Kontracepcija

Yaz pilule

foks77

ovako..pijem yaz pilule već 6 mjeseci.. u utorak sam počela s novim blisterom(to mi je bio ujedno i 2.dan menstruacije) a u subotu sam zaboravila popiti 5.tabletu iz blistera. Sjetila sam se u nedjelju i popila dvije odjednom.. Problem je u tome što sam odnos imala u petak i subotu. U knjižici za korištenje mi piše u slučaju da zaboravim jednu tabletu od 1.-7. dana da popijem 2 odjednom i dalje nastavim normalno piti,te u idućih tjedan dana da koristim dodatnu zaštitu.. A ako sam imala snošaj u tjednu kad sam zaboravila tabletu da se savjetujem s lječnikom. Zvala sam svog ginekologa i rekao mi je da to nije rizik ako sam samo jednu tabletu zaboravila..
Htjela bi znati kolike su šanse za trudnoću?

Silvia04

Pozdrav!
Ovako... pošto sam tek počela piti yaz, nisam baš upućena u neke stvari... Ginekologinja mi je rekla da će mi prva mjesečnica vjerojatno trajati duže nego obično (do 10-ak dana), međutim ne znam je li to kod svih tako? Inače mi traje oko 6 dana (dan više/manje), počela sam piti 1. dana mjesečnice i trajala mi je svega 3 dana... to je normalno ili? Strah me je iz razloga što se unatoč trudnoći može dobiti mjesečnica koja je puno kraća ( a spolni odnos sam imala nekoliko dana prije mjesečnice), pa ne znam da li da se zabrinem ili je to jednostavno zbog hormona moguće?!

Natalija Beljo, dr. med.

foks 77 Slažem se sa vašim ginekologom.
Silvia04 Ne mora mjesečnica trajti tako dugo već se javlja probojno krvarenj koje produži ciklus. Tako da pijte dalje po shemi.

vedrich

Postovana doktorice....

ja sam vam bila napisala da sam dobila na 3. bijelo i da mi je trajalo 1 dan samo, tj dan i pol..... Ocito sam se prevarila.... danas pijem 4. tabltu iz novog blistera, i i dalje curim, iako sam Vam vec bila napisala da mi to ne lici na krv nego je jednostavno samo tamno smeđe.... zato sam vas onda i pitala sto da radim pa ste mi rekli da otvorim novi blister i nastavim normalno, ali sad me plasi sto sam na 4 tableti i to jos traje, ne puno onak oskudno ali ima..... sto nije u redu?

vedrich

postovana doktorice....
vec sam vam pisala da sam dobila na 3. placebo... danas prijem 4 crvenu iz novog blistera ali i dalje imam krvarenje tj meni to lici kao onaj smeđi iscjedak.... jel to normalno ili imam razloga za brigu? meni se i ta menstruacijska krv na 3. tableti cinila nekako pretamno da bi bila krv pa se sad brinem......

Hvala na odogvoru, lijep pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

Nastavite piti jer ipak se ono smanjuje.

vedrich

ovako... ja sam bila kod svoje ginekologinje jer su me boljeli jajnici..... dala mi je vaginalete i sumamed i rekla da imam neku upalu.. nije rekla ni kakvu ni ista drugo... jel ja dok uzimam tu terapiju trebam nastavit s yazom normalno ili moram prestat uzimat dok ne potrosim taj sumamed i vaginalete...??

Drugo, ne spada ovdje al usput, jel se vaginalnim (unutrasnjim ) ultrazvukom moze vidjet trudnoca? od kojeg tjedna / mjeseca?

Mateja186

Draga doktorice, zanima me da li se Yaz pilule mogu koristiti kao pilule za dan poslje tipa popijem 3 sad i 3 za 12 h i ako da koliko pilula moram popiti molim vas htino odgovorite jer sam imala rizican odnos sa deckom jucer i nikada do sada nisam pila nikakve pilule, ove sam nabavila ilegalno

lenica

poštovana,

imala sam odnos s nedelje na ponedjelljak i onda sam u ponedjeljak zaboravila popiti tabletu, to je bila 4. tableta. s obzirom da postoji rizik od trudnoće zanima me dal bi trebala popiti tablete kao hitnu kontracepciju i koliko bih ih trebala popiti?

hvala unaprijed

martinka

...pijem YAZ...zaboravila sam uzeti zadnju placebo tabletu i drugi dan normalno (kako i inače počinjem) počela sa novim blisterom... da li imam potrebe za zabrinutočću (obzirom na spolni odnos)??

