Kontracepcija

Yaz pilule

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte dalje, sve je u redu. Ne brinite.

anna122

Još jedno pitanje. Ispričavam se sto pišem u ovo temi ali nisam mogla nac sličnu temu. Da li ono krvarenje ima veze s upalom mjehura ? Jer evo tjera me na mokrenjr i imam osjećaj mokrenja a nemogu tj nemam sto pomokrit i takp stalno. Pa da li je to upala mjehura i dali je ona krv povezana.
Hvala jos jednom.
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Je. Javite se liječniku obiteljske medicine.

stela.92

Poštovanje,
Pijem yaz 3 godine,nisam nikad zaboravila popiti tabletu i uvijek mi mjesečnica dodje na 3-oj ili 4-oj bijeloj tableti i traje oko 4 dana ,eh sad iz nekih razloga sam odgodila mjesečnicu za ovaj mjesec prvi put pa me zanima postoje li koje nuspojave i da li ce mi sledeca mjesečnica trajati duže zbog ovog odgađanja ili će biti isto...hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iduća bi trebala doći u očekivano vrijeme.

anam21

Postovani,
Koristim yaz vec dvije godine, a sad mi je doktor propisao Emaneru 20mg posto imam kamenac na zuci, pa me zanima da li utjecu na pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu.

vrata-kvaka

Vec dve i po godine pijem Yaz pilule i nijednom se nije dogodilo da mi je menstruacija zakasnila,uvek dobijem posle trece bele pilule. Preksinoc sam popila poslednju i jos nisam dobila. Sinoc sam pocela sa novom kutijom Yaza. Poslednji odnos( pored pilula koristili smo i kondom i prekinut snosaj)sam imala 31. januara i menstruaciju sam redovno dobila drugog februara. Posle toga nisam imala odnose, i sad mi kasni. Da li treba da se zabrinem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba se brinuti. Nastavite dalje uzimate bez obzira na menstruaciju. U 15 posto slučajeva izostane uz navedene pilule.

kronica

pozdrav
izgubila sam u pon blister koji sam kupila prosli utrok i počela ga pit. novi sam kupila sutradan tj u utorak i zaboravljenu tabletu od ponedeljka popila u 8 sati ujutro(manje od 12 sati jer ih pijem navecer u 10).sljedecu tabletu sam popila navecer u poravo vrijeme.sve bi to bilo dobro da ja maloprije nisam shvatila da sam u utorak ujutro popila krivu tabletu tj tabletu koja je namjenjena za utorak veče..sad trebam popiti tabletu a meni je sljedeca tableta od četvtka :/ šta sada da radim? da li da popijem tu za četvrtak ili?

nadam se brzom odgovoru, i da ste me shvatili happy

lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte tu za četvrtak.

noriko

Postovani, pijem yaz pilule vec duze vrijeme,10ak mjeseci..i ovaj mjesec sam ih zavrsila piti,sad pijem trecu bijelu..nisam nijednu propustila..imala odnos nekoliko puta,partner svrsio u meni..ali jos ne dobijam..grudi me bole, i pomalo mi je muka..pa zbog te mucnine sam se zabrinula da mozda nisam trudna..postoji li mogucnost da sam trudna?unaprijed zahvalna na odgovoru.pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je jako mala jer niste propustili ni jednu pilulu. Ne brinite.

kronica

Hvala na odgovpru.
Tako sam i napravila. Veceras pijem onu za petak. Dali sam ibdalje zasticena od trudnoće ili trebam pripaziti. Ja cu njih sad nastaviti normalno piti samo krivi dan u blisteru, hoce li to utjecati na menstruaciju s onzirom da se sad sve pomice.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićeni ste dalje. Ne brinite.

MajaH

Postovani

Vec dva mjeseca pijem Yaz i stvarno sam zadovoljna sa tim pilulama jer nemam nikakvih smetnji. Zanima me slijedece: u toku pijenja treceg reda tableta imala sam nezasticen odnos sa snosajem. Danas vec pijem trecu neaktivnu tabletu i menstruacije jos nema. Da napomenem, nisam nijednu tabletu preskocila i sve sam im redovno pila ( u roku od sat vremena maksimalno). Da li postoji mogusnost trudnoce?
Unaprijed se zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite.

alexandram

Prvi put se javljam na forum i zelim sve da vas pozdravim, narocito strucni tim.

Pijem Yaz pilule 8 mjeseci i sve je do sada proteklo u najboljem redu. Niti jednu tabletu nisam preskocila, menstruaciju sam dobijala redovno i to na dan kada pijem poslednju tabletu iz blistera (bijelu).

Trenutno se nalazim kod brata u Svajcarskoj. Kada sam dosla ovde osjecala sam neke promjene, u vidu blage glavobolje, nervoze, za sta se god uhvatim osjecam elektricitet happy itd...
Prije dva dana sam primjetila neki smedji iscjedak,mislila sam da je neka bakterijska infekcija, ali ne osjecam svrab ili tako nesto. Danas se pojavila cista krv.
Veceras trebam da popijem 22.tabletu iz blistera, pa vas pitam sta da radim?

Sigurno sam dobila menstruaciju prije vremena zbog promjene klime.

Da li da veceras popijme poslednju tabletu ovog blistera (bijelu),a da preskocim ove sve ostale ili da zapocnem novu kutiju (imam je uz sebe).

Molila bih odgovor.
Ako vam nesto nisam jasno kazala, napisite mi.
Veliki pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte do kraja blistera. Ništa ne preskačite. Dakle uobičajno kao i inače.

Nina 80

Lijep pozdrav
Molim vas da mi odgovorite. Yaz pijem vec 5 mjeseci. Sve do sad je bilo ok. Danas sam popila 13. tabletu, a jutros sam vidjela da sam prokrvarila ( to je smedje crveni isjedak) . Bole me ledja i stomak. Bas kao da sam dobila menstruaciju. Imala sam odnose ali sa zastitom. Sta bi to moglo biti? Da li da normalno nastavim sa tabletama?

Nazad
1 ... 36 37 38 39 40 41 ... 51
Naprijed