nalaz

mirea

Poštovani,
bila sam na ultrazvuku kod ginekologa... možete mi malo objasnit nalaz,napisati ću Vam sve.Objasnite mi i te skraćenice,i da li je sve ok u brojkama.
TV UZV : AP=38,6 ENDOMETRIJ 10,8 D.O.32,9,X 14,6 MM, L.O. 31X31X13,8MM B.O.S. PREOVULATORNIM FOLIKULOM KAVUM PRAZAN, U PROJEKCIJI ADNEXA BO.
PERISTELIKA NEVIDLJIVA,MASA SUHOG SADRŽAJA U CRIJEVIMA A.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, UZV nalaz Vam je uredan isto kao i veličina jajnika .

Jelena1001

Pozz..mozete li mi objasniti nalaz ginekologa
U sprekulima. b.o
UTZ/TVS Uterus u rvf uredne velicine i morfologije
Endometrij trolinijski 6mm
Jajnici obostrano djeluju policisticni
U Douglasu nema sl tekucine
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana: prema nalazu maternica Vam se nalazi u položaju retroverzijo- fleksije, što znači da je nagnuta prema dolje i straga. Takav položaj maternice nalazimo u otprilike 20% žena. To je prirodno stanje i ne izaziva nikakve smetnje. Endometrij - sluznica maternice je trolinijskog izgleda što je normalan izgled u sredini menstruacijskog ciklusa. Budući da su jajnici policističnog izgleda preporučio bih da učinite hormonsku analizu. U Douglasu - to je prostor između maternice i crijeva nema slobodne tekućine - to je uredan nalaz.