Kontracepcija

Yaz pilule

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dalje uzimajte do kraja ružičastih. Bijele bacite a nakon 24 aktivne, 25. dan započnite novi blister. Dodatna zaštita tjedan dana.

nivea1202

Poštovani, pijem Yaz pilule već skoro godinu dana.

U petak, 18.12. sam zaboravila popiti pilulu (17. dan). Inače ih pijem u 9 sati navečer, a zaboravljenu sam popila u subotu ujutro oko 11 sati, i dalje nastavila normalno piti pilule prema rasporedu.

U ovoj kutiji zadnja aktivna tableta mi je u petak, 25.12., i nakon toga kreću neaktivne.

Danas sam primijetila smećasti iscjedak, kao menstruacija, i osjećam bolove u donjem dijelu trbuha. Jesam li trebala prestati s pilulama i odmah početi s novom kutijom budući da sam jednu zaboravila? Je li taj iscjedak posljedica zaboravljene pilule?

U uputama piše da to treba napraviti ako je kašnjenje duže od 24 sata, a u mom slučaju je bilo 13/ 14 sati., pa sam nastavila piti normalno.

Hvala unaprijed na odgovoru i uputama.

Lijepi pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Uskoro će nastupiti menstruacija.

nivea1202

Doktore,

nažalost zaredale su mi se nezgode s pilulama pa imam jos jedno pitanje.

Jucer sam trebala popiti redovnu pilulu u 16 sati (pilula broj 9), no zaboravila sam i popila ju u 21 sat.

Oko pola 1 u noći imala sam proljev, nisam popila dodatnu tabletu, nego redovno danas sljedeću u 16 sati prema planu.

Je li potrebna dodatna zaštita do kraja blistera, ako ona tableta nije bila apsorbirana?

Hvala puno na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita je nužna kroz tjedan dana.

ebla

Smijem li uz yaz tablete piti ginkgo bilbou kao dodatak prehrani?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete.

succi

Poštovani,
Zanima me da li antibiotik Palin koji trenutno pijem zbog upale smanjuje djelotvornost Yaz pilula i da li mi je potrebna dodatna zastita tokom uzimanja ovog antibiotika? Pijem Yaz pilule vec tri godine bez ikakvih problema.
Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje učinak pilula.

Anamarijaaaa4

Pila sam pilule cetiri godine i prije sest mjeseci sam prestala . Imam neredovite menstruacije i pokusala sam s prekidom da bih vidjela da li se stanje normalizovalo. Nemam krvarenje vec 5,6 mjeseci . Da li je moguca trudnoca ili je sasvim normalno da se mentruacije nisu uredovile ? Sta preporucujete dalje? Nikad nisam radila hormonalnu analizu .. Sta bi mogao biti uzrok tih neredovitih menstruacija i da li se to moze normalizovati ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem spolne hormone. Bez terapije mislim da neće biti poboljšanja. Svakako tu je i vježbanje, redukcija tejesne težine itd.

plavi cuperak

Jedno pitanje pijem jaz vec vise od cetiri godine i danas mi je peti dan menstruacije koja je skoro prestala danas sam tek popila prvu tabletu iz blistera.ali sam malo nesmotrena bila imala sam sex bez zastite trenutak slabosti dali je moguca trudnoca

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće, ne trebate brinuti.

plavi cuperak

Hvala.uplasila sam se zapravo menstruacija mi je prestala se pokazivat a 5dan sam zbog svoje nesmotrenosti uzela prvu tab letu iz blistera a imala sam nezasticeni odnos pa sam upala u nedoumicu da nebi doslo do nezeljene trudnoce

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

kaya777

Poštovani,
Zadnja mjesečnica započela je 31.12.2015 i trajala do 4.1.2016. 1.1.2016 započela sam s novim pakiranjem,a odnos sam imala 6.1.2016 s prekinutim snošajem. Od 1.1. do 6.1. zaboravila sam popiti jednu tabletu,ali ne znam točno koji dan,no sljedeći dan sam je popila odmah kada sam primjetila da sam je zaboravila i nastavila redovito piti ružičaste pilule. Danas je trebam popiti 21. tabletu tog pakiranja, ali sam 17. tabletu sam zaboravila popiti te sam je popila 18. dan zajedno s onom namjenjenom za 18. dan.i nastavila s ružičastima. 19. dan dobila sam smeđi iscjedak koji s današnjim danom traje već 3 dana. Do kraja pakiranja ostalo je još 8 tableta uključujući i bijele tablete,a menstruaciju inače dobivam na zadnjoj bijeloj tableti. Možete li mi reći kolike su šanse za trudnoću i koji je povod ovog iscjetka? Trebam li kao što piše u uputama popiti do kraja ružičaste,baciti bijele i započeti s novim pakiranjem? u tom slučaju,hoće li menstruacija izostati?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da neće doći do trudnoće.

kaya777

biste li mi mogli reći ako zaboravim tabletu u 3. tjednu i nastavim s ružičastima,mogu li ipak popiti placebo tablete i dobiti mjesečnicu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ali je bolja odluka da bacite bijele placebo i krenete s novim blisterom.

Momi33

Dobar dan..zanima me da li korištenje fat burnera utječe na pouzdanost yaz pilula..hvala..