Neurologija

diskhernija

ze

Imam 27 godina i nedavno mi je dijagnostcirana diskhernija.Magnetskom
rezonancijom utvrđeno je slijedeće:
-na seriji sagitalnih i transverzalnih MR presjeka kroz područje
lumbosakralnog spinalnog kanala vidi se uredna visina, oblik i
strukturaprikazanih trupova kralježaka,uz znakove alordoze
-u visini L5-S1 segmenta vide se znaci dorzomedijalne protruzije i.v. diska
sa širenjem tkiva diska više desno paramedijalno, uz impresiju duralne vreće
i pripadajućeg korijena ( L5 desno)
-prikazana torako-lumbalna medula fiziološkog je inteziteta signala
-ne vidi se znakova kompromitacije širine lumbosakralnog spinalnog kanala u
ostalim prikazanim segmentima

Do sada sam išla na elektroterapiju, terapiju laserom i od lijekova sam
koristila indometacin i lubor.Lijekovi niti jedna terapija nisu pomogli da
se bol smanji.Bol osijećam duž cijele desne noge sve do kraja stopala.U
donjem dijelu leđa osijećam blagi pritisak , nikakvu bol.Nedavno sam krenula
na akupunkturu nakon koje osijećam poboljšanje.Uzrok bolesti nije određen
budući da predhodno nisam imala nikakvih ozlijeda i padova.Da li bi
preporučili terapiju akupunkturom pacijentima koji boluju od istih ili
sličnih tegoba.

Zahvaljujem na odgovoru!

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovana,
Svakako vam savjetujem da se prije nastavka s tretmanima akupunkture posavjetujete s neurologom i/ili neurokirurgom kako biste spriječili eventualan nastanak trajnih posljedica uzrokovanih protruzijom diska. U slučaju pojave gubitka mišične mase na nozi ili bilo kakvih drugih smetnji odmah posijetite liječnika. Inače, ako vam akupunktura pomaže u smanjenju bolnih tegoba, slobodno nastavite s akupunkturom.