Klinička farmakologija s toksikologijom

Diane-35

Mortiicia

Radi ciste na jajniku (iako je nalaz svih mojih hormona bio u granicama normale) ginekolog mi je prepisao Diane-35. Nakon 3-mjesečnog uzimanja javili su se problemi - otricanje čitavog tijela (jako), bol u grudima koja ne prestaje, nabreklost, nadutost trbuha, promjena mirisa iscjedka, već postojeća depresija se pojačala, opstipacija, svakodnevne glavobolje, prištevi po licu, mjesečnice bolne... Prestala sam s tim tabletama jer mislim da su one krivac tome, je li to moguće?

dr Viola Macolić Šarinić

Diane 35 je preprat koji sadrži antiandrogeni hormon, a daje se u žena s izrazitom dlakavosti, jako opadanje kose, teške akne, seboreja, u sindromu policističnih jajnika. Ovaj lijek najčešće izaziva umor, slabost, zaduhu, promjenu u tj. težini, oštećenje jetre... Navedeni znaci mogu biti posljedica uzimanja ovih tableta,
potrebna je daljnja konzultacija s endokrinologom.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić