Kontracepcija

yasmin

smilealways11

Hvala na odgovoru.
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ivana199015

Poštovani,
pijem Yasmin već 6 godina. Uz neke standardne nuspojave, kao što je posjet Candide i smanjeni libido, drugih ozbiljnijih nelagoda tokom korištenja nije bilo. Sada želim prestati, tj. napraviti stanku čisto iz razloga dugogodišnjeg korištenja. Zanima me:
1. dali preporučate obavezno da obavim gin. pregled nakon prve sljedeče menstruacije?
2. koje su najčešće nuspojave nakon prestanka?
Vidjela sam da mnoge djevojke koje su koristile kontracepcijske pilule su se susrele s groznim upaljenim prištićima po licu i leđima....dali se to može spriječiti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam pregled. Prestanite uzimati i to je to.
AKo prije niste imali prištiće,dakle prije početka uzimanja , nećete ih imati niti sad.

BlackBetty

Poštovani,
trebala bih započeti s uzimanjem Yasmina prvi dan menstruacije. Trebala je nastupiti danas, međutim, zbog inače neurednih ciklusa nisam ju još dobila, nego već par dana imam smeđi iscjedak koji mi se javlja gotovo svaki mjesec dan-dva prije nego jače prokrvarim. Zanima me je li to možda ipak prava menstruacija, tj. trebam li započeti s pilulama već danas ili da pričekam malo jače krvarenje? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte pravo krvarenje. Mogu se počet uzimat do trećeg dana. Nema žurbe

BlackBetty

Hvala na odgovoru. Menstruaciju i dalje nisam dobila, dakle kasni 2 dana, a taj smeđi iscjedak traje već skoro tjedan dana pa me to malo zabrinjava (trudnoću sam isključila, jer nijednom nije bilo nezaštićenog odnosa)...u iscjetku ima sitnih ugrušaka zadnjih nekoliko dana, tj. kao da je već došlo do ljuštenja sluznice maternice, ali nema krvi... Danas prilikom spolnog odnosa na kondomu je bilo nešto malo svijetloružičaste, zapravo više smećkaste krvi, ali prokrvarila poslije nisam, ništa se poslije toga nije dogodilo. Da još uvijek čekam krvarenje? Nadam se da će uopće i nastupiti big-smile

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li se radi o menstruaciji. Savjetujem da napravite uzv pregled a da s pilulama pričekate.

BlackBetty

Hvala ponovno na odgovoru, kasno sinoć sam ipak dobila menstruaciju pa sam prvu tabletu popila danas poslije ručka, nadam se da će sad sve biti u redu happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bit će.

lizzie

Poštovani,

pijem Yasmin pet godina, redovito, mislim da sam samo jednom zaboravila popiti tabletu.. Danas mi je tableta upala u umivaonik - 13. po redu pa sam popila 14. Kako da nastavim dalje piti? Trebam li dodatnu zaštitu i koliko dugo? Hvala Vam na odgovoru. Još ne vjerujem da sam tako nespretna. sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje svakodnevno po jednu. Popit ćete ih 20 a ne 21. S time malo skratiti trajanje ciklusa i sedam dana pauze te novi blister.

Bigsmile

Poštovani,

Pijem Yasmin 7 mjeseci i nisam imala nikakvih problema u tom razdoblju. Danas sam dobila menstruaciju, a ostale su mi još 3 tablete u kartici ili 7 dana do redovite menstruacije. Tablete pijem redovito u isto vrijeme svaki dan. Zanima me trebam li popiti preostale tri tablete ili ne i zbog čega je moglo doći do uranjenje menstruacije? I postoji li rizik od trudnoće?

Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite do kraja. Ne brinite za trudnoću.

nkorac<3

dobar dan poštovani,cura i ja smo se zadovoljavali,ja sam svrsio i ostlao mi nesto sperme na ruci i ja sam to obrisao s maramicom i dezinficirao tekucinom za dezinfekciju ruku i zatim sam ju nakon 25-30 minuta zadovoljavao,moguce da je ostala trudna od toga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća.

nkorac<3

Hvala na brzom odgovoru poštovani,imam jos jedno pitanje,da li cura može zatrudnijeti ako ja uđem u nju samo vrhom penisa,tek tolko unutra,a nisam joj nit himen probio prilikom toga i zadržao sam se unutra 2-5 sekundi?Nisam bio ni blizu ejakulacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, naravno.

Zmaya

Poštovani,
Pijem yasmin vec dugo godina i nije bilo nikakvih problema. Nedavno mi je dijagnosticiran HPV visokog rizika. Obavezno radim na dizanju imuniteta happy. No zanima me, iako imam stalnog partnera i od nedavno koristimo prezervativ da li je pouzdanost yasmin tableta i zastita od trudnoce s obzirom na hpv smanjena? Da li virus uopce utjece na to? Da li tableta i dalje djeluje na zastitu od prvog dana + 7 dana pauze?
Hvala na odgovoru! Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Virus ne utječe na to.