moguca trudnoca???

PlasimSe123456654321

Doktore,a da li menstruacija može kasniti ako su se desili odnosi 2-3 dana prije nego što je se ponovno dobije.Da li se to može desiti.Mislim ne kasniti po sedmicu,već dan,dva?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može.

anna annn

Postovani,do prije 3 mj.menstruacije su mi dolazile svaki mj. odprilike oko 29-31 dana.Nakon prvog spolnog odnosa ciklus mi se poremetio i zadnja 3 mj menstruacija bi mi kasnila do 7 dana, znaci svaki mj bi stizala nakon 35-36 dana,Ovaj mj menstrucaiju sam trebala dobit 10.4. no kani vec 5 dana,imam sve simptome kao i obicno, nabrekle grudi,bolne na dodir ,bolove u donjem djelu leda,trbuha i bol u lijevom jajniku,ali menstrucije nigdje.Prije 2 tj spavala sam s deckom bez kontracepije i ja i on smo sigurni da nista nije uslo u mene jer je svrsio poslije odnosa nakon desetak minuta vani.Postoji li ikakav razlog za brigu i nezeljenu trudnocu ? Lp!

Poštovani,
zanima me kolika je stvarna mogućnost za trudnoću ako smo partner i ja imali dva uzastopna odnosa te je drugi odnos nastupio odmah nakon prvog (bez ejakulacije u rodnicu)? Odnosno da li spermna koja ostane na muškom spolovilu i u njegovoj cijevi može oploditi jajašce, da li je tako mala količina sperme dovoljna za oplodnju? Da li u praksi često dolazi na taj način do trudnoće? Jer teoretski znam da postoji mogućnost... Radilo se o 13. danu ciklusa, a ciklusi mi traju 27-28 dana.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anna ako je tako onda trudnoća je isključena. Svakako da vam ciklus može biti duži i do 35 dana je sasvim normalno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da postoji šansa. I u praksi također. Neki put je količina rezidualne sperme dovoljna da dođe do oplodnje.

Znam da je teretski moguće, ali zanimalo me da li u praksi često na takav način dolazi do oplodnje, jer nekako mislim da nije baš tako jednostavno ostati trudan odnosno bez ejakulacije u rodnicu. Možete mi molim Vas objasniti što znači pojam "rezidualna sperma"? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rezidualna, znači ostatna u spolovilu muškarca. Ono što ste me pitali. Dakako da sam u praksi sretao i takve pacijentice, doduše ne previše.

easyA

menstruacije izostaju po 3-4 mjeseca, kolike su mogucnosti trudnoce, to jest, ima li plodnih dana? ako je u jednom mjesecu izostala menstruacija, znaci li da u tom mjesecu nije doslo do ovulacije pa je manja vjerojatnost za zatrudnjivanje? molim vas odgovor, hvala puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da je tako. Radi se o anovulacijskim ciklusima.
Savjetujem terapiju svakako.

easyA

hvala vam na odgovoru i savjetu!
mozete li mi jos samo reci kolika je mogucnost trudnoce ako je u tom mjesecu u kojem je bilo spolnih odnosa menstruacija izostala?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala. Gotovo nikakva.

easyA

Puno vam hvala na odgovorima! happy)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

babicana

Poštovani,
Ne bih Vas želila zamarati ovakvim pitanjima, ali vjerujte koliko stručna riječ može pomoći.
Naime, nakon ejakulacije u kondom, tijekom vađenja uda, kondom je ostao u meni.
Odmah smo ga izvadili i u njemu je bio ejakulat pa vjerojatno nije došlo do izlijevanja.
Svejedno, jako se bojim trudnoće pa Vas molim za odgovor jeli u takvom slučaju moguća trudnoća.
Bila sam na početku plodnih dana.
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sami ste odgovorili. Vjerovatno je u kondomu ostala sperma. A što ako nije. Ja to ne znam. Ipak bih vam savjetovao postkoitalnu zaštitu.