Kontracepcija

yaz

mila 007

Imam pitanje: ovako pijem jaz 5 mj i sve je u redu,zbilja sam zadovoljna s tabletama. Ali ovaj mjesec nakon što sam popila 10 tabletu iz bliistera, dobila sam lagani smeđkasto-krvavi iscjedak, koji traje već tjedan dana,i laganu bol u trbuhu osjećam,kao da trebam dobit mengu!... Pa sam sada malo zabrinuta?!

i još jedno pitanje,pošto idem na more,ne znam da li je pametnije pomaknuti mengu na prije (nekih tjedan dana) ili je moguće preskoćiti bjele tablete i nastaviti s rozima,za izostanak menstruacije!?

Hvala,na odgovoru!!!!

Natalija Beljo, dr. med.

Preskočite bijele i nastavite s rozima , a šta se tiče boli i smečkastog iscjedka ako ste nekad preskočili pa popili zaboravljenu ili ih niste pili u isto vrijeme može uzrokovati navedeno

logestica19

Cao, zanima me dali ima kakvih problema ako sam tabletu koju trebam popiti u utorak popila u srijedu, a u srijedu onu od utorka?

vedrich

....ali mogu iskljucit trudnocu zar ne :S??

A.K.

Poštovana doktorice,
zanima me da li na djelovanje Yaz pilula utječe uzimanje Rinolan tableta za alergiju?

Hvala unaprijed

Natalija Beljo, dr. med.

logestica19 nema

AK ne

vale23

poštovana doktorice,
pijem yaz tablete 2 mjeseca, i 1. mjesec dobila sam menstrucaiju nakon 2. placebo tablete. međutim ovaj mjesec popila sam već 3. placebo tabletu i menstruaciju nisam još dobila. zanima me postoji li šansa da sam trudna s obzirom da sam se prije 2 tjedna razbolila i morala sam piti silapen od 1500mg, a čula sam da neki antibiotici smanjuju učinak pilula. hvala

fail

pozdrav...
nova sam i na forumu a i tek pocinjem uzimati yaz s tim da nikad prije nisam uzimala kontr.pil.
posto su ove tablete dosta nove kod nas, zanima me koliko su sigurne od trudnoce...?
i koliko su ceste promjene na tijelu kod relativno mladih djevojaka....?
hvala

Natalija Beljo, dr. med.

vale23 ne treba odmah sumnjati na trudnoću ali ako ne dode napravite test , ali doći će.

fail kao i ostali OHC ako se koriste po uputama .

anaa1711

imam jedno pitanje.evo ja sam dobila menstruaciju 4 dana ranije.inace mi dode svako 27-29 dana i pocela sam piti yaz.danas sam popila prvu pilulu i zanima me dali sam odmah zasticena od trudnoce jer sam dobila ranije menstruaciju?

Natalija Beljo, dr. med.

Naravno da jeste

anaa1711

postovana.pocela sam piti yaz pilule na pocetku menstruacije kao sto mi je rekla ginekologica.dobila sam je 18.7.inace mi menstruacija traje 6,7 dana s tim da je zadnja 3,4 dana obicno smedi iscjedak.i sad sam imala 4 dana krvarenje i vec 5 dana imam taj smedi iscjedak.mene zanima oce li mi proci ikako ovaj iscjedak i jeli to normalno?

masa111

Postovana doktorice,
Imam pitanje u vezi uzimanja Yaz-a. Naime, zaboravila sam uzeti tabletu u zadnjem tjednu, tj proslo je vise od 12 sati, pa sam slijedila upute na Yaz-u i preskocila 4 bijele tablete te odmah nastavila s novim blisterom. No, nigdje ne pise trebam li dobiti menstruaciju u uobicajeno vrijeme ili tek nakon zavrsetka i tog iduceg blistera? Naime, sada vec uzimam tablete za 2. tjedan iduceg blistera, a nisam dobila ni menstruaciju ni nikakakav iscjedak. No, cesto osjecam mucninu posljednjih dana, pa me zanima mogu li iskljuciti trudnocu? Ne znam bi li cekala zadnji tjedan da vidim hocu li dobiti menstruaciju, a sada mi je vec lagana panika...
I imam jos jedan problem...kada sam presla na novi blister, u prvom sam tjednu nazalost zabunom jednom uzela bijelu umjesto roze tablete, ali sam opet slijedila upute pa sam odmah popila i rozu nakon 12 sati i koristila kondom iducih 7 dana kao sto pise. No, uzevsi u obzir da sam vec jednom nedavno zaboravila vise od 12 sati i da sam imala odnose u tjednu prije, je li moguce da sam trudna iako sam se drzala svih uputa o kasnjenju s uzimanjem tableta?
Znam da je dugo pitanje, puno hvala na odgovoru!!
Lijep pozdrav!

anaa1711

postovana doktorice.
evo vec 8 dana poslije menstruacije imam taj smedi iscjedak.imala sam 3 puta snosaj bez zastite dok mi taj iscjedak traje i jos nikako da prode.sto bi to moglo biti i jeli opasno da imam odnose dok mi to traje.hvala na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

anaa1711 to je normalno

masa111 tek kada popijete ovaj blister do kraja uslijediti će krvarenje . I sve ste dobro učinili pa nema panike

mawa

Postovana, od nedavno sam pocela koristiti yaz, zanima me sljedece; menstruaciju sam dobila na 4 bijeloj tableti, medjutim ta menstruacija je potpuno drugacija nego ona koju sam imala kad nisam koristila yaz, vise je licila na 4 ili 5 dan menstruacije (crvene boje skoro da nije ni bilo), procitala sam u upustvu da s yaz su menstruacije krace i nesto drugacije, al ja sam ipak zabrinuta. i jucer 5/6 sati poslije popijene tablete sam imala povracanje, zanima me da li se tableta absorbovala i da li sam zasticena?
Hvala Vam happy

šapica

Poštovana doktorice,

trenutno pijem četvrto pakiranje Yaza u kojem mi se dogodilo da sam zaboravila popiti 7. tabletu sa više od 12 sati zakašnjenja, točnije sa 17 sati kašnjenja. Dva dana ranije imala sam spolni odnos. Brine me kolika je mogućnost trudnoće?

Hvala na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

mawa da, absorbirala se

šapica ne bi trebalo biti

stevca

Moze li mi neko pojasniti dvije stvari..
Pocela sam piti Yazz prije 12dana (sa prvim danom menstruacije) ali krvarenje imam i danas.. Koliko je potrebno organizmu da se prilagodi na tbl? Htjela sam odmah drugo pakovanje piti bez pauze tj pijenja bijelih tableta..Da li smijem?
Drugo pitanje...Da li Pipem/Palin smanjuje dejstvo yazza..da li je i koliko dugo potrebna dodatna zastita?
Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

to pretpostavljam nije pravo krvarenje već smečkasti iscjedak i da mora biti prvih 3-4 mjeseca.

Nazad
Naprijed