Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

Bojan950

Hvala na odgovoru!

kale192195

Poštovani,
već neko vrijeme imam crvenilo iznad penisa, znači na mjestu gdje se spaja penis sa tijelom tako da kažem. otprilike je veličine 1x3 cm bio na pocetku, ali je u posljednje vrijeme doslo do sirenja na sve strane pomalo oko penisa a cak je zahvatilo i donji dio penisa. nova koza raste na tom mjestu ali se vrlo brzo ljusti i poslije toga je sluzava i veoma svrbi.
hvala unaprijed na odgovoru

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nažalost, na temelju Vašeg opisa ne mogu Vam reći o čemu je riječ.

Ivan1608

Poštovani,
Prije 20-ak dana sam dobio pristice nakon brijanja,i nisam siguran radi li se o iritaciji ili nekoj zarazi od spolnog odnosa
Pristici svrbe ali uslijed mazanja bepanthen kremom se blago povuku,hvala.
http://i63.tinypic.com/ezhil4.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Radi se o folikulitisu (upali dlačnog folikula) kao posljedici brijanja. Preporučio bih Vam da ne brijete to područje.

Matija1111

Prije tri dana mi se pojavila crvena tockica na glavicu penisa i do jucer me peckalo i imao sam zuti iscjedak al samo jednom i nakon mokrenja mi je izaslo par kapi cukrovice ili krvi i na preponama sam dobio crvene mrlje i izrasline ko pristice i sad me zanima dali je to nesta ozbiljno?

Matija1111

Samo bi volio znat dal je nesta ozbiljno il ne zato sto me jako brine da nije neka bolest

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najbolje bio bilo da se javite dermatovenerologu da se isključi eventutalna spolno-prenosiva bolest.

Treviz

Lijep pozdrav, imam pitanje u vezi bijelih pristica. znam danije nista drugo osim zlijezda ali desilo se da sam vjerojoatno nekako zagrebao jedan i sada je krastica tamo.. zanima me dali ima ikakvog razloga potrazit pomoc ili mazati necime da zaraste? hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne treba ništa. To sam Vam već odgovorio.

petrarkrešimir

Imam povremeno crvenilo kožice ponekad i svrbi.Bio sam na pregledu,radio bris i nije pokazalo ništa međutim ne prolazi..Na pregledu mi je rečeno da mažem kod pojave navedenoga dječijom kremom,tipa pavlovićeva mast.što i mažem i povuče se,nakon nekog vremena se opet pojavi.Nekad se osjeti neugodan miris.
Doktorica mi je rekla da se to može pojaviti kao reakcija na pijenje gaziranih pića ili jedenja jake hrane.
To mi traje već više od dvije godine i nikako da prođe non stop se vraća,nekad kroz para dana nekad kroz thedan dana,
Neznam šta mi je dalje činiti.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o blažoj iritaciji koja se ponavlja (to je česta pojava). Ne vjerujem da to ima veze s hranom ili pićem. Dovoljno je da mažete neutralne kreme tipa Bepanthena.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o blažoj iritaciji koja se ponavlja (to je čest slučaj). Mislim da hrana i piće nemaju veze s tim. Mažite neutralne kreme tipa Bepanthena.

Ivan2211

Poštovani doktore, već duže vrijeme imam slučaj da mi se opetovano pojavljuju na penisu crvene fleke popraćene crvenilom. Stanje traje otprilike 5 dana, nakon odnosa i potom se smiri. Ne boli i ne svrbi me. Protekla tri mjeseca bio sam na terapiji Minociklinom zbog liječenja akni. Mazao sam Canestenom zbog presumpcije gljivica. Prošlo bi, ali opet se vraća. Imam djevojku, imamo nezaštićen odnos. Već tjedan dana nisam na Minociklinu. Što bi to moglo biti? Moram napomenuti da mi taj dio glavića tad izgleda hrapavo. Hvala unaprijed.

http://tinypic.com/r/1z175w1/9

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o iritaciji koja se ponavlja. Mažite Bepanthem kremu i budite pripravni da će se promjene nakon spolnih odnosa vraćati.

Ivan2211

Hvala na odgovoru. Koliko često da mažem kremu i da li je bolja krema ili mast?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kremu. Mažite je 2-3 puta na dan.

azur91

Postovanje doktore ovako prije par sedmica pojavila mi se na penisu crvena flekica koja me ne svrbi ne stvara nikakav problem jednostano je tu dal je moguce da je to od masturbacije
hvala vam na odogvoru

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da. Najvjerojatnije je.

azur91

http://tinypic.com/r/2mqvpjm/9 evo slika doktore hvala na odg