moguca trudnoca???

korisnickoime1

Postovani doktore!

Mojoj djevojci kasni vec 8 dana; zadnji put smo spavali 2.3. sa zastitom; nakon cega je dobila na vrijeme 23. ili 24.3. u ovom mjesecu smo imali odnos ali bez penetracije ali sada joj kasni; iuradila je tri testa jedan za drugim i jedan od njih je pozitivan (drugi), da li postoji mogucnost trudnoce i kako da testovi pokazuju razlicite rezultate?

korisnickoime1

Htio sam reci da smo poslije te menstruacije koja je pocela 23.3 u aprilu imali dva odnosa ali bez penetracije; da li smo nekako bez toga mogli prenijeti spermatozoide? Kupila je neke kvalitetnije testove svicarske proizvodnje... Unaprijed vam hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, ako nije bilo penetracije nema ni trudnoće.

korisnickoime1

Hvala na odgovoru, postoji li mogucnost da je prenjela trudnocu iz marta iako je dobila? i ako mi mozete odgovoriti ovo za testove, bio bih zahvalan, Hvala vam jos jednom...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, najvažnije je napraviti test iz prvog jutarnjeg urina . Greške se događaju kod nepravilnog izvođenja istog.
Dakle prvi jutarnji urin, držati se uputa i test je siguran u 99% slučajeva.
Ako sumnjate u trudnoću neka se javi na ginekološki pregled i UZV ili neka izvadi BetaHCG iz krvi. Pozdrav.

iva.kuki

Postovani, jakon bih vam bila zahvalna na odgovoru...Moj ciklus je inace jako redovit ,28 dana, eventualno 30 najduzi , proslu mengu sam imala 07.04. trebala sam vec da dobijem a jos nista, mada imam simptome...radila sam test jucer i negativan je, zadnji odnos je bio 14.04.sa zastitom ...jako se bojim da nije moguca trudnoca...negdje sam citala da rodnica poprimi plavkasto-ljubiucastu boju, pa sam se i tu nasla, vjerovatno panicarim...u drugom sam gradu na studiju, sama ne znam sta da radim...

korisnickoime1

Kaze da je sve uradila po upustvu, i jeste bio prvi jutarnji urin... Ali bio joj je mjesec stresan, bila je u bolnici zbog jakih glavobolja i jos nekih problema... mozda je to uticalo na neki naci na kasnjenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, Iva ne trebate ništa raditi. Test je negativan, imate predznake dolazeće menstruacije, dakle ne brinite.

GossipGirl

Postovani,

zanima me ukoliko je nastupila trudnoca, oce li test biti (naravno ako bude pouzdan) pozitivan,iako sam od zadnjeg odnosa (proslo je vise od 2 tjedna) dobila menstruaciju?
MOzda je pitanje malo glupo, ali cesto se prica o laznim menstruacijama, a meni nesto ne stima s trbuhom pa bih bila zahvalna kada biste mi to pojasnili i odgovorili..

Srdacan pozdrav happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nikako se ne radi o trudnoći. Imali ste posve normalnu menstruaciju.

@@@@@

Postovani,
sumnjam da sam trudna, zadnju menstruaciju sam imala 17.05. i trajala je oko 6 dana.. do sad sam imala redovnu menstruaciju.. imala sam odnos s deckom nekih 10-15 dana poslije, 7 dana prije nego sto cu dobiti sledecu menstruaciju onesvjestila sam se i ako je u prostoriji gdje sam tad boravila bilo jako vruce i nisam nista doruckovala, a i pusac sam...bojim se da nije nesto drugo u pitanju.. ponovo sam menstruaciju dobila 14. ali bila mi je cudna 3-4 dana je trajala.. nemam jutarnje mucnine, samo grceve u donjem dijelu stomaka, na momente, puno stucam i zeludac mi je jako cudan.. ipak me zanima vase misljenje.
Hvala Vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako vam je menstruacija odstupala obimom, intenzitetom te izgledom svakako savjetujem test na trudnoću.

em1ca

Poštovani,
Evo ukratko ću Vam pojasnit kako i šta je bilo ... prije tri i pol mjeseca dječko mi je dodirnuo vrhom penisa,pa ni "početak" vagine,al sam osjetila malo neke providne,ljepljive tečnosti,zatim nakon 2 h me prstenjačio i dirao to mjesto.Eh da li je moguće da od te "tečnosti" ostanem trudna... a do sada sam imala 3 menstruacije po 5 dana(što mi je i normalno),nemam nikakvih simptoma nit bilo čega(dojke iste,ne mokrim često,iscjedak nemam)
Hvala Vam unaprijed .. očekujem Vaš odgovor .
Lijep pozdrav happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ne radi se o trudnoći. Educirajte se.

PlasimSe123456654321

Dragi doktore,
ne znam ni da li više odgovarate na ove poruke,ali ipak ću postaviti svoje pitanje.
Imala sam menstruaciju od 19.02 do 23.02.Razmak je od 26-29 dana između svake.Imam 17 godina,pa nije baš da sam iskusna u svemu ovome,zato sam i najviše zabrinuta.Sa momkom sam bez zaštite ikakve imala djelomičan odnos,tj nije spolovilo stavio čitavo,jer sam bila nevina.Izvadio bi ga prije kraja i to je to.Međutim 11 dana ciklusa,dakle 29.02 (bili su mi plodni dani) isto smo to uradili i ejakulirao je izvan mene.Međutim,poslije smo ponovno imali odnos ali smo koristili zaštitu i tada sam i izgubila nevinost.Čitala sam da to tako treba,jer ipak ostaju spermatozoidi unutar a i van spolovila i da je potrebno 2 sata i tuširanje poslije odnosa da bi oni uginuli.Ali sam isto tako čitala da i bez ejakulacije može doći do trudnoće,zbog te neke predsjemene tečnosti,i to me jako plaši.Pa sam istraživala i simptome trudnoće i sve.Sledeću menstruaciju trebam dobiti 15.03.Paničar sam,i kako sve to čitam da se može ostat u drugom stanju tako,i te simptome imam osjećaj da ih imam i ja.E sad možda previše žurim i paničim bez razloga,ali ipak bih voljela što više da doznam i da budem sigurna,jer se bojim jako.
Hvala. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sad je 4. mjesec. Ako je bilo kao što ste opisali neće doći do trudnoće.

PlasimSe123456654321

Mislila sam na 3 mjesec.Malo sam pobrkala.U svakom slučaju Vam hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

dunjica455

e ovako imala sam prvi spolni odnos 8.2 i menstruacija mi je trebala bit 17.2 al' sam je vec dobila 10.2 i normalno je trajala i sljedeci put sam imala spole odnose 17.2 i dobila sam mengu 9.3 i sad mi kasni vec dva dana, imam li razlga za brigu ? :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ja ne znam. Ako je došlo do ejakulacije svakako postoji šansa za trudnoćim.
Napravite test na trudnoću.