Kontracepcija

Strah od trudnoce

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne jer ste imali zaštitu. Vidite postove o računanju plodnih dana.
Nesporazumi kao i trudnoće nastaju zbog nepoznavanja materije, neredovitih ciklusa, krivog računanja itd.

plavusa55

a moze li do trudnoce doci ukoliko je prije spolnog odnosa decko svrsio zbog predigre,te mozda rukom dotaknuo spermu, a kasnije istom rukom navukao kondom koji je potom usao u spolovilo...postoji li ikakva mogucnost takvog zaceca:/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teško moguće.

Milica2

Poštovana doktorice, imala sam odnos s dečkom dan-dva po završetku mjesečnice, on je prije odnosa svršio, a tjekom odnosa nismo koristili zaštitu, kolika je vjerojatnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala ako su vam ciklusi redoviti.

Milica2

Inače imam redovite cikluse, svako 30-31 dan, ali predzadnje dvije su mi kasnile, jedan 5, druga 10 dana, pa sam opet dobila nakon 30 dana, mislim da je to bilo od stresa i putovanja, pa me zanima utječe li to koliko na vjerojatnost? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedeni uzroci su među češćim uzrocima kašnjenja menstruacije.

Korisnicaaa5

Molim pomoć, moj dečko je nakratko stavio vrh svog penisa u moju vaginu, nismo otišli do kraja, nekoliko minuta smo samo držali spolovila spojena, nije penetrirao, ali je bilo onog predejakulacijskog sekreta. Djevica sam. Neplodni su mi dani, za par dana počinje menstruacija, kakve su šanse za trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikakve.

Ivana1234567890

Znači ovako ja i moj dečko smo stupili u odnos i koristili zastitu, i meni se nakon 1 tjedna pojavio neki smeđi iscjedak i trajo je par dana u meduvremenu sam dobila ko neku virozual nakon 2 dana je prestala.. povracala sam jedanput i mala mi je bila temperatura.. trebam dobiti za 10 dana.. zanima me vase misljenje jel postoji mogucnost trudnoce iako decko je koristio zastitu i nije puknulo.. brinem se

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako je bilo kao što ste opisali.
Iscjedak je od odnosa ili rezultat ovulacije.

Infomare

Poštovani,

Yasmin pilule pijem bez prekida od 2007 godine. Sada bih željela prestati sa uzimanjem, jer samtram da je period od 7 godina ipak malo predugačak.

Menstruaciju sam dobila 05/08, te sam s novim paketom pilula trebala početi 10/08.
To jutro 10/08 imala sam nezastićeni spolni odnos. Pa me zanima da li postojim mogucnost trudnoće s obzirom da se radi od 6 danu ciklusa, i da sam uzimala Yasmin.?
Naravno da od sada nadalje koristim obavezno kondom kao zaštitu.

Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

Meriii

I da, ako test bude pozitivan, znače li bolovi u donjem dijelu trbuha nešto loše za bebu?
Bolovi me uhvate iznenadno, poprilično snažno i drže oko 10-20 sekundi i nakon mirovanja prestanu.
Zna me zaboliti jako nakon mokrenja, kada se naglo dignem iz ležećeg položaja, ponekad bez pravila, ležala ja ili hodala.
Ali ti bolovi nakon mokrenja su me zabrinuli jer ih nikada prije nisam osjetila, nego tek kroz zadnjih tjedan-dva

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postavite pitanje tamo gdje je bilo i prvo. Ne kanim tražiti po forumu.

Meriii

Postavila sam prvo pitanje na isto ovo mjesto, ali očito nije objavljeno.
Bilo kako bilo, otkrila sam da sam trudna, vjerojatno oko 2 tjedna.
Možete li mi molim vas odgovoriti na pitanje o boli nakon mokrenja, to me zabrinjava.
Također, jučer sam osjetila nekakvo naglo i bolno stezanje na desnoj strani donjeg dijela trbuha.
Kao da se nešto ritmički steže i opušta unutar mene, uvijek na isto mjesto.
I da li je neobično što su mi ciklusi 36-39 dana? S obzirom da sam menarhu dobila prije 6 godina, a od tada nikada nije bila previše redovita, ali nikada nisu bila tako velika odstupanja od normalnih 28 dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, savjetujem pregled i uzv da se utvrdi trudnoća, napravi laboratorijska obrada, odredi krvna grupa itd.
Dakle sutra kod ginekologa.

HallMiksa

Postovani, varijacije u ciklusima su do 8 dana. Odnos se dogodio 28 dana, menstruacija je nastupila nakon 1.5-2 dana... Da li je samim dolaskom menstruacije mogucnost za trudnocu iskljucena? Srednja duzina trajanja ciklusa je 28 dana u poslednjih godinu dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća je isključena.

Infomare

Poštovani,

nakon prestanka uzimanje Yasmin pilula, u kojem periodu jajnici ponovno postaju aktivni?

Ja sam sam 05/08 prestala s uzimanjem pilula. Prije toga sam ih pila duzi period od 6-7 godina

Hvala unaprijed na odgovoru.

Srdačan pozdrav!

Nazad
1 ... 16 17 18 19 20 21 ... 28
Naprijed