Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Fotografija nije sasvim jasna, ali se vidi prsten koji opisujete. Bilo bi dobro da se javite dermatovenerologu, a on će odlučiti trebali li Vam i urološki pregled.

twixy

Možete li mi preporučiti neku kremu, koja ne ide na recept doktora? I to nije nista "opasno", mislim nemam razloga za strah? Trebam li se paziti nečega, tj. šta raditi kada ih dobijem? I kada mogu ponovo da imam odnos? Hvala na strpljenju i odgovoru happy

BigB

Pozdrav, momak mi ima problem. Naime, on ima crvene tačkice po glaviću, koje su se počele malo širiti. Čitali smo malo po internetu i pročitali da Candida albicans je uzrok u 95% slučajeva, i da je čest razlog uzimanje antibiotika. E sad, on je imao upalu pluća i pio 8 ili 9 dana Panklav, 2 puta dnevno od 875mg+125mg,. Pa da li je moguće da je od toga dobio to? I po vašem mišljenju da li su to uopšte gljivice? Znači male crvene tačkice i crvenilo po glaviću, i 2-3 male tačkice po unutrašnjoj strani kože. Povremeno kao da pobijele, ili kao da se krenu perutati. Pa možete li molim Vas mi reći kojom kremom mazati, da li je to alarmantno, i kako da spriječi / se čuva.
Hvala unapred happy

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za twixy: možete mazati Bepanthen kremu. Za očekivati je da bi se ako se radi o iritativnom dermatitisu promjene mogle ponavljati nakon spolnog odnosa ili masturbacije. Naravno, ako želite biti sigurni i potpuno mirni, morat ćete kod dermatovenerologa.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za BigB: nakon upotrebe antibiotika česta je pojava gljivične infekcije uzrokovane Candidom. Osim toga može se raditi i o iritativnom (kontaktnom) dermatitisu. Dakle, ne mora biti kandida. Ako je Candida, pomoći će Canesten. U tom slučaju morate se liječiti i Vi (kod ginekologa).

BigB

A bi li mogli molim Vas reći kako prepoznati iritativni dermatitis, a kako gljivičnu infekciju? I hvala Vam na strpljenju i odgovorima. happy

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za to je potreban specijalistički pregled, a možda i mikološka obrada (pretraga na gljivičnu infekciju). Vi to ne možete sami, a niti ja preko računala.

miret

Pozdrav!

Situacija je slijedeca: 20 mi je godina i imam redovan odnos sa jednom djevojkom. Prije otprilike pola godine kod nje se pojavilo peckanje i svrbez na vagini a zatim se pojavio i bijeli sirkasti iscjedak. Međutim prije nego smo se informisali o tome imali smo odnose nekoliko puta. Potrazili smo na internetu i 90 % smo sigurni da se radi o Candidi, ipak pomoglo bi i misljenje strucnjaka, zbog toga sam ovdje. Jedno vrijeme je koristila canesten pa se svrab povukla, iscjedak je ostao ali se veoma rijetko pojavljivao a jedno vrijeme ga uopce nije bilo. Nastavili smo sa odnosima, ali se povremeno nakon njih znao javiti svrab, a i iscjedak se vratio, nije cesta pojava, najcesce u toku samog seksualnog odnosa. Nismo znali da se candida moze prenijeti i na muski spolni organ tako da sada i ja imam bijele tackice po glavicu penisa i blago crvenilo. Nikakvog osipa nema ispod glavica, ali se onda nastavlja na testisima, da napomenem i to da ne osjecam nikakav svrab na glavicu,a na testisima se javlja samo povremeno, veoma rijetko, a ne osjecam ni nikakvo peckanje za vrijeme uriniranja. Da li se radi o Candidi i da li da pocnem koristiti Canesten. Ako mogu onda da pitam jos da li slobodno mogu mazati i testise, jer na uputstvima sam mogao procitati da se maze samo po glavicu penisa, ali nekom lokigom trebao bi i testise ako se vec prosirilo i na njih.

Unaprijed zahvalan .

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o Candidi, te možete mazati Canesten. Možete da mazati i na testise, ali je to neobična lokalizacija za Candidu i to ne govori u prilog Candide. U svakom slučaju, Vaša partnerica mora kod ginekologa, jer je potrebno da se liječite oboje.

neno70

Poštovani,

Na spolovilu mi se pojavila neka izraslina vrlo slična bradavici...visoka je i široka cca 2mm...jel moguće da je to stvarno bradavica ili je nešto gore?

unaprijed hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po opisu bi se moglo raditi o šiljatom kondilomu koji je manifestacija HPV-a. Bilo bi najbolje da se javite dermatovenerologu da se postavi točna dijagnoza i tvorba uklonila na adekvatan način.

thejj0044

Pozdrav... Prije 4 dana imao sam nezasticeni sex sa curom i nakon dan dva na glavicu su se pojavile crvene tockice i lagani svrbez... a ponekad se pojave i bjele naslage neugodnog mirisa i prilikom povlacenja kozice zna me zatezati... pa ako moze pomoc ... hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da se kod Vas ne radi o nečem ozbiljnijem, vjerojatno je riječ o blažoj iritaciji.

misterican1

Pozdrav.

Evo ovako. Imao sam prije 3 dana seks sa svojom djevojkom bez zaštite. Nakon toga sve do danas imam svrbez,glava penisa mi je crvena i vidljive su neke crvene odnosno bijele tockice i prilikom povlacenja kozice me pecka, Slicne probleme ima i cura s kojom sam imao spolne odnose,sve joj je crveno,ima svrbeze i ima bijele naslage odnosno tockice. Sumnjam i bojim se da su gljivice pa sam zatražio od Vas stručni odgovor na moje pitanje!

Hvala

roby0090

prije 15 ak dana sam imao odnos pa jednom djevojkom nakon toga se pojavio nesnosan svrab na testisima i penisu. Bio sam kod ljecnika prvo mi je dao neki losion ali nije pomoglo pa sam dobio sampon za stidne usi nakon cega se svrab smanjio ali se javilo crvenilo i pebkanje na testisima i sa strane penisa

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za misterican1: kod Vas i Vaše djevojke bi se moglo raditi o Candida gljivičnoj infekciji. U tom slučaju pomoći će Vam Canesten krema. Potrebno je da se liječi i Vaša djevojka kod ginekologa. Ako Canesten ne pomogne, radi se o nečem durgom.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za roby0090: ne mogu Vam reći o čemu je riječ. To nije jasno niti Vašem liječniku. Potražite mišljenje drugog liječnika.

misterican1

Hvala vam na odgovoru. A kolko je pametno koristiti tu kremu na svoju odgovornost?

Lp

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možete pokušati. Ako nije riječ o Candidi, neće pomoći. Sama krema neće štetiti.

Markus

ja sam se javio s istim problemom opet. Bio sam kod venerodermatrologa iako imam crvenilo na jednom dijelu glavića ali dok kaže da je to iritacija i propisao je kremu cicakrema za obnavljanje kože. Kaže da je to samo jaka iritacija (iako je prošlo već 45 dana) No, imam i jednu jedva vidljivu ranicu koja je nastala za vr. or.sek. koja ne zacjeljuje do kraja. Osjećam sada blagu iritaciju. Mazao sam canestenom, pa rojazolom i na kraju s cicakremom. Crvenilo na jednom dijelu je i dalje prisutno. Je li u pitanju možda gen.herp? Molim za savjet? smijem li se upuštat u otvoreni od. s partnericom.

Nazad
1 ... 8 9 10 11 12 13 ... 105
Naprijed