Kontracepcija

yaz

bvlgari77

Postovana doktorice,

Pijem yaz već 7 mjeseci i nikada nisam imala problema.
Prije tjedan dana, tijekom 17. roze pilule pojavio se smeđi iscjedak. 2 dana kasnije, poprimio je crvenkastu boju i sada se javla u kombinaciji s krvarenjem. Krvarenje nije obilno, ali sve skupa traje vec tjedan dana. Danas pijem drugu placebo tabletu. Znam da je krvarenje tijekom prva 3 mjeseca normalno, ali ne znam zasto se u mom slucaju javilo sada!? Mogu li iskljuciti mogucnost trudnoce s obzirom da sam uredno i redovito uzimala pilule i očekivati menstruaciju nakon 3. placebo kao što je slucaj inace??

stevca

posto niste procitali do kraja moju poruku napisacu opet pitanje..
Da li tbl Palin/Pipem koji pijem zbog upale mokracne besike (2x2 200mg) smanjuju ili na bilo koji drugi nacin ometa djelovanje Yazza?
Da li potrebna dodatna zastita i koliko dugo?
Molila bih Vas za jasniji i opsirniji odgovor.
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

bvlgari77 - ne znam da li ste mijenjali vrijeme pijenja pilula, koju zaboravili pa naknadno popiili . Ukoliko to krvarenje nije stalo javite se ginekologu.

stevca Taj antibiotik ne nalazi se na listi za koje se zna da smanjuju djelotvornost OHC pa bih ipak preporučila da se ovaj cikles zaštitite dodatno

anaa1711

postovana doktorice.ja sam dobila krvarenje na zadnje 2 roze tablete i danas sam trebala popiti prvu placebo tabletu.medutim meni je ta tableta ispala i nemogu je dobaviti,pa sam uzela onu iz iduceg dana.sad me zanima hocu li popiti i ove 2 sto su mi ostale pa nastaviti sa novom kutijom ili cu jedan dan preskociti posto mi fali ta jedna placebo tableta? hvala na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

Popijte još preostale dvije bijele i nastavite po shemi s novim blisterom

vedrich

Postovana doktorice,

pijem yaz navecer oko 20h i jucer mi se desilo da sam zaboravila... to sam sada vidjela, to je 16. tableta. Pise u uputama da ju popijem izbacim bijele i otvorim nove ili da odmah uzmem bijele i nastavim iz nove kutije. PItanje je ovako, ja sam sad u 11h dopodne popila tu zakasnjelu (sto znaci da je popijena sa vise od 12h zakasnjenja), jel mogu nastavit normalno do kraja kutije skup s bijelim ili da kad dodem do njih da ih bacim ?

Hvala

Dobar dan! Pitala bih, da li se smije konzumirati alkohol dok se piju yaz tablete odnsno jel se smanjuje njihova ucinkovitost kontracepcije, jer je ljeto pa se zna zalomiti i koji koktel viska happy ? Hvala!

nana_st

Poštovani, pijem yaz već mjesec i pol, tocnije sad sam na polovici druge kutije, u nedjelju sam izgubila tabletu koju sam trebala popiti, ispala mi je i nisam je mogla nac, tako da sam popila tabletu za ponedjeljak, a u ponedjeljak onu za utorak, pa sam sad jednu tabletu u manjku, tj fali mi jedna tableta..pa me zanima sto da ucinim, da li ostanem tako da na jednoj rozoj tableti manje ili da kupim novu kutiju pa da uzmem jednu ili nesto durgo?

Natalija Beljo, dr. med.

vedrich nastavite piti dalje zajedno sa bijelima, samo koristite dodatnu zaštitu.

question_st Možete

nana_st Ne samo će ciklus biti kraći ,pijte dalje isti blister

dena

Postovana doktorice,
Pocela sam piti yaz tablete prije tjedan dana, prema uputama, ali otkako ih pijem imam nadut trbuh, vjetrove i povremene bolove u trbuhu.
Možete mi reci da li je to normalno i da li će prestati sa vremenom? Hvala

candide

poštovanje; nedavno sam bila kod ginekologa sa namjerom da mi prepiše kontracepciju. napravila sam papa test i ultrazvuk, al sam odbila vaditi krv (fobičar sam). u pubertetu, pred nekih 7 godina, sam pila neku kontracepciju (nažalost ne mogu se sijetit koju) jer sam tada imala neredovite mjesečnice . s obzirom na to da sam te pilule dobila bez vađenja krvi (i nisam imala nuspojave), papa i ultrazvuk su mi u redu, imam na dan točne menstruacije, zanima me kolko je glupo kupit ih bez recepta i jel to uopće moguće. ginekolog mi je preporučio na odlasku yaz.
puno Vam hvala na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

dena Nije to od YAZ-a.

candide Bez recepta teško.

vedrich

Postovana doktorice

nenadano sam otisla na brzinu na put i nisam ponjela tablete. Sad navecer sam popila zadnju ruzicastu ali prethodnu ( pretposlijednju nisam ). Odlucila sam popit obje sad navecer, ali nisam sigurna jel da pijem bijele tablete ili da otvorim novo pakovanje?

Ako otvorim novo pakovanje koliko je zastita pouzdana :S?

hvala

tena03

postovana doktorice opet ja...
znaci sada pijem vec 4 kutijicu yaz tableta i podosta se čudno osjecam...pomalo sam nervozna i i imam osjecaj da me nesto guši i jako mi je teško gutatii koda mi je vrat naotekao nisam sigurna ali tako se osjecam vec par dana.
pa me zanima dali je mozda bolje da odem vadit krv za svaki slucaj jer ko zna mozda ih niti nesmijem piti?
sto da radim? malo se brinem imam osjecaj koda imam simptome trudnice ://

Tedy 26

Poštovana,
26 mi je godina.Studentica sam. Pijem Yaz nekih 8 mj.Prije toga sam pila Yasmin 3 godine.Imam mikrocistične jajnike.Ponekad su mi je mjesečnica bila neredovita.Vadila sam hormone prije negoli sam počela piti pilule.Povišen progesteron 10,0 nmol/(normalna vrijednost <3,2)l i androstendion 19 nmol/l(normalan 1-12) u folikulinskojj fazi.Ostali hormoni su bili uredu kao i hormoni štitnjače.U stalnoj sam vezi 6 godina i to je jedan od razloga zašto pijem kontracepciju.Moj problem je libido.Jednostavno rijetko kada imam želju za seksom.Ništa puno bolje nije bilo niti dok nisam pila kontracepciju.Možete li mi kako pomoći?Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Vedrich Da popijte bijele tabletice.

tena03 prekinite piti pa ćete vidjeti kakvo je stanje.

Tedy 26 Nažalost po tom pitanju ne.

Tedy 26

Hvala vam svejedno.Imala bih jos jedno pitanje.Ovako je glasio moj zadnji nalaz prije uzimanja kontracepcije:korpus mjeri 52x31mm sa endometrijem 5mm.Desni jajnik 26x19mm,mikrocističan,lijevi tik uz uterus 26x13mm.Douglas slobodan.S obzirom na taj nalaz i status hormoma koji sam vam napisala u prošlom postu hoću li imati kakve probleme ukoliko poželim zatrudnjeti?Mislim u smislu problema sa začećem.

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ste mislili da nećete moće zanjeti neće biti problema , jedino ćete uz pomoć ginekologa pratiti svoj ciklus tj radit će se folikulometrija.

pahuljica_

Poštovana,
zanima me koliko je vremenski potrebno da se tabletica Yaz-a apsorbira u organizam? Pritom navodim svoj slučaj, rijetka stolica(ne proljev) sat-sat i po nakon uzimanja ružičaste?

Hvala lijepa happy

Natalija Beljo, dr. med.

Nakon 2 sata se apsorbira , i to nije proljev ( mora biti vodenasta stolica).

Nazad
Naprijed