Kontracepcija

yaz

Natalija Beljo, dr. med.

Popijte do kraja blister i Kod Yaz je za razliku kod drugih boja zastita ako se preskoči nema odmah "pobune " u funkciji jajnika.

Zahvaljujem na izrazito brzom odgovoru, samo jos da potvrdim, znaci nema bojazni od trudnoce iako je odnos bio noc prije zaboravljene tablete? HVALA!!!

Natalija Beljo, dr. med.

Nema, molim

marijaaa

Nova sam u korištenju Yaz pilula pa me zanima jedno (meni bitno pitanje). Mogu li uz Yaz koristiti i Inneov tablete za kosu i betakaroten za kožu? Imaju li kakvog negativnog utjecaja na Yaz pilule??
HVALA!!!

Natalija Beljo, dr. med.

Možete.

lela2504

Poštovani!
Planiram početi koristiti yaz pilule. Ginekolog mi je rekao da moram prvo izvaditi krv i javiti se liječniku opće prakse u slučaju da nalazi nisu u redu. Moje pitanje glasi, dali moram početi piti pilule s prvim danom mjesečnice ili mogu početi piti i u sredini ciklusa? Hvala unaprijed!

bisa

postovana doktorice
nakon popijene zadnje tablete triquilar napravila sam redovnu pauzu od 7 dana i presla na tablete yaz, tako mi je objasnila moja doktorica. jesam li pogresila? moram li jos sljedeca dva tjedna koristiti dodatnu zastitu?
i jos jedno pitanje, pocela sam konzumirati zelenu kavu pa me zanima moze li zelena kava smanjiti ucinak kontracepcijskih pilula?
hvala

Natalija Beljo, dr. med.

lele2504 počinjete na prvi dan i nalaze krvi bi trebao pogledati ginekolog a ne opća praksa jer Vam je on i propisao OHC

bisa- niste nista pogriješili i možete piti zelenu kavu

bambita86

Poštovana!

Pijem Yaz već 5 mjeseci i ono što me brine je što učestalo, znači već 5.mjesec, prokrvarim usred pijenja pilula (otprilike na 10.piluli u ciklusu) i isto tako na kraju (24. piluli). Čitala sam da see 3 mjeseca eventualno tako nečega smatra normalnim, a ako se nastavi da se javim ginekologu. Da li bi se trebala brinuti? Isto tako, da li bi mogla sa Yaz-a prijeći na,recimo Logest? Da li bi to bila prevelika promjena za moje tijelo?
Zahvaljujem na odgovorima!

Ivana21

Poštovana doktorice,
Završila sam sa terapijom za Helycobacter pylori koja je trajala sedam dana, pila sam Amoksicilin i Makcin uz Controloc, zanima me da li je djelovanje Yazz smanjeno zbog ovih lijekova.
Hvala, pozdrav

ida061

Poštovana doktorice,

počela sam piti yaz tabletei 3.dan mjesečnice sam imala odnos bez zaštite. Zanima me jesam li sigurna od trudnoće budući da sam pročitala u knjižici da sam odmah zaštićene, no onda sam čula da trebam neko vrijeme koristiti dodatnu zaštitu. Sada sam užasno zabrinuta ako nisam sigurna, što da poduzmem?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

bambita 86 očito je preslab za Vasw tako da se javite ginekologu radi prelaska na LOgest.

ivana 21 i u brošuri se navodi da neki antibiotici smanjuju djelotvornost OHC tako da upotrijebite ovaj ciklus dodatnu zaštitu prilikom odnosa.

Ivaa@

ja imam samo jedno pitanje....koristim yaz vec 10 dana....slucajno sam zakasnila popiti jednu pilulu 3 sata..inace pijem oko 10 sati ja sam ju uzela oko 1.....trebam li imati razloga za zabrinutost??

bienchen

Poštovani,
ja sam sada na 4. kutiji yaza, negdje na sredini blistera. I do sada sam na svakoj, uključujući i ovu kutiju, negdje na 15. piluli dobila vrlo obilno krvarenje, čak nekada i obilnije i bolnije od menstruacija koje sam inače imala. Zvala sam prije 2 mjeseca doktoricu zbog toga, ona mi je preporučila da pijem tri dana duplu dozu i taman kada mi je prestalo krvarenje opet je počelo normalno na bijelim tableticama. Inače mi ta krvarenja traju po dva tjedna, dakle od sredine kutije pa sve do početka sljedeće. Pretpostavljam da mi ove pilule ne odgovaraju, da ću ih morati promjeniti. Doktorica čini se danas ne radi, pa ju nisam mogla dobiti. Što preporučujete u ovakvim slučajevima? Koju drugu vrstu hormonalne kontracepcije? Na mehaničku kontracepciju se ne kanim vratiti jer sam alergična na prezervative.
Hvala vam puno!

Natalija Beljo, dr. med.

Ivaa@ ne trebate brinuti važno je da popijete unutar 12 sati

bienchen kako stvari stoje prelazak na drugi OHC npr Logest

dada89

Poštovani,
imam jedno pitanja u vezi uzimanja tableta yaz... ja sam prije nekih 4 mjeseca imala flaster evra (a inače imam migrenu), te mi je flaster izazvao pojačane migrene, ali u to vrijeme sam imala i neko stresno razdoblje pa nisam sigurna dal je to bilo zbog flastera. nakon toga otišla sam kod svoje doktorice i ona mi je preporučila yaz tablete. zabrinuta sam zbog migrena te bih htjela pitati dal imam razogla za zabrinutost ili mogu bez poroblema početi piti yaz?? još nisam počela s tabletama...
Unaprijed hvala na odgovoru..

Natalija Beljo, dr. med.

Probajte , jer OHC nema direktno veze s migrenama već hormoni tako da u početnoj glavobolje su jedna od nuspojava.

dada89

Hvala Vam na odgovoru...

dada89

Poštovana doktorice,
ja sam još uvijek malo prestrašena u vezi migrene i kontracepcije.... Od silnog surfanja po intrenetu i svih informacija ne znam kako postupiti. Pijem Yaz već tjedan dana i nije mi se pojavila migrena, ali kada sam imala Evru mi se javila migrena i to ona s aurom (imala sam trnce u ruci, vodenu točku na oku). Pročitala sam da su to neurološki simptomi i sad se bojim i ne znam šta napraviti. Dali bi bilo najbolje da prestanem s kontracepcijom? I da, nakon četvrtog dana uzimanja Yaza malo osjećam bol u nozi.
Unaprijed zahvaljujem na pomoći....

Natalija Beljo, dr. med.

Ako imate toliki strah od OHC onda je najbolje da ih prekinete uzimati ,ne znam gdje ste po redu uzimanja Yaz ali kad ga prekinete očekujte mjesečnicu pa ako možete popijte blister do kraja pa nemojte samo nastaviti dalje. Također nakon prekida će se ciklusi poremetiti