Blighted ovum

Hana666

Poštovani,
Molim Vas za savjet. Imam 25 godina i u 8 sedmici trudnoće dijagnosticiran mi je blighted ovum. Čekala sam na prirodan pobačaj koji se desio u 11 sedmici, nakon kojega je urađena i vakuumska kiretaža. Pošto sumnjam da mi se prije ovoga desio još jedan pobačaj (činilo se kao zakašnjela menstruacija), molim Vas da mi preporučite testove koje bih mogla obaviti prije sljedeće trudnoće, kako bih smanjila vjerovatnoću ponovnog pobačaja. Patolog mi je preporučio beta Hcg test. Je li se radi o standardnom testu krvi i kako je moguće uraditi taj test ukoliko nisam trudna?

Hvala unaprijed!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
osim cervikalnih briseva i uzimanja folne kiseline kroz 2-3 mejseca prije slijedeće trudnoće, za sada se ne bih odlučivao za neke druge pretrage.

Hana666

Hvala na odgovoru!