Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema znakova bolesti. Samo iritacija.

plastika

Poštovani,prije nekoliko mjeseci su mi se na koži od penisa pojavile neke 2 ili 3 male bijele kvržice.Mislop sam da su to ko neki prištići pa sam si to strgal.Nakon toga mi je koža okolo toga ispucala i počela se ljuštiti,otišo sam na pregled i doktor mi je prepisao kremu,međutim ta krema skoro pa ne pomaže.Mažem se sad več nekoliko tjedanai koža mi se i dalje ljušti i crvena mi je oko tog dijela di su bile kvržice,ponekad jedino imam na tom djelu svrbež i za to mi je doktor rekao da cijeli ali to nikako da prođe.Koja je vaša preporuka?Hvala.

plastika

Hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da se ne radi o nečemu ozbiljnijem, vjerojatno tek o iritaciji i suhoći. Mažite Bepanthen kremu.

tweet22

Poštovani,

zadnjih par mjeseci mi se učestalo vraća crvenilo,svrab i suhoća kože glavića penisa,a nakon masturbacija i korištenja bazena. Molim informaciju o čemu je riječ i koju terapiju da koristim.

Hvala na odgovoru!

Slike:

https://imgur.com/a/CLdbz

https://imgur.com/C2N6yAk

https://imgur.com/kTLNB24

https://imgur.com/Gv7aMUT

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o iritaciji. O uzrocima ste sve sami rekli. Mažite Bepanthen kremu.

mobitel123

Imam 15 godina i nikad nisam imao spolni odnos.Prije malo manje od dva mjeseca sam primjetio ovu ''frkicu'' na penisu ne boli me i ne pece.Trebam li biti zabrinut? Prije tri-cetiri godine sam primjetio ovih puno ''frkica'' nikad me nisu pekle niti boljele ni svrbjele.Imam li razloga za brigu? I ovo crvenilo na glansu sam primjetio prije 2-3 tjedna ne pece me niti boli niti svrbi.Trebam li bit zabrinut? Hvala.
http://imgur.com/QPbEyWl
http://imgur.com/kaqkl5r
http://imgur.com/unL9JVE

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve je normalno.

azur91

pozdrav doktore crvenilo (iritacija)se jos uvijek nije do kraja povuklo u medjuvremenu sam se prehladio dobio temperaturu i kad sam pogledao bilo je bas crveno imal potrebe za brigu trebal nesto da koristim hvala na odogovoru

azur91

http://tinypic.com/r/2641e0n/9 evo i slika pa bi vas molio misljenje

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Iritacija se ponavlja. Nekad je jača, nekad je slabija.

azur91

jel trebam neku terapiju koristit hvala na odgovoru

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možete mazati Bepanthen kremu.

boy24

Moje postovanje doktore . Imam jedno pitanje za Vas . Veliki sam tremaros , i moram da Vam opisem svoj problem . Prije 5 dana imao sam spolni odnos sa svojom djevojkom s kojom sam vec 4 godine u vezi . Ona prije mene nikada nije imala partnera , niti poslije . Na samom pocetku nase veze , pojavili su mi se dva mala kondiloma koje je specijalist kirurski otklonio i poslije toga se nikada vise nisu pojavili kod mene , a njoj se nikada nisu ni pojavili Bogu hvala . Trenutno me muci nesto drugo . Naime , prije 5 dana kada smo imali odnos , naravno uvijek bez kondoma , ona je bila svjeze obrjana . Te noci smo spavali 2 puta .. Moj glavic se crveni , mozda sada malo manje nego na pocetku , ali se i guli , tj veoma malo je ostalo da se oguli skroz . Imam osjecaj da se guli zbog iritacije , no nikakvih drugih promjena nema . Nit pecka , nit svrbi . Sada izgleda mnogo bolje nego prvi dan . Jedino mene psiha drma zbog toga , jer se mnogo nerviram . Citao sam prijasnje odgovore i gledao slike koje su indeticne mojima , gdje ste rekli da to nije problem vec malo veca iritacija . Ima li razloga za brigu , ili da se opustim ? Usput me na proljece drmaju i lisaji od djetinjstva pa se mazem nekom krememom , reakcija na proljece . Lijep pozdrav , i hvala unaprijed !

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o iritaciji. Možete mazati Bepanthen kremu.

boy24

Hvala Vam puno doktore . Danas se puno popravilo , s obzirom da je 7-mi dan nastupio , vec se vraca sve u normalu . Sa Vasim odgovorom sve mi se popravilo , nema vise brige . Hvala Vam jos jednom od srca . Kremu nisam kupio jos jer prolazi , da ne mazem jer Bogu hvala ide skroz na bolje . Hvala Vam puno !

boy24

Postovanje doktore , jos samo jedno pitanje imam za Vas . Posto mi ono sve gore navedeno ide na bolje , ja sam bez brige . Ali me jos jedno zanima . Na vanjskoj kozici penisa , otprilike na sredini glavica nalazi mi se crvena tackica , koja ne svrbi , ne boli , ne pece . Kada prevlacim kozicu takode nista ne svrbi i ne pece , samo imam osjecaj da mi je taj dio oko glavica vanjske kozice malo suh . Da li da posle kupanja namazem malo kremom , cisto da ne bude suho , da ne bi od te suhoce pocelo da puca ? Imam niveu , pa sam mislio malo posle kupanja da namazem mrvicu kreme . Da li smijem to , ili da ne brinem , da to nije nista ? Nit boli , nit svrbi , nit je nelagodno . Samo jos to pitanje imam , da sam skroz miran onda happy Hvala Vam unaprijed , jos jednom happy

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da, to je samo suhoća. Možete namazati Nivea kremu.

boy24

Hvala Vam jos jednom doktore . Puno ste mi pomogli , kao da mi je kamen pao sa srca . Svako dobro Vam zelim i jedno veliko , veliko hvala happy LP happy

gorangoran

Poštovanje, prije nekoliko dana primijetio sam da mi je kozica oko penisa malo crvena. U erekciji od nedavno ponekad teže prevucem kožicu preko cijelog glavica, u opustenom stanju nema nikakvih problema. Zanima me postoji li nekakva krema za moj problem i je li to početak fimoze? Hvala na odgovoru!