj da su mi se grudi povećale, bradavice su mi dosta osjetljive i imam malo pojačani iscjedak, glavobolje. Napravila sam nekoliko testova trudnoće i svi su bili negativni, kod ginekologice sam bila prije 3.tj. i rekla je da je sve u redu, da nema trudnoće. Beta HCG u krvi mi je < 0,100 IU/L. Nakon tog odnosa u 9 mjesecu, nisam imala drugih odnosa.
Znam da menstruacija možda kasni zbog policističnih jajnika, možda i zbog stresa, ali zbunjuju me svi ti simptomi?!

Natalija Beljo, dr. med.

nisam pametan 21 Neka napravi test.
tonka 123 Nista trudni, svi nalazi govore za to.

smilealways11

pozdrav
ovako,prije 15 dana imala sam ovulaciju,i 10 dana nakon javili su mi se simptomi pms-a kao i inace,bole me grudi i promjene raspolozenja..menstruaciju bi trebala dobiti sada na pocetku mjeseca(1-3),ali pred 3 dana,kada su svi ti simptomi bili prisutni ,decko i ja imali smo spolni odnos i svrsio je vani,i obrisao se vlaznim maramicama,i nakon mozda pola sata opet smo poceli sex bez kondoma..nismo uopce razmisljali da je prije toga vec srvrsio :/ i sada me zanima da li su velike sanse za trudnocu..sad grudi me inace bole sve dok ne dobijem..za sada me jos bole..

anetty

Poštovana,
Dvije godine sam pila logest kontracepcijske pilule i prestala sam s uzimanjem prije dva mjeseca. Zadnju menstruaciju sam dobila 14. 03. a 30. 03. imala sam spolni odnos bez zaštite. Najduži menstrualni ciklus trajao mi je 31 dan a najkraći 28 dana. Zanima me postoji li mogućnost da sam ostala trudna i koliko dugo moram čekati prije nego napravim test na trudnoću.
Unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

smilealways Ne.

anetty Test na trudnoću oko 15 .04

Tonkicapalonkica

Poštovana doktorice!
Iako lijepo pište da pokušamo naći na odgovor negdje na forumu, trenutno su mi se i ruke i noge "odrezale" i nisam u stanju tražiti ništa. Napominjem da je nedjelja i da ne mogu kontaktirati svog ginekologa koji niti sutra ne radi.
Poslijednju menstruaciju sam dobila 25.03., a jučer, dakle, 03.04.sam zaporavila popiti šestu tabletu u pakiranju. Koristim Triquilar. Danas (večeras) sam već trebala popiti i sedmu kada sam se tog sjetila. Večeras sam dakle popila 6 i 7 tabletu u pakiranju. Odnos sam imala noćas, 02./03.travnja. Čini mi se da mi se ne piše dobro.... sad

Ima li šanse da ne dođe do trudnoće? Pilula za dan poslije? Ili dva dana? OMG.... Nisam nikada bila neodgovorna. Muka mi je.
Hvala Vam unaprijed.

Natalija Beljo, dr. med.

Popili ste i sve ok. Nastavite piti dalje po shemi.

mpb

Poštovana doktorice...moje pitanje nije baš za ovu temu, al ovo je jedino mjesto gdje stručnjak odgovara pa sam odlučila priupitati...pokušavam ostati trudna već 6 mjeseci, dakle ne koristim nikakvu kontracepciju i svakoga mjeseca menstruacija je točna ko švicarski sat...međutim, zadnju mengu sam dobila 18.04.2011. a spolne odnose imala 13, 14, 15 dan ciklusa...inače mi ciklus traje od 28-30 dana...očekivani dan sljedeće mjesečnice bio je 15.05 ili 17.05 ove godine...međutim još uvijek nisam dobila...mogu se prepoznati u nekim simptomima trudnoće, ali test koji sam napravila (clearblue) je negativan...da li je moguće da sam ipak konačno trudna ili se radi o nečem drugom? moram napomenuti da sam obavila rtg sinusa dok još nisam znala da će kasnit...:/

unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ono što bih savjetovala je da u dogovoru sa svojim ginekologom pratite folikulometriju( sazrijevanje janje stanice), imate tempirani odnos ( u odredeno vrijeme). Naime , zna se dogoditi da ovulacije nije one dane kad ste uzračunali , veće je prije ili kasnije. Također možete koristit Ovetrella injekciju koja služi kao "triger" za pucnje folikula.
i na kraju , bilo bi dobro i da suprug napravi spermiogram. Nemojte odmah misliti da nije nešto u redu, ali to je samo jedan od koraka .

View92

Poštovana,

Ovaj mjesec mi je mjesečnica kasnila nešto više od 7 dana, i trajala je oko 5-6 dana, kao i obično. I ne znam zbog čega, ali sam dosta čitala po netu o implantacijskom krvarenju. Pa je moje pitanje kako razlikovati implantacijsko i obicnu mjesečnicu ? I da li su ugrušci u krvarenju pokazatelj trudnoće ?

Nazad
1 ... 8 9 10 11 12 13 ... 28
Naprijed