Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

Vlada1412

Radio sam bris glansa imam neke bakterije(Stafilokokus areus) pa mi je farmaceut prepisao cefaleksin i gentamicin.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Farmaceut ne propisuje terapiju. Ona Vam nije potrebna.

Serman

http://www.upslike.net/slika?id=20151223_165920-0592d0.jpg..ove tackice su mi se pojavile na glavicu penisa,pa me zanima o cemu se radi.Hvala

Serman

http://www.upslike.net/imgdb/20151223_165920-e77fe3.jpg
Evo slike pa mi recite o cemu se radi?

Vlada1412

Ja sam radio bris glansa, bude mi glans jako suv i crven pa sam zato radio evo stavicu vam i rezultat od labaratorije da vidite
http://tinypic.com/view.php?pic=sv785t&s=9#.VnrUEPkrKHs

Hteo sam da vas pitam jel postoji neka antibakterijska krema i koji sapun da koristim za intimnu higijenu?

Imao sam bakterije od par puta ucestalih odnosa bez zastite i to sam izlecio i sad opet ove bakterije se pojavile iako sam koristio zastitu, da li je tacno da se one stalno vracaju padom imuniteta? I jel treba one da se lece?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije je riječ o blažoj iritaciji. Mažite Bepanthen kremu. Promjene se mogu ponavljati.

kinglalebre

Dobar dan. Pre nedelju dana sam imao odnos sa devojkom bez kondoma, i pojavilo mi se crvenilo na glavicu i na kozici ispod...Ona je bila kod doktora, i javila mi je da je u pitanju kandida..kupio sam cansen kremu, i mazem vec nedelju dana..peckanja nema, al crvenila jos uvek ima. Natapao sam jednom bio i vodom pomesanom sa sodom bikarbonom, i sledeci dan kad sam se probudio kozica mi je postala jako suva, i ispucala..Da li mi mozete reci, dal ce se kozica vratiti u prvobitno stanje ukoliko mazem Cansen kremom, ili mi treba neka druga? I da li mi mozete dati jos neke savete za lecenje kandide na penisu osim Cansen kreme? Hvala unapred

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako imate Candidu, Canesten je dobro rješenje. Ali možda to nije uzrok Vaših problema. Možda je riječ o o ritaciji uz suhoću. Tada bi pomogla Bepanthen kema.

kinglalebre

Postovani, hvala vam na odgovoru, imam samo jos jedno pitanje. Naime posle guljenja kozice, prestao sam da mazem Cansen kremom, u uzeo sam hidratantnu kremu i poceo da mazem sa njom, guljenje je prestalo i kozica nije vise toliko suva, medjutim perutanje i crvenenilo ( ispraceno sa peckanjem i bolovima ) je ostalo..Moze te mi reci dal bi trebao da se vratim opet na Cansen kremu, ili bi mozda tu vise pomogla Sinoderm ili Bepanthen krema? Hvala unapred

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ponavljam, to ovisi o dijagnozi. Ali mislim da Vi imate iritaciju koja se vraća i da je najbolja Bepanthen krema.

Djomla44

Ovako, pre oko 10 dana sam primetio 2-3 "bubuljice" na polnom ogranu, ako ih tako mogu nazvati pa me interesuje da li mozete da mi kazete o cemu je rec.
Posto iskreno imam problem opisati ih, iskoristio bih fotografiju.
http://imageshack.com/a/img911/9174/nfqlQ7.jpg
Pa ako mozete da mi kazete o cemu je rec i kako da se tretira. Da li je zarazno, i ako jeste koliko je opasno.
U napred hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije je riječ o moluskama, virusnoj spolno prenosivoj bolersti. One se odstranjuju kod dermatovenerologa ekskohleacijom (struganjem oštrom žlicom).

mislavk

imam ove bradavice po cijeloj kozi penisa...moze li se to ukloniti

SLIKA:http://tinypic.com/view.php?pic=2e1hz6h&s=9#.VovvibbhDrc

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne može. To nisu bradavice, nego jače izražene normalne žlijezde.

nightguy

Pozdrav doktor,
pišem još jedan put. Jer su se mi opet pojavile crvenilo na penisu. Sad je bilo više od 10 dana sasvim uredu. Crvenilo se mi pojavlja sad več dva dana i to samo na večer i do drugog jutra nestane. Jučer je bilo uredu. Šta bi to moglo bit? (prilažem i slice)
Puno hvala još jedan put.

Danas
http://tinypic.com/r/2upwltx/9

Prije dva dana

http://tinypic.com/r/25s4r2h/9

http://tinypic.com/r/2h578k3/9

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o iritaciji koja se ponavlja. Nema razloga za brigu, eventualno možete mazati Bepanthen kremu.

vandallist93

Pozdrav.
Devojka i ja smo imali odnos, nakon toga ona je imala iritaciju i crvenilo i otisla je kod ginekologa gde joj je diagnostificirano gljivicno oboljenje, mislim da je u pitanju kandida ili tako nesto.. Uglavnom dobila je da koristi vaginalete. E sad od pre par dana meni je glavic postao jako crven, i svrbi, i javljale su se neke bele naslage po njemu. To je sve trajalo nekih 2-3 dana, sada je samo malo crvenkast, svrab gotovo da je nestao, a onih naslaga vise nema. Zanima me da li je neophodno da se ipak obratim urologu ili mi preporucujete neku mast ? U sustini problem koliko vidim nestaje, ja se samo bojim da se nije pritajio pa da se iznenada ne vrati. Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako je kod Vaše partnerica dijagnosticirana Candida, onda ste se trebali liječiti i Vi. Iako, s obzirom da se promjene povlače, možda je riječ o Candidi.

kili24

Dobro veče želim. U jednogodišnjoj vezi koja je završila prošle godine u 7 mjesecu imao sam s partnericom nezaštićenje spolne odnose. Koristila je antybaby pilule. Tokom seksualnog odnosa nekoliko puta sam osjetio peckanje na gornjem desnom trupu spolovila. Kao da me iglicom netko ubada. Što sam partnerici i govorio. u 8 ili 9 mj na spolovilu mi se pojavila kvržica ( samo jedna) bezbolna, na istom ono mjestu otprilike na kojem sam osjetio bockanje prilikom odnosa, koja nije rasla ali je bila tu. Pošto sam u novoj vezi ne želim stupati u spolni odnos prije nego saznam o čemu je riječ. Googlao sam nažalost i iščitao da domaći ocat ( sirće) pomaže. I sinoć sam oblogom sića obavio spolovilo i prespavao noć. Peckalo je u početku. Dogodilo se to da su mi se ujutro pojavile dvije tamne mrljice ( koje nisu duboke, niti krvare, niti išta slično ali je spolovilo pocrvenilo djelomično i mrljice su vidljive ( a prije ih nisam uočavao). Zanima me prije nego odem doktoru po uputnicu o čemu se možebitno radi. U prilogu vam šaljem dvije slike, označio sam kvržicu brojem 1 mrljice brojevima 2 i 3. Hvala lijepa.

http://prntscr.com/9q4xwn

http://prntscr.com/9q4yn0

kili24

Htio bih nadodati još samo da u korijenu penisa nema nikakvih naznaka ničeg, naravno ni na glaviću, jedino te mrlje kao sto sma naveo nakon sirćeta i taj piknjica koj sam vec naveo. a ona je inace tvrda. ja sam ju prstima malkoc oštetio

http://prntscr.com/9q6qrb

http://prntscr.com/9q6s0x

http://prntscr.com/9q6t6l