Kontracepcija

Yaz pilule

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postupite u potpunosti tako kako ste napisali.

petra.3

Postovana,
citala sam o mogucnosti stvaranja krvnih ugrusaka kod uzimanja Yaza i mogucnosti venske tromboze. Yaz pijem vec 8 mjeseci, nisam primjetila znakove icega, ali zanima me smije li se uz tablete uzimati Andol ili Aspirin od 100mg na dnevnoj bazi kako bi se sprijecio rizik od nastajanja ugrusaka ili bolesti vezanih za zile, srce...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smije ali se to ne radi u praksi. Strah je nerealan kao i terapija nepotrebna.

petra.3

Postovani, zanima me moze li se Yaz poceti ponovo piti normalno nakon pauze od mjesec dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može s prvim danom menstruacije.

smilealways11

Poštovani,
nisam našla neku prikladnu temu pa pišem ovdje pošto su zadnje tablete koje sam pila bile yazz.
Posto je moja ginekologica na godisnjem,zeljela bi cuti vase misljenje.
Prije godine dana bila sam kod.gin.,sve je bilo ok i pocela sam s kontracepcijskim pilulama isključivo zbog zastite.
Stanje moga lica prije pilula bilo je normalno,međutim otkako sam ih pila konstantno su izlazile akne(promjenila sam troje tablete). Nakon pola godine odlucila sam prestati s njima u nadi da ce se sve smiriti,ali evo, vec 5 mjeseci bez njih i stanje se nije popravilo. Nekada ih ima vise,nekada manje,ali kako god one uvijek izlaze. I to iskljucivo na obrazima.
Smatrate li da je problem s ginekoloske strane? Sto da ucinim da vidim koji je razlog tome i da napokon tome dođe kraj?
Zahvaljujem! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte prijeći na belaru ili još bolje diane.
Njima ćete rješiti problem akni.

smilealways11

Dakle smatrate da su pilule uzrok aknama?
Da li bi trebalo kontrolirati spolne hormone ukoliko ne zelim opet na pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisu pilule neg hiperandrogenizam.
Sugeriram diane. Ne trebate raditi spolne hormone za sada.

smilealways11

Hvala na savjetu.,samo mi nije jasno kako je do toga doslo.
Ispricavam se na toliko pitanja,ali trenutno sam zbunjena posto je sve uvijek bilo uredu osim neredovitih ciklusa. Ali nista drugo,ni akne ni nista sve dok nisam pocela s pilulama. Mozete mi malo pojasniti kako je do toga doslo i moze li se uopce to izlijeciti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jajnik producira malo veću količinu androgena. Liječi se antiandrogenom npr. Dianama.

Tera1234

Postovani, molim savjet.
Godinu dana pila sam LIndynette 20, i presla na yaz proslog mjeseca..
Popila sam cijelu kutiju yaza, danas navecer pocinjem sa novom.
Nije nastupilo krvarenje, osjecam bol, napetost u donjem dijelu trbuha, popraceno migrenom sto su inace simptomi dobivanja menstruacije kod mene.
Mogusnost trudnoce ne postoji.
Koji bi bio razlog izostanka menstruacije? Da li da ovo smatram normalnim?
Hvala lijepa, pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uz uzimanje yaza neki put izostane mensteuacija. Nastavite dalje s uzimanjem.

DONA14

Prvi put pijem kontracepcijske pilule. Ginekologica mi je danas prepisala Jazz.. Danas sam popila prvu tabletu. Zadnja menstruacija mi je bila 24.07. i sljedeću trebam dobiti oko 20-21.8. Kako u tom razdoblju idem na more, doktorica mi je rekla da ih počnem već danas pit i da preskoćim zadnje 4 (placebo) tablete i da odmah nastavim pit novu kutiju. Mene sad zanima hoće li se moja menstruacija odgodit s obzirom da ja za to vrijeme dok sam na moru još neću doć do one 4 tablete (pa tako neću moć počet pit ni drugu kutiju) ? i dali sam zaštićena ? tj koliko dugo i trebam li koristi još neko sredstvo kontracepcije ? jer znam da je zastita zagarantirana ako prvu pilulu popijemo prvog dana menstruacije. (što kod mene nije bio slučaj) Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru blunk

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumjem takav način uzimanja. Pilule se započinju uzimati s prvim danom menstruacije a ne ovako bilo koji dan ciklusa.
Onog ko vam je sugerirao takvo uzimanje priupitajte i ove stvari koje ste mene pitali.

arijanaZMB

Postovani u Utorak sam popila 22tabletu i nakon 3.5sata sam povratila zbog viroze..sutradan sam nastavila normalno pit tablete..unazad par dana nisam imala odnose ali jesam danas (na zadnjoj aktivnoj piluli)pa me zanima kakva je sansa za trudnocu i jesam li dobro postupila i hocu li dobit mjesecnicu kada i trebam(na trecoj neaktivnoj piluli) ovi mi je drugi mjesec koristenja ove kontracepcije!!?? Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste ali nema veze. Dalje nastavite sutra uzimati bez pauze od sedam dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Arijana, nisam vidio da se radi o Yazu. Dakle popijte aktivne do kraja i bijele bacite i nastavite sutra s novim blisterom.

nina86

Poštovani,pijem yaz pilule već godinu i pol i nisam imala nikakve nuspojave do prije dva tjedna.Tada su mi se javile svakodnevne jake vrtoglavice i jako sam teško dolazila do zraka.Mislila sam da će to proći i nastavila piti,ali eto već drugi tjedan ne prolazi i dalje mi se vrti jako,teško dolazim do zraka i mučno mi je.Imam još 4 tablete i onda u utorak mi počinju placebo.Zanima me dali bi ja mogla danas prestat piti tablete,s obzirom,kako se osjećam.Ovaj tjedan sam imala spolne odnose tri puta,pa me zanima ako danas prestanem,dali je to i dalje zaštita.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne prestajte ako ste imali odnose.

Nazad
1 ... 44 45 46 47 48 49 ... 51
Naprijed