Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ispravno ste postupili. Dodatna zaštita tjedan dana.

stars96

Sinoć sam zakasnila popiti pilulu nešto manje od 4 sata od vremena u koje inače pijem. Bilo je 23:45 a inače ju pijem u 8 navečer. 8. pilula je po redu. Znam da je inače 4 sata propusta ok. No ipak me zanima, ako budem imala ovih dana odnose, trebam li koristiti dodatnu zaštitu ili me unatoč propuštena 4 sata pilule štite? Imam stalnog partnera i ostalih 7 pilula sam pila na vrijeme.
Nadam se da ćete odgovoriti brzo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam dodatna zaštita. Popili ste ju u okviru dopuštenog.

Nataly37

Postovani,

pijem yaz pilule vec godinu dana. Svakog dana pijem pilule oko 18h. I u nedelju (15. pilula iz kutije) sam popila pilulu sa 4 sata zakasnjenja, tacnije u 22h. Vece pre toga sam imala nezasticeni odnos i decko je ejakulirao u mene. Od tada pa sve do danas nismo uopste imali odnos. Da li je moguce da sam trudna? Molim vas pomozite, zabrinuta sam.

Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Pilulu ste uzeli u okviru dozvoljenog vremena. Neće doći do trudnoće.

ivancica555

Postovani, vjerujem da nas većina ovdje temeljito ne prouci temu koja nas zanima, pa je najlakše otvorit novu temu. No, dala sam si truda i nalazim vrlo vrlo slične odgovore, no opet za nijansu razlicite. Najmanje godinu dana pijem logest uredno, no 24. i 25. Sam imala nezasticeni odnos (naravno, za vrijeme urednog uzimanja tableta), te je 31. Nastupila menstruacija. Radim stanku od 7 dana, te po povratku u RH u torbici pronadjem tabletu koju nisam popila zadnji dan, znači, 21. Tabletu. Budući da mi je uvijek uključen "pill reminder", vjerojatno sam napravila stanku od 7, a ne od 8 dana (mislila sam da sam zakasnila) popila sam tablete iz novog pakiranja I nastavila piti. Oprostite na sadržajnom tekstu, no nadam se da ćete shvatiti što je pjesnik htio reći. Znači, zanima me, dali moram koristiti dodatnu zaštitu ovaj ili sljedeci tj, jer vjerujem da je vjerojatnost za trudnoću jako mala. Hvala najljepša.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita. Skratili ste ciklus za jedan dan.

lucija93

Poštovani,
počela sam piti novu kutiju Yasmina u petak 10.4.2015 i sve je teklo uredu, međutim bila sam na putu i zaboravila sam popiti pilulu prekjučer (petak) i jučer (subota). Neznam što mi je sada činiti i koliko je zaštita smanjena, trebam li nastaviti piti pilule normalno ili postoji neko drugo riješenje?
Unaprijed puno hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita je jako umanjena. Odnose imajte dalje uz dodatnu zaštitu. Uzimajte dalje do kraja blistera svaki dan po jednu.

la_la

Poštovani,

Zaboravila sam popiti sedmu pilulu iz pakovanja Diana 35, inače pijem u 22h, međutim popila sam je ujutro kada sam se sjetila u 9h, odnosno unutar 12 sati, da li je smanjena pouzdanost? Ako sam imala odnos u predhodnoj sedmici da li postoji mogućnost trudnoće?

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije moguća. Daljnjih sedam dana dodatna zaštita.

dancy11

Postovani
Krajem prosle godine dobila sam dijagnozu ciste na jajniku endometrij i doktorica mi je propisala Dupharston 10 da pijem dok cekam operativni zahvat.Al tad mi nisu ni ona ni ljekarnica objasnile na koji se nacin piju te tablete, stim da ja nikad prija nisam koristila nikakve hormonske tablete nisam bila upucena u to da imaju svoj sljed koristenja nit sam se sa tim zamarala da bi uopce gledala sta pise u uputama i na poledini sami tableta.Tako da sam punih 5 mjeseci uzimala tablete sa reda koja mi dode pod ruku negledajuci za koji dan koja ide i nakon 5 mjeseci redovnog uzimanja duphastona bez prekidana,isla sam na laparaskopiju gdje je sve dobro proslo potvrdena mi je endometricna cista endometrijoza.Mjesec dana iza operacije na kontrolnom pregledu mi je moj novo izabrani ginekolog propisao Qlaira tablete, i dobro me uputijo kako da ih pijem njih uzimam redovno bez prestanka.Al problem je u tome sto sam upravo danas slucajno naletila u kuci na staru tablu duphaston tableta i svatila da i one imaju svoj red uzimanja po danu,dok sam ih ja iz ogromnog neznanja i neupucenosti kroz punih 5 mjeseci uzimala kako sam stigla.I sad me jako brine dali sam tim nacinom uzimanja tableta mogla nanijet sebi ikakvu zdravstrenu stetu? Dali radi toga mogu imati ikakve posljedice? To me stvarno jako sekira, pa bi vas molila da mi date svoje misljenje o tome. Oprostite na ovako opsirnom pisanje, jako sam smusena radi zabrinutosti. Unaprjed se zahvaljujem na vasem odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimanjem duphastona niste naštetili svom zdravlju. Sada uzimajte dalje Qlairu prema shemi koju vam je dao vaš ginekolog.

Mica91

Poštovani,
Pijem Qlaira tablete već evo 3 mj,ovo mi je sada 3.mj. Jucer,u petak sam trebala popiti 6. tabletu u pakiranju. Trebala sam ju popiti u petak u 15:00,ali sam ju popila u subotu u 10:00 ujutro,dakle više od 12 sati. Prije 3 dana sam imala spolni odnos sa dečkom i on je svršio u mene. Popila sam u subotu(danas) u 10:00 zaboravljenu tabletu i sada ću ponovo u 15:00 svoju normalnu popiti. Da li postoji mogućnost da sam trudna? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala. Daljnjih sedam dana dodatna zaštita.

rinica564

Poštovani doktore. Pijem qlaira tablete 5 mjeseci. Prvi put mi se dogodilo da sam preskoćila 6. tabletu prošlo je oko 19 sati, postupajući po uputama doktora 6. tabletu sam bacila i popila 7. u normalno vrijeme, zadnji odnos je bio na 1. tableti menstruaciju sam imala do kraja 1. tablete. Postoji li mogućnost na trudnoću iako mi je doktor rekao da je s tim sve uredu

teateas

postovani, 23.6. sam trebala popiti prvu tabletu no zaboravila sam. 24.6. sam imala nezasticen spolni odnos oko 18h a tabletu sam popila tek u 21h za dan prije a za taj dan sam popila u 22:30. ovo mi je 4 mjesec kako pijem loges. zanima me dali postoji mogucnost da sam ostala trudna 24.6. iako sam nakon spolnog odnosa popila obje tablete (za dan prije i taj dan)? ako postoji molim Vas recite sto da radim i kolko je velika mogucnost da sam trudna? hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rinica,dodatna zaštita sedam dana. Šansa za trudnoćom je jako mala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teateas neće doći do trudnoće.

zabrinutajako

Poštovani,
Zaboravila sam popiti 3. Tbl iz prvog tjedna,trebala sam je popiti sinoć a popila sam je evo sad, i u uobičajeno vrijeme planiram piti tbl dalje. Da li je učinkovitost tbl smanjena? Koliko dugo nakon ovog se potrebno dodatno štititi..? Hvala

Nazad
1 ... 8 9 10 11 12 13 ... 17
Naprijed