Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

malennaa

Poštovanje...
Molila bih Vas da mi pomognete.Imam spolne odnose sa svojim dečkom s kojim sam nepunih 7 godina.Ne viđamo se često jer ne živimo u istoj državi.Zadnji put kad smo imali odnose i nakon par dana on mi je javio da ima crvenilo i peckanje na penisu.Kaže da je to zasigurno od mene.Ja sam radila papa test prije toga svega i bio je uredan.Njemu se to crvenilo svrab javlja češće i imao je neka gljivična oboljenja prije 2 godine.I ja sam radila pretrage tada i kod mene nije bilo ničega.Jel mi možete reći zbog čega se to njemu javlja?Koje pretrage ja trebam uraditi da bi bila sigurna da sam ja zdrava osim papa testa?Unaprijed hvala...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Markus: mislim da nije riječ o genitalnom herpesu. Ako je iritacija, ona se ponavlja. Spolni odnos je može pogoršati.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za malennaa: možete učiniti serologiju na herpes simplex virus, seologiju na hepatitis B i C, anti HIV, nativnu pretragu na gljive, vaginalne briseve itd. Ali mislim da Vam to nije potrebno.

number

Postovanje... Imao sam "odnos" sa djevojkom iako to nije bio pravi odnos posto je ona imala mjesecnicu ali je doslo do dodirivanja spolnih organa..brine me mnogo to da li sam se mogao zaraziti ili su to neke gljivice sta mi preporucujete isao sam kod doktora i samo sam urin vadio bilo je uredu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Niste naveli koje tegobe imate. Ako ih nemate, nema razloga za bilo kakve pretrage.

number

uradiio sam jedan test na kandidu nasao sam preko neta i bio sam pozitivan nemam neke promjene na spolnom organu al imam neki osjecaj neugodnosti pojavljuje mi se povremeno dijareja i kasalj bio sam prehladjen i prije toga sto mi se desilo al vec traje malo duze pa me zabrinjava mislio sam da uzmem sebi kremu nistatin posto nisam u mogucnosti posjetiti doktora ..

robi64

imam crvenilo na glaviću i kožici spolovila koja su dosta neugodna,svrbe me i peckaju,dosta problema imam i kod mokrenja,kožica mi sva ispucala tako da imam rane pa čak i male krvave ranice na kožici,ono što moram napomenuti da sam u godinama oženjen imam suprugu dvoje odrasle djece već sam i djed,higijenu redovito održavam no moram napomenuti da imam dijabetis tip 2 i uzimam tablete za dijabetis,dijete se baš i ne pridržavam ali nisam pretio imam oko 95kg.i 1,80m visine,znam da moram smršaviti ali navike su navike idr. da sad ne dužim pa pitam: ima li neka krema za koju mi ne treba recept da to izlječim

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za number: neki "kvazi" testovi nisu pouzdani. Uostalom Candida je normalni stanovnik u probavnom traktu. Mislim da Vam ne treba nikakva terapija, a pogotovo ne "napamet".

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

S obzirom da imate dijabetes, potrebno bi bilo isključiti Candida infekciju (učiniti mikološku obradu). Ukoliko je nalaz negativan, vjerojatno se radi o iritativnom kontaktnom dermatitisu. U prvom slučaju terapija je antimikotska krema (npr. Canesten ili Rojazol), a u drugom slučaju neki lokalni kortikosteroid kraće vrijeme i potom Bepanthen krema.

Phaeton

Pozdrav, danas mi se na penisu pojavilo nešto nalik ovome sa slike http://www.stetoskop.info/pitanja/78/78838/DSC00556.jpg, dakle ovakva natečenost ispod glavića i crvenilo. Kada navlačim kožicu na glavić, to se skupi. Sinoć sam imao nezaštićeni odnos sa stalnom partnericom, oboje držimo do higijene i ovo je prvi put da se ovako nešto desilo iako je seks uvijek bez prezervativa. Dok mokrim ništa me ne pecka, jedino ponekad u momentima se zna svrbež pojaviti. Čitajući prijašnje postove zaključio sam da se radi o iritaciji (najvjerojatnije) te da se samo treba smiriti i javiti liječniku ako ne prođe. Dali mi treba kakva krema da mi pomogne u tome ili? Kroz koliko vremena to obično prolazi? Hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po svemu, vjerojatno se radi o iritaciji. Možete mazati Bepanthen kremu. Trajanje je obično nekoliko tjedana, ali su promjene sklone ponavljanju. Ipak, ako promjene potraju ili se pojačavaju, javite se liječniku.

