Kontracepcija

yasmin

Zmaya

Pozdrav, dakle s obzirom na Vas prethodni odgovor za hpv, yasmin pilule sa i bez prezervativa su i dalje pouzdana zastita od prvog dana uzimanja nakon tjedan pauze (7dana prije pocinjanja nove kutije)? happy unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

Eleonora5

Poštovani,
Jučer sam zaboravila uzeti tabletu (uzimam je oko 22h), i uzela sam je danas s 13 sati zakašnjenja. Yasmin pijem već 3 godine, a propuštena tableta mi je iz prvog tjedna pakiranja. Postupila sam prema uputama, dakle uzela sam je čim sam se sjetila. Dečko i ja smo imali u utorak odnos, s tim da nije svršio u mene. Sada bi, prema uputama slijedećih tjedan dana trebali koristiti dodatnu zaštitu, jel tako? Da li sam pravilno postupila? Imam li razloga za bilo kakav strah?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Sve kao što ste naveli je ispravno.

Macak7

Postovani,
Imam jedno pitanje, iako mozda vec pise odgovor u prethodnim postovima, zanima me sljedece. Pijem yasmin par mjeseci i imala sam odnos sa partnerom bez kondoma prvi dan uzimanja pilule iz novog pakiranja nakon tjedan dana tzv.stanke dok traje menstruacija, nije svrsio u mene no zanima me da li yasmin djeluje od prve popijene tablete ili je potrebno nekoliko dana uzimanja da bi zastita bila pouzdana. Hvala na pomoci i odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od prve svakako.

Macak7

Onda dakle nema razloga za brigu?! Mogu biti mirna! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

c0sm0p0litan

Postovani,

Da li sam zasticena i dalje ukoliko sam imala odnos bez zastite iako sam popila poslednju pilulu iz kutije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeste.

antonija....

postovani...molim vas recite mi dali je normalno..pijem novynett tablete sad ponovo nakon dvije godine.. imam sina od dvije god jos uvjek dojim..trenutno popila sam sve tablete iz prvog pakovanja znaci 21,ovo danas je treci dan da nepijem tablete a jos nisam dobila menstruaciju..dali postoji razlog za brigu? pocela sam piti prvi dan menstruacije a odnos sa partnerom imala sam nakon 9 tablete..na do pred kraj sam imala smeckasti iscjedak doktorica mi je rekla da je to normalno da li postoji razlog za brigu i kad mogu ocekivati menstruaciju? hvala.,

caber

Poštovanje,
ispričavam se ako smetam, ali imam jedno pitanje vezano za korištenje YASMIN pilula ; naime, po prvi puta ću ih uzimati i napravila sam test krvi, međutim INR vrijednost mi već prije korištenja pilula iznosi 0,88 , a protromb. vr. 129, svi ostali parametri KKS-a su u redu i unutar intervala. Sukladno navedenom zanima me da li mogu koristiti pilule i kakav utjecaj na stvaranje ugrušaka one mogu imati, s obzirom na razno razne priče o trombima i pilulama. Moj ginekolog je odobrio korištenje s tim da kontroliram krv svako 3 mjeseca, ali s obzirom da sam nova u svemu tome malo me strah pa tražim i vaše mišljenje! Nadalje unutar obitelji nemam nikakvih bolesti vezanih s trombozom, daljnji rođaci su koristili antikoagulacijska sredstva zbog zgrušavanja ali nisu imali značajnih znakova bolesti,a i majka mi je koristila pilule bez ikakvih posljedica, pa ne znam da li to predstavlja nekakav "dobar znak", jer znam da je svaka žena individua i da svaka od nas različito reagira na pilule?!
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

BT121

Poštovani,
počela sam piti Yasmin kontracepcijske pilule 14.05. sa prvim danom menstruacije.Menstruacija mi je trajala 8-9 dana (zadnjih 2 dana samo smeđe malo) i još 2 dana kasnije sam na dnevnom ulošku primijetila nešto kao smeđi iscjedak.Posljednju tabletu sam popila 03.06.Tablete sam pila svaki dan ujutro u 8 sati 2-3 minute prije ili kasnije.Tek nakon 9 popijene tablete sam imala spolni odnos sa partnerom ali uz prekinuti snošaj(svršio je vani).Sad mi je već 3 dan da ne pijem pilule i imam bolove u donjem djelu trbuha kao da moram dobiti menstruaciju svaki čas, a nema je .Primijetila sam sada samo malo ko smeđi iscjedak.Da li je to normalno i da li postoji šansa trudnoće? Također po prestanku uzimanja tableta tj. zadnje popijene lice mi se osipalo prištićima ,a do sad ih nikada nisam imala toliko.Da li je to normalno ili je to neka nuspojava tableta? Unaprijed hvala na odgovoru LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Antonija, uskoro. No ne možete dojiti i uzimati ove pilule.
Jedno i drugo ne idu zajedno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Caber, poslušajte svog ginekologa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bt121 ne radi se o trudnoći. Normalno je.
Menstruacije će biti oskudne i više će nalikovati smeđem iscjetku nego pravoj menstruaciji.

Zmaya

Poštovani,

Vec sam prije pisala na ovoj temi. Imam jos jedno pitanje vezano uz yasmin pilule. Naime zbog hpv i nalaza biopsije cin3 po preporuci sam pocela piti tzv caj za zene koji bi mi mogao pomoci u lijecenju, no osim toga na uputama pripravka pise da je i za lijecenje neplodnosti. Da li takav pripravak utjece na pouzdanost yasmin plilula u smislu smanjivanja njihovog djelovanja? Hvala vam puno na odgovoru! Zaista pomazete!happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije preparat gospine trave, ne smeta.

nkorac<3

Ušao sam u curu sa vrhom penisa,4,5 put penetrirao tako,i kad sam ga izvadio zamjetio sam nekakvu tekućinu na penisu,a ejakulario sam kojih 45 minuta nakon toga tek? Koja je to tekućina i da li je moguca trudnoca?

BlackBetty

Poštovani, imam pitanje o Yasmin pilulama. Pijem ih 3 mjeseca (jučer započela s četvrtom kutijom) i od samog početka mi savršeno odgovaraju, ne osjećam apsolutno nikakve poteškoće, mučnine i sl. Osim zbog kontracepcijske namjene, jedan od glavnih razloga zbog kojeg sam ih počela piti su akne i strašno masna i nečista koža lica. Međutim, dosad mi se lice još uvijek nije pročistilo, akne izbijaju i dalje (doduše, u manjoj mjeri) i lice je i dalje jako masno. Pa me zanima treba li proći još neko vrijeme da bi se vidjeli neki značajniji rezultati ili u ovom slučaju pilule ne djeluju? Što se akni tiče, isprobala sam sve, od antibiotika pa do Roaccutanea i ništa nije imalo prevelikog učinka pa sam se nadala da će pilule dovesti lice u red, barem za vrijeme uzimanja. Hormoni su većinom u granicama normale, osim što imam nešto povišenu razinu testosterona (zbog čega vjerujem da mi je lice tako problematično).