Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas se vjerojatno radi o tek o blažoj iritaciji. Ne vjerujem da je riječ o nekoj spolnoj bolesti.

aleks21

Poštovani!

Prije par dana imao sam seksualni odnos sa partnericom,cijelo vrijeme smo koristili kondom., neposredno poslije sexa primjetio sam crvenilo na penisu u podrucju donjeg dijela glavica i kožice , a sutradan se pojavio i svrbež Prema ostalim postovima zakljucio sam da se radi o gljivicama i da bih mogao koristiti Canesten kremu.Molio bih vas za savjet , može li se odlazak liječniku spriječiti tom ili kojom drugom kremom ili je prijeko potreban odlazak liječniku iako sam takvih slucajeva imao jos potrajali su mozda jedan dan i to bi proslo ali sad je vec proslo 4 dana a svrbež i crvenilo su jos uvijek prisutni.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

S obzirom da ste koristili kondom i da ste prije imali sličnih problema, vjerojatnije je da se radi o kontaktnom iritativnom dermatitisu, nego o Candidi. Koristite neku neutralnu kremu (npr. Bepanthen), a ako se simptomi ne smire još tjedan dana, potražite pomoć liječnika.

aleks21

Primjenio sam danas Canesten na svoju ruku prije nego sam vidio vaš odgovor i već nakon prvog mazanja svrbež se povukao skoro u potpunosti a crvenilo je istaknuto u manjoj mjeri . Da nastavim sa Canestenom dok se sve ne povuce ili prijeđem na Bephanten?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako Vam je bolje možete nastaviti mazati Canesten.

noxarystul thirkaight

postovani, imao sam klamidiju, pio doksiciklin radio ponovo bris bio je negativan, ali crvenilo sa vrha glavica sa obe strane kud izlazi mokraca nikako da se povlaci vec vise od 40 dana je stalno crveno, da li je to posledica klamidije i nece se povuci vise ili je nisam dobro izljecio, (na str 9 sam pisao prije nego sam saznao za klamidiju, tamo su objasnjeni simptomi)

Nakon negativnog testa na klamidiju imao sam odnos s djevojkom, otisla je na redovan pregled kod ginekologa, pitala je da slucajno ja nisam imao nekakvu bakteriju ona je rekla da jesam i da imam crvenilo ali da je nalaz negativan, ginekolog je rekao da sam ocistio klamidiju ali da su ostale gljivice nekakve, propisao meni Flukonazol 4 tab. odjednom i ostale 3 tab. za 4 sedmice i dala mi Nistatin kremu da mazem, a djevojci vaginalete, mazem vec mjesec dana i popio sam i ove 3 tab. prije 5 dana, ali nikakvih rezultata stalno je crvenilo prisutno....

Unaprijed se zahvaljujem...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako ste proveli terapiju i ako je bris negativan, nemate klamidiju. Ako ste proveli terapiju za Candidu, onda je vjerojatno nemate. Ipak, najsigurnije je da napravite mikološku obradu (pretragu na gljive).

noxarystul thirkaight

Prije brisa na spolne bolesti, dali su mi bris na neke druge bakterije i pronadjeno je "entercocus feacalis",
medjutim urolog je rekao da je to nista i dao mi bris na spolne bolesti i onda je pronadjena klamidija,
ima li taj entercocus feacalis veze sa tim mojim crvenilom, onako cesto je vlazan taj crveni dio,
nije da curi iz penisa nego bas to crveno je onako ponekad vlazno malo...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne, ta bakterija nema veze s Vašim simptomima.

Kojom kremom mazati crvenilo koje nastaje zbog trenja prilikom spolnog odnosa? Hvala na odgovoru unaprijed

skituljko

Dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Osim tamnije mrlje, spolovilo je uredno. Od pretraga (s obzirom na nalaz partnerice) bilo bi dobro napraviti bris uretre. Za privatne poliklinike blizu Slovenije ne znam.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Da Vas citiram. Uradio sam bris uretre i sve je ok sem jedne stvari..

Piše: "Testom DIF vidjena Chlamydia trachomatis u malom broju (4)"

Šta dalje? koliko je ovo opasno?

Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Gore navedeni mikroorganizam je čest uročnik urogenitalnih infekcija u muškaraca. Učinkovito se liječi: doksiciklin od 100 mg 2x1 tabletu kroz 7 dana ili azitromicin od 500 mg 2 tablete odjednom (jednokratno).

skituljko

Meni je moj doktor prepisao sumamed. :-\ Nadam se da bude isto pomoglo. Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To je odlično: azitromicin i Sumamed je isto (Sumamed je tvorničko ime).

skituljko

Ali napisao mi je da pijem prvi dan 2 tablete a 4 dana po 1. To je 2 kutije. Nije to previse?:-\ moze stvoriti kontraefekat?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

U principu je previše, ali u ovom slučaju vrijedi: od viška glava ne boli.

Miško

Pozdrav. Ja novi u tome i ugl. pišem ovdje na forum, jer sam previše kod doktora i stvarno mi se neda zbog toga k doktoru... Imao sam u nedjelju spolni odnos sa djevojkom. Ona nije djevojka za "one nigt stand" i rekla mi da dugo s nikim nije. Naravno, ona nezna ovo jer smo tek kratko u vezi... Kad sam penetrirao dosta je peklo, al to najvjerojatnije jer je bila suha. I nastavio i bilo dovoljno grubo sve to skupa. I sad me vrh prepucija škaklja. I kao nekva bijela sluz/mrtva koža mi otpada. Čitao da bi moglo biti gljivično oboljenje, al boja glavića je ok i sve ostalo. Samo to dvoje navedeno. I ide kožica preko glavića. Pa bi me zanimalo vaše mišljenje...

Miško

I još bih dodao da smo dosta popili i mnogo sam te noći proveo vani na zimi u kratkoj majci i dobio anginu za koju mi je lječnik prepisao silapen.

Unapred hvala happy

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas vjerojatno radi samo o iritaciji. Mislim da će dosta biti neutralne kreme (npr. Bepanthen krema). Ako ne se promjene budu širile, morat ćete kod liječnika.

Miško

Pa koliko vidim ništa se ne širi... Čak je svaki put skoro ok kad operem to područje. Tu baš nemam doma, pa bi pitao ako bi mogla poslužiti heparin, il pantexol krema. Te se nalaze u kući, pa da ne idem do ljekare...