Kontracepcija

Strah od trudnoce

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odmah idući ciklus.

sofijaaa

Postovana doktorice,imala sam odnos sa momkom prije otprilike 15 dana...nisam sigurna da li sam trudna...on kaze da je pazio,ali opet nije sto posto siguran...trebala bih imati menstrualni ciklus za 4 dana...ako dobijem i menstruacija bude uredna kao uvijek...cak i ako malo zakasni ali opet dobijem i ne bude trajala previse kratko....da li onda 100% nisam trudna...molim za vas odgovor...u nevolji sam...

malaa1993

26. i 28. 7. sam imala nezaštićene odnose,bili su plodni dani,ali nije ejakulirao u mene. Onda mi je mjesečnica došla 3 dana ranije i bila je neuobičajenog inteziteta, inače imam jako redovne i uredne cikluse od 6 dana a ova nije trajala niti 4 dana. Od tada me leđa neprestano bole, stalno sam umorna, probada me lijevi jajnik, a napuhanost i zatvor ne prestaju.Kolike su šanse za trudnoćom u mojem slučaju. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sofija, ako dobijete menstruaciju i ako bude na vrijeme, istog intenziteta, trajanja onda se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala, imali ste menstruaciju. Ne umišljajte si trudnoću gdje je nema.

Privatnoo

Uskoro cu bit punoljetna, a nikako ne zelim da mi se ovo dogodi, ja sam jedna od onih mladih cura sto zbog gluposti zaglibi... Imala sam spolni odnos 16.8. i pukao nam je kondom ali decko je siguran da nije svrsio. Ali dva dana poslije pojavila se kao neka sukrvica roze malo svijetlije boje. Imam blage bolove u trbuhu ali do sljedece menstruacije ima jos 2 tjedna te stalno imam potrebu za mokrenjem ali citala sam da se ti simptomi javljaju u 6-8 tjednu, a ja sam malo osjetljivija sto se prehladi tice i jel moguce da je to samo malo jaca prehlada sto se tice mjehura?? I moram napomeniti da je sex bio agresivniji nego inace. I dali postoji mogucnost da sam trudna i kako da to sprijecim ako je doslo do toga?

Black08

Prosli mjesec zaboravila sam popiti jednu tabletu u drugom tjednu. U uputstvima pise da pouzdanost nije smanjena te sam tjedan nakon toga imala nezasticeni odnos. Menstruaciju sam dobila na vrijeme i trajala je jednako kao i ostale. Je li ipak moguce da je bila lazna i da sam trudna?

mic_i

Postovani , imam 17 god .Da li Vi smatrate da je previse rano za stupanje u spolne odnose ,sa mojih 17 god .?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Privatno, ako je vjerovati vašem partneru, i ako nije bilo ejakulacije, ne trebate se brinuti da ste trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Black, dakako da se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mic, to vam ja ne mogu odgovoriti. Uz to je potrebna spolna zrelost, mentalna stabilnost, spremnost suočavanja sa možebitnim posljedicama, mogućnostima maloljetničke trudnoće, rizik razvoja spolnih bolesti. Ako to sve imate na umu onda se možete upustiti u tako nešto.

mic_i

Hvala Vam dr. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

mimini

Oprostite, imam pitanje u vezi trudnoće.. znači ja i moja cura smo imali spolni odnos bez kondoma i nisam svršio u nju ali imam strah da je tijekom odnosa možda otišlo malo sperme u krivom smjeru, da li je to uopće moguće? jako sam zabrinut zbog toga
i još nešto, odmah poslije smo imali drugi spolni odnos i ja sam samo očistio svoj penis maramicom od sperme, da li je to dovoljno ili i tu postoji rizik od trudnoće? molim vas pomozite!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji rizik zbog drugog odnosa. To što ste se vi pobrisali nikako nije garancija da u spolovilo nije ostalo spermija dovoljnih za oplodnju.

Dugic13

Postovani doktore
prolikom pokusaja da penisom udjem u vaginu svoje cure (nismo koristili kondom, niti bilo koj drugi vid kontracepcije) malo sam ejakulirao unutar nje ali sam brzo prekinuo odnos i vise nismo nastavili.
Inace, to je bio jedini odnos posle njene poslednje menstruacije 18.02.14 a odnos smo imali 14.03.14. Njene menstuacije su prilicno redovne (28-29 dan).
Kolika je sansa da ona ostane trudna?
Hvala unapred.

plavi cuperak

EVO OVAKO KORISTIM YAZ PILULE VEC 2 GODINE.PRVO PITANJE JE POCELA SAM SA NOVIM BLISTEROM I DRUGU TABLETU SA POCETKA BLISTERA SAM SLUCAJNO NEZNAM KAKO ZAMJENILA 8 TO JEST PRVOM TABLETOM IZ DRUGOG REDA TO SAM NARAVNO SHVATILA TEK SUTRA DAN KAD JE BILO VRIJEME ZA NOVU NAKON TOGA NASTAVILA SAM PITI PO SEMI UZELA SAM TU DRUGU TABLETU I SADA SAM NA 3 TABLETI IZ PRVOG REDA.A MENSTRUACIJU SAM DOBILA NA 3 PLACEBO TABLETI POPILA ZADNJU BIJELU IPOCELA SA AKTIVNIM TABLETAMA ZNACI MENSTRUACIJU SAM DOBILA PRE 6 DANA AL U VRIJEME POGRJESNE I VRACANJA NA SHEMU SAM IMALA MENSTRUACIJU JOSH UVIJEK STA RADITI DALJE S OBZIROM DA IMAM NEZASTICENE ODNOSE.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dugic, trudnoća je malo vjerovatna samo zato jer je bila u neplodnim danima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Plavi cuperak, nastavite dalje s uzimanjem kao da se ništa nije dogodilo.

mimini

Oprostite evo opet sam se igrao pa imam opet jedno pitanje, znači ovako
Mastrubirao sam u tom danu 2 puta, na žalost nisam se stigao istuširati pa sam to samo maramicom obrisao, 2 sata nakon toga sam imao spolni odnos bez kondoma, prilikom svršavanja nisam ništa svršio, tijekom seksa je moguće da zatrudni? da li postoji velika mogućnost da je cura trudna? i moram napomenuti da samo što nije dobila menstruaciju( za dan-dva)

Nazad
1 ... 17 18 19 20 21 22 ... 28
Naprijed