smeđi iscjedak uvijek 10 dana poslije ovulacije

nevdub2011

Poštovani,
Već 9 ciklusa pokušavam ostati trudna s drugim djetetom. Prije par mjeseci napravila sam godišnji pregled (papa, brisevi cerviksa, ultrazvuk) i sve je bilo u najboljem redu. Međutim, svaki se mjesec javlja isti problem-točno 10-ti dan nakon ovulacije (pratim je lh trakicama) krene smeđi iscjedak koji se onda "vuče" u većoj ili manjoj količini do početka mjesečnice što zna biti od 4-7 dana. Moj dr nije to smatrao nekim velikim problemom i dao mi je terapiju duphastonom 12-26 dan cikulsa. Ni nakon četri mjeseca terapije stanje se nije promjenilo-iscjedak se i dalje javlja praćen laganim predmenstrualnim grčevima. Da li ja uopće pod uvakvim uvjetima mogu ostati trudna? Danas mi je 17 dan ciklusa i 10 dan nakon ovulacije i iscjedak se naravno javio-ima li uopće smisla raditi test za trudnoću za koji dan?
Najljepša hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Terapija mi se čini smislenom. Da vi napravite ipak uzv folikulometriju kod svog ginekologa?

nevdub2011

Da, mislim da je to slijedeći korak iako je na nedavnom pregledu dr. uočio vodeći folikul koji odgovara danima ciklusa i smatra da tu nema problema.
Ne razmjem zašto duphaston nije zaustavavio taj iscjedak i da li se on zaista javlja isključivo uslijed naglog pada progesterona? Jedino što se promjenilo od korištenja terapije su moje ovulacije-nekoć su bile točno 11-12 dan ciklusa a sada su 6,7-9 dan?! Može li se uz ovakav problem zatrudniti (ranija je trudnoća bila prije 7 godina i sve je bilo ok-imam 33 godine)?
Najljepša hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vjerujem da imate 6,7 ili 9 dan ciklusa ovulaciju. Savjetujem kao što sam rekao uzv pregled od 10. dana ciklusa.