Natalija Beljo, dr. med.

vedrich Koristite dodatnu zaštitu. I da može se vidjeti ako je to 5-6 tjedana trudnoće( od zadnje mjesečnice).

Mateja186 Možete 3+3.

lenica Ako pijete OHC ne morate piti , već nastavite piti dalje i koristite dodatnu zaštitu.

martinka Ne.

Silvia04

Imam još jedno pitanje...popila sam 12 tableta do sad (1. kutija mi je--> i 1. sam popila 1. dan mjesečnice), no imam blago krvarenje samo tijekom spolnog odnosa, ne znam da li je to normalno ili je to možda znak da mi yaz ne odgovara?!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne , to ne znači da Vam YAZ ne odgovara i to nije zabrinjavajuće, nakon naikavanja org. i to će proći.

oglas.ivana

Draga doktorice.

na polovci sam drugog blistera Yaza. tijekom prvog blistera sam imala smečkasti iscjedak. na 2. placebo tableti sam dobila menstruaciju koja je trajala 2-3 dana.
već tjedan dana imam svaki dan krvarenje kao menstruaciju. zanima me da li je to normalno? i koliko treba organizmu da se navikne na pilule? inače imam akne koje se nisu pretjerano smanjile od početka uzimanja Yaza. Molim Vas za odgovor jer su praznici i moja ginekologica mi nije dostupna.

Unaprijed hvala!

Lili23

Poštovana dr.,
nakon kašnjenja mjesečnice 13 dana zbog pauze od yaz radi vađenja hormona, ponovno sam počela uzimati Yaz.Zbog gerba i gstritisa propisam ni je Nexium kroz 2 mj.Da li on smanjuje djelotvornost Yaza?Hvala.

Silvia04

Zahvaljujem na trudu i odgovorima! happy

Natalija Beljo, dr. med.

oglas.ivana Sve skupa traje 3 mjeseca, krvarenje ne smije biti kao mjesečnica već smečkasti iscjedak. U suprotnom se morate javiti svom ginekologu.

lili23 Neće djelovati direktno,ali bi ipak u tom slučaju savjetovala da koristite dodatnu zaštitu.sad

simpa1988

Poštovana, pijem yaz pilule godinu dana. Desilo mi se za vrijeme ljeta da sam zaboravila zadnje dvije roze tabletice popiti, ali na svu sreću dobila sam normalno menstruaciju. Međutim, sada mi se desilo da sam prošli tjedan trebala dobiti menstruaciju u utorak jer sam uvijek dobivala na dan kada zadnju placebo tableticu pijem... i nisam dobila menstruaciju uopće. Pilule sam redovito pila bez ikakvog zakašnjenja svaki dan u isto vrijeme. Zanima me da li postoji mogućnost da sam trudna i kada to mogu najranije saznati? Ili postoji neki drugi razlog zbog kojeg nisam dobila menstruaciju?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

Ništa , Vi pijte dalje novi blister to se zna dogoditi kod YAZ-a.

Lili23

Poštovana dr malo sam ostala iznenađena vašim odgovorom.Uglavnom Nexium(esomeprazol) od 20 mg uzimam jednu tabletu ujutro sada već mjesec i pola. Počela sam ih uzimati pod pauzom od Yaza.Ostalo mi je još 15 tableta.Yaz sada uzimam sedam dana i to navečer u 20:00.S time da mi je rečeno da nakon što popijem Nexium do kraja mogu uzeti tabletu po potrebi ukoliko me zaboli želudac.Napisali ste mi da Nexium ne utječe direktno ali da ipak koristim zaštitu.Zašto?Možete li mi malo objasniti?
Da li zaštitu trebam koristiti i ukoliko povremeno popijem jednu tablebu zbog bolova u želudcu i koliko dugo.Hvala.

Nazad
Naprijed