kremenko225

Prije svega da vas pozdravim. U poslednjih mjesec dana pojavile su mi se tackice smedje boje na kozici penisa.Te tackice nestanu poslije 7-10 dana ali se ponovo pojave druge.Takodje sam primjetio da me ponekada pecka kada mokrim.Da li bi mogli reci otprilike o cemu se radi.Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam reći o čemu je riječ, ali "smeđe točkice" i peckanje dok mokrite vjerojatno nemaju veze jedno s drugim.

kremenko225

Tackice izgledaju otprilike kao na ovoj slici, samo su malo tamnije kada se tek pojave http://www.stetoskop.info/pitanja/48/48793/IMG0151A.jpg .
Prije par mjeseci mi se pojavio jedan crveni krug na preponi,kao lisaj.Stalno mazem kremom, povuce se jedan period ali se ponovo vrati.Ne znam da li ima veze sa tim.Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Promjene u preponi bi mogle biti ili dermatomikoza (gljivična infekcija) ili iritativni (intertriginozni) dermatits. Za promjene na spolovilu i dalje ne mogu reći o čemu je riječ. S obzirom da imate razne tegobe i promjene, najbolje bi bilo da se javite liječniku.

karlo123

Poštovani,

prije godinu dana osjetio sam svrbež glavića i nakon toga mi se pojavljuju "bijele mrljice" ispod kožice. To traje par dana i nakon toga se povuče. No nakon nekog vremena ponovno se pojavljuje, uz crvenilo na vrhu kožice. U posljednje vrijeme navedeno mi se javlja sve češće. Molim Vas za savjet ili preporuku kojemu liječniku da se obratim za pregled.

Unaprijed zahvaljujem.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno se radi tek o iritativnom dermatitisu. Na pregled se možete javiti bilo kojem dermatovenerolohgu.

skituljko

Poštovani,

Imam jedno pitanje, u 4. mjesecu su mi se pojavile gljivice, dobio sam mast Canesten i nestale su. Poslije toga mi je koža na penisu ostala hrapava, nije uspjela da se regerira ili što god. Evo slike...

http://shrani.si/f/2e/1j/riHwUGD/20121004223032.jpg ---ovo je blic, zato je tamnija
http://shrani.si/f/3L/DR/3oWJQpFa/20121004223121.jpg
http://shrani.si/f/A/B4/3Ljb45Gc/20121004223148.jpg

Danas mi se pojavila i ta crvena flekica. Cura je dala bris vagine i našli su joj "Streptoccocus beta haemolyticus grupe B"
Znači li ti da tu bakteriju imam i ja? U kojoj poliklinici u Hr (negdje blizu SLovenije) mogu da se detaljno pregledam? Bris i clično? Isto tako me zanima za spermiogram i spermokulturu, isključno da platim jer sam iz Slo a ovdje se jako dugo čeka..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Osim tamnije mrlje, spolovilo je uredno. Od pretraga (s obzirom na nalaz partnerice) bilo bi dobro napraviti bris uretre. Za privatne poliklinike blizu Slovenije ne znam.

miro92

Imama parterku vec 2 godine, u zadnjih 6 meseci mi izlaze crvene tackice na glavicu i svrbucka me malo, to se povuce nekoliko dana nakon odnosa, to mi se desavalo i sa kondomom, a belicasta skrama mi se javlja od malena, i nisam isao kod lekara jer se mnogo plasim, ne znam kod kojih polno prenosivih bolesti se javljaju ovakvi simptomi??

Nazad
1 ... 9 10 11 12 13 14 ... 105
Naprijed