Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Pilot1410

Hvala puno.Samo vas molim,recite mi da mazem Bepanthenom dok se ne povuce crvenilo?I koji je razlog za iritacije ? Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Koji je razlog iritacije to bi vi trebali znati. Bepanthen možete mazati, ali zapravo Vam terapija i nije potrebna.

Matan123

Poštovanje, možda umišljam ali mislim da imam crvenilo u donjem dijelu glavica.. Nekad osjetim kao peckanje ali ništa jako niti često.. Dijagnosticiran mi je folikulutis na vlasištu kose pa se bojim da nisam prenio nekako tu bakteriju.. Sta vi mislite o tome? Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o iritaciji. Folikulitis se ne može prenijeti.

nevermind11

tu se nalaze slike pa bih vas zamolio da probate zakljuciti o cemu se radi , nadam se da nije neka vrsta gljivica ... i ako koza na prvi pogled izgleda normalno, svrab nije ucestao , poslje tusiranja imam obicaj namazati kremom , al ako ne namazem svrab se uskoro javi i dan ili dva poslje mogu primjetit skroz sitnu perut na vesu, naravno ako reagujem svrab postane jos vise iritantan...

https://postimg.org/image/5cbajn0ht/
https://postimg.org/image/kifi4p4xj/
https://postimg.org/image/owptmf135/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na fotografijama nema znakova bolesti. Vjerojatno je riječ samo o iritaciji i suhoći. Mažite Bepanthen kremu.

nevermind11

Hvala na odgovoru, najvise me zabrinulo to sto traje duze vrjeme ...

balja11

Postovanje

prije par dana nakon odnosa mi se pojavilo crvenilo , zatim nekad u sred noci me probudio svrabez jednostavno nisam spavao od tog , u jutro ustanem imam sta i vidjet nateknuce i jako jako crvenilo . sta bih trebao koristi i o cemu je rijec evo slike
https://postimg.org/image/4m8t1lx4j/
https://postimg.org/image/ct0st6n77/

hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najbolje bi bilo da se javite liječniku. Mogući su razni uzroci.

mali1986

pozdrav

inače na penisu mi koža tamnija na jednoj strani više nego na drugoj,međutim od prije par tjedana se pojavilo nešto čudno
slika u prilogu, [IMG]http://i67.tinypic.com/108aj5c.jpg[/IMG]

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na temelju ove fotografije, ne mogu reći o čemu je riječ.

zokadj

Dobar dan. Molim vas da mi odgovorite prvi put vam se javljam. mnogo se brinem. Moj sin ima 5 i po godina. Pre 10 dana guza mu je bila jako crvena i gde su brazde popucala kozica. Ujedno ga je i svbelo. Bili smo kod doktora rekao je da nam ne treba bris i dao tri derm kremu. Dva dana sam mu mazala ujutru i uvece, ali juce samo ujutru a vec danas mu je opet na jednom mestu pikla kozica. To je bas u sredini. Sta da radim i da li je opasno? Posto je vikend nemam kome da se obratim.

SelmaDa

Postovanje, unazad par mjeseci decko se bori s cudnim izraslinama koje izgledaju kao sitne bubuljice. Isao je kod urologa i predlozili su mu lasersko spaljivanje, a na nalazu pise da je u pitanju balinitis. Danas je uradio to lasersko spaljivanje, ali opet ima neke sumnje i nije siguran zapravo sta je u pitanju i je li ispravno postupio. Par slika sam stavila od prije, da pogledate i kazete svoje misljenje, sta bi to moglo biti. Mislio je da je moluscum contagiosum, kondilomi, svasta, vise ni u sta nije siguran.

http://prntscr.com/bqrfia
http://prntscr.com/bqrfsk
http://prntscr.com/bqrhcb

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za zokadj: nije ništa opasno. Mažite Bepanthen kremu do nalaza brisa. Potom terapija ovisno o nalazu brisa.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za SelmaDa: na temelju fotografija ne mogu reći o čemu je riječ.

SelmaDa

Da li postoji mogucnost da nije hpv virus, nego nesto drugo? Mnogo bi nam znacilo da nesto saznamo, vjerujemo vasoj procjeni.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Uvijek je moguće, ali vjerojatnije je da je riječ o kondilomima koje uzrokuje HPV: Taj liječnik je prvo trebao postaviti dijagnozu, a onda to tretirati.

hrca5252

Već sam par postova iznad pisao. Kratkotrajni nezaštićeni kontakt prije stavljanja zaštite na nekoliko sekundi.prvo su se pojavile točkice.
Znaci nakon sto mi bilo prošlo onih par točkica što sam imao odonda mi nekoliko puta preko dana izlazi prozirna sluz. Prije tjedan-dva me 2-3 dana peckalo nakon mokrenja. Prije ta dva tjedna mi je na 1-2 dana izašlo nesto malo bjelkasto-zute sluzi. Bez mirisa. Sada samo prozirna. A i nakon mokrenja vise nema peckanja. Da li postoji mogućnost za uretritis ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da nemate uretritis i da terapija nije potrebna.

poki

Poštovani,

imam već dugo vremena jako crvenilo između glavića i kože penisa. I koža samog penisa je jako crvena. Nisam prije pridavao pažnju no čini mi se da crvenila ne bi smjelo biti. Prije par godina su mi napravili rez na tom mjestu obzirom da mi je koža bila sljepljena te ga sada mogu do kraja navući. Počeo sam mazati bpantenom prekjučer no situacija je ista. Zanima me dali je to normalno? Ako je iritacija vremenom bi trebala proći. no nisam pametan eto..