Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pubertet u dječaka

Svetiljka

Pozdrav imam 13 godina i mislim da mi je penis jako mali (10 cm) cini mi se kao da su testisi malkice potamnili, dlaka imam oko penisa i na testisima jako malo..Ispod pazuha nista...Visok sam 162 cm i to me ne muci (tata mi je 2.03 m) al on kaze da je i on usao kasno u pubertet (1-2 razz srednje skole)...I kada mi je penis u erekciji ne mogu da prevucem kozicu skroz preko glavica a kada je opusten mogu lagano... pa me zanima jel ovo normalno i hoce li mi penis jos rasti?

coc6666

Hvala vam doktore. Več sam bio na pretragama i kod gastrointerologa obavio ultrazvuk i poslala me na gastroskopiju, ali ja to nisam htjeo.
Nema naznaka bolesti i krvna slika je uredna. U stolici nema krvi. No idalje sam jako mrsac 48kg za 14g i 168 cm visine. Sve više mislim da ja mršavist prirodna. Redovito jedem po par puta na dan.
Još jedamput hvala.
Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

LUKA0203 i Dijete2000: javite se svojem doktoru kako bi obavio pregled i vidio da li ima razloga za endokrinološku obradu. U svakom slučaju imate previše kila, porazgovarajte o tome također - masno tkivo izlučuje ženske spolne hormone pa i to može imati utjecaja.
Svetiljka: još nije krenuo puni zamah puberteta pa treba pričekati. Što se tiče uske kožice javi se liječniku, to se može riješiti kremama ili manjim operativnim zahvatom.

coc6666: Bitno je samo da su isključili alergiju na namirnice i nepodnošljivost glutena (celijakiju)....

makar01

Pozdrav imam 14 godina i imam178cm i 58kg .Otac mi je visok 188 ,a majka 180cm.Od kolovoza sam narastao samo 1cm pa me zanima hoću li još rasti i koliko?

arcane1230

u 3 mjesecu cu napuniti 15 godina,idem u srednju skolu,visok sam 159 cm sto je premalo za moje godine.mama mi je visoka oko 154 a tata 177.brat je malo vislji od tate.Imam 60 kila,malo previse.Penis mi je u normalnom stanju dugacak 7cm a u erekciji 10.5cm.imam spermu.zanima me hocu li jos rasti i hoce li mi penis narasti

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obojica bi prema visini svojih roditelja trebali rasti, no koliko ne mogu reći. Konzultirajte se sa svojim liječnicima koji trebaju obaviti pregled i vidjeti kakva je dinamika rasta bila u proteklih par godina.

coc6666

Opet ja štovani doktore.
Sada sam pročitao vaš odgovor.
Moj brat ima celijakiju točnije 50%. Ne znam je li još kakav problem u pitanju.
Na alergološkom testiranju sam vec bio sa oko 10g.
Utvrđeno je samo alergija na brezu i vrbu.
Rekli ste mi u jednom od prijašnjih odgovora da pricekam još godinu dana na ejakulaciju, a ako se ne pojavi da se onda javim lječniku.
No imali smo sistematski i rekao sam doktorici o svom problemu da kod ejakulacije izbacim samo prozirnu sluz, ali ona nije bila zainteresirana.
Stoga nisam ni ja htio biti uporan oko daljne rasprave.
Htio sam pitati jeli možda rječ o prozirnosti sperme u adolescenciji koja bi trebala biti normalna.
Ponekad ovisno o masturbiranju je malo rjeđa, ali uglvnom normalne gustoče i ima miris mislim sličan spermi. Okus je bljutav i ima je u malim količinama nakon svršavanja no više od par kapljica kao u ostalim slučajevima.
Lp
Zanima me što je to.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Svakako treba provjeriti da li su sada ponovno isključili celijakiju kod tebe. Što se tiče sperme predlažem da potražiš savjet androloga (interniste koji se bavi muškim spolnim organima i plodnošću) a ako nema takvog gdje živiš tada posjeti urologa. Mislim da bi trebalo obaviti pregled sperme. Alternativno, možeš pričekati još godinu dana pa ako se ne dogode promjene tada započni ove pretrage.

