Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pubertet u dječaka

mate98

Poštovanje doktore Milivoj !

Imam jedan problem, imam 17 godina, penis mi je u cudnom stanju. Prosjecne je duljine (bar mislim) 16 cm (mozda malo i vise nisam mjerio odavno)
Da prijeđem na stvar, kožica na penisu mi je nekako zaljepljena za vrh penisa, kada je u erekciji prokusao sam je povuci lagano dolje i izazvalo je bolove.
Mozete li mi objasniti o cemu je rijec, je li to normalno za djecaka/muskarca u mojim godinama, te postoji li nacin kako se toga rijesiti i imati penis normalnog izgleda ?

Hvala Unaprijed !

karlo1999

Poštovani! Imam 16 godina visok sam 180 cm i imam 65 kg. Zanima me smijem li ja početi ići u teretanu kako bih dobio malo mišića i dobijem lijepo građeno tijelo ali ne sada pretjerano nabildano.... Pitam jer sam cuo razne priče o prestanku rasta adolescenata koji krenu u teretanu u mojoj dobi pa me zanima je li to istina ili samo još jedan od mitova?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mate - svakako se javi urologu. Moguća su 2 uzroka- ili je kožica ostala zalijepljena za glavić ili je resica ispod glavića prekratka. U oba slučaja urolog to jednostavno rješava.

Karlo nakon obavljenog sportskog pregleda možeš ići u teretanu. Podizanje velikih tereta u stojećem stavu može nešto utjecati na rast kostiju, no dok ti dođeš do takvih težina utega rast će gotovo prestati i prirodno.

karlo1999

Postovani! Iz prethodno postavljenog pitanja moze se uvidjeti da me zanima moja visina. Zanima me s obzirom na svoju visinu i godine i s obzirom da mi je otac visok 185 cm hocu li ja jos uvijek rasti i ako budem hoce li to biti nesto izrazajnije ili jos koji cm

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Procjenjujem da ćeš dosegnuti očevu visinu i možda koji centimetar više. Najmanje je vjerojatno da ćeš narasti preko 190 cm.

Tony7329

Postovanje, imam 12 g. Imam dlake ispod pazuha, dlake oko penisa, spermu... Ali mi pebis jos nije poceo rast, jeli to normalno?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne znam što podrazumijevaš pod "nije mi još počeo rasti", koja je veličina sada i kakva su tvoja očekivanja što se tiče konačnog dosega veličine.

NUNtela

Ovako Imam 17 godina,obrezan sam,viskok 195cm 105 KG,al mi penis jos nije narastao,kad bi on trebao narast, i zasto jos nije ? pozz

coc6666

Dobra večer.
Ja vam opet pisem.
Imam 14 godina i visok sam 168.5 cm, a brine me kilaža imam 47.8 kg na tašte.
Te me zanima kada ce se dogoditi ejakulacija.
Penis mi je 14 cm u punoj erekciji.
Rođen sam 4 tjedna prije, ali sam imao skoro 4kg točnije 3.6kg.
Te koliko bih jos mogao rasti sa 13 godina sam imao u ovo vrijeme 158cm, a sa 12 godina 149cm.
Hvala unaprijed.

Tony7329

Postovanje vec sam pisao, velik mi je 9 cm u punoj erekciji svi ostali znakovi puberteta su pristuni jeli to normalno sacu 13 g

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

NUNtela

Obrezivanje nema veze sa rastom penisa. Ne navodiš koja je sada veličina, no ako si zabrinut treba obaviti liječnički pregled i vidjeti da li ima odstupanja od normale. Inače u ovoj dobi bi trebao završiti najbrži period rasta spolovila.

coc6666

Očigledno si u fazi ubrzanog rasta, možeš očekivati još barem desetak cm visine. Ukoliko se ejakulacija ne pojavi u narednih godinu dana javi se liječniku. Ako imaš problema sa prehranom ili probavne smetnje javi se liječniku.

Tony7329

Tony javi se liječniku, treba vidjeti da li ima elemenata koji ukazuju na ptrebu za daljnju obradu (pedijatrijski endokrinolog).

Hrvatina

Pozdrav Doktore...neznam jel ova stranica jos uvijek aktivna ali da probam...Iman 14 godina i jos nisan isa u pubertet.Imam dlacice oko spolovila ali jako malo...uglavnom spusten penis mi je 6 cm a dignut 10... kad idem svrsit neizlazi sperma nego neka prozirna ljepljiva tekucina...i isto tako kad mi je penis spusten mogu nategnut kozicu do kraja a kad mi je dignut nemogu tj. slijeplijeno je...molin vas odgovor

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Problem sa kožicom se jednostavno rješava - javi se kirurgu. Što se tiče pubertetskog razvoja treba konzultirati svojeg liječnika, on treba obaviti cjeloviti pregled i vidjeti da li ima razloga za daljnju obradu (vjerojatno neće biti, no treba pogledati visinu, težinu, veličinu testisa, uzeti podatke o visini roditelja, pregledati cijelo tijelo).

ikaaa

Imam 10 godina.Penis mi je 12,5 cm.Jer to normalno??

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Jest, normalno je i ima dobre izglede daljnjeg rasta.

mrx99

postovani doktore, imam pitanje za visinu, dakle imam 16 g i visok sam 174 cm, moj tata je visok 187 cm a mama 170 cm, tata je isto izrastao u srednjoj skoli naglo najvise u 2 i 3. razredu dok sam ja nagglo poceo rast vec u prvom jer sam prije godinu dana i 2 mjeseca bio visok svega 160, naime tata je isao u vojnu sk i poceo rano vjezbat tj bildat dok je moj djed bio visok 194, moje pitanje je ima li sanse da ja budem nesto mozda cak i visi od svog oca zbog djeda jer tu pise da su najcesca odstupanja do 5 cm a negdje pise da se mora u to i majcina visina uracunat pa nisam siguran koju bi visinu mogao doseci i ima li sanse da to bude oko 190 mozda koji cm vise ili ce biti oko 185 cm, hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Sasvim je moguće da dosegneš 190 cm.

Luka0203

Pozdrav,imam 16 uskoro 17 godina i nisam siguran imam li ili nemam ozbiljan problem.
Visok sam 189cm i tezak 100kg
Penis mi je u opustenom stanju manji od 5 cm,a u erekciji oko 10
Testisi su dosta mali
Mozda je problem sto sam sa 12-13 godina bio jako pretil(nisam ni sad mrsavko)i zakasnjeli pubertet glas mi se poceo mjenjati sa 14 a dlacice rasti s 15ak. nadam se da mozete odgovoriti
Jeli to normalno s obizrom da cu uskoro napuniti 17 godina

Bok,imam za 3 mj 16 godina i visok sam 188 cm , imam 95 kg i mislim da sam pretil. Ali krenuo sam se aktivno kretati i zdravije se hraniti pa se nadam da cu taj problem rijesiti, no ima jos jedan problem,dobio sam dlake po testisima i okolo,ali ispod ruke jos nisam dobio niti jednu dlaku i penis mi je jako mali,u erekciji je 9-10 cm pa me zanima, dali cu se ja jos razvijati samim time hoceli i penis rasti? I jos samo da napomenem prije 2 god bio sam na operaciji, nisam mogao navuci kozicu preko penisa.

I da , tata mi je visok 198 a mama 172

Nazad
1 ... 16 17 18 19 20 21 ... 34
Naprijed