bfreak

Poštovani doktore, imam 14 godina i htio bih Vas pitati 2 pitanja. Prvo penis mi je u erekciji 10 cm da li je to normalno za moju dob? Drugo imam dugacku kozicu na penisu i mogu je prevuci preko glavica ali kada se penis digne kozica i dalje prekriva glavic kao u opustenom stanju. Je li to normalno posto ne znam hoce li mi smetati kada odrastem i imadnem spolni odnos? Ja sam to pominjao tati a on mi je rekao da je najbolje da odemo hirurgu da to obreze i da je to najbolje radi higijene ali ja se bojim a tata kaze da je on to uradio tek u vojsci i rijesio proble. Hvala Vam puno i izvinite na duzem postu

Svetiljka

Pozz doktore happy imam 13 god..Imam jedan problem.Na vrhu penisa(kod glavica ali sa spoljasnje strane)na kozici imam neki beli prsten sirine 1 cm i tu je kozica jako suva,i kao da je izgubila na elasticnosti pa je teze prevlacim preko glavica..I takodje drugaciji miris ima (veoma ostar i ne prijatan) ponekad me i svrbi...Jel opasno nesto i jel neophodna operacija ili se moze resiti kremama ili necim blazim happy ?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

bfreak obavi pregled kod kirurga, mislim da će trebati manji operativni zahvat (obrezivanje - no i njega ima dosta vrsta - od djelimičnog do potpunog. Veličina neka te ne brine, još si mlad happy
svetiljka: javi se doktoru, operacija neće trebati ali neka krema najvjerojatnije će biti potrebna.

znatizeljanucenik

Imam jedno pitanje moji vrsnjaci (15 - 16 god.) znaju spomenuti kako postoje ljudi kojima penis nije narastao da je ostao mali. Ja imam 15 god sad cu 16 i moj je penis velicine 7cm ja se jako brinem i neznam oce li mi poceti rasti ili je to to. Kada krenem Mastrubirati krene mi bijelo prozirni malo kao da je gnojna neka tekucinja odma nakon min nerazumijem sta je to citao sam svugdje i svasta malo sam se uplasio kad sam procitao neke clanke. I neznam jeli to sperma ili nesto drugo jer jako brzo se dogodi.

Pa moja 3 pitanja su:
Hoce li mi narasti penis?
Jeli bijelo-prozirna tekucina u redu?
Moze li penis ne narasti?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne navodiš da li je 7 cm u opuštenom ili uzbuđenom stanju. Normalno je da nakon kratkog vremena dođe do ispuštanja tekućine koju opisuješ. Vjerojatno još nisi u snažnijem zamahu puberteta i možeš očekivati da se dogodi rast. Ipak, savjetujem da se javiš na pregled svom liječniku kako bi isključio moguća vrlo rijetka stanja (bolesti) koja su popraćena malim penisom. Najčešće je penis ukopan u masno tkivo pa se samo stječe dojam da je malen.

mateo1996

Evo ovako,imam 19 godina,dlačice po trbuhu su mi pocele rasti tek prije mjesec dana i tonse niti ne vide dobro,penis mi je nesto malo narastao isto tako posljednjih nekoliko mjececi sad ima oko 13 cm,brada mi je takodjer ne tako davno pocela rasti,zanima me da li bi penis trebao jos rasti ili je to to?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prema svim spoznajama trebao bi još narasti.

Tippo

Pozdrav, imam 14 godina i 6 mjeseci. Visok sam 163 cm i tezak sam oko 57 kg. Otac je visok 176 cm, a mama 160.Penis je 13-14 cm (ne znam tacno koliko radi zakrivljenosti i da napomenem da mi ne predstavlja probleme).Imam dlacice ispod pazuha,brkove,oko penisa a i brada mi je pocela).
Zanima me koliko bi trebao rasti i da li bi se trebao jos razvijati.Da li ce mi penis jos rasti?

boy1235

Bok imam 12 god.Imam upaljene bradavice malo su povecane i kada ih pritisnem malo me zabole.Upalile su se prije 7 dana.Moram li ici kod doktora?

nekobl

Pozdrav, imam 15 godina, visok sam 180cm, a tezak 85kg. Penis u erekciji mi je 15cm i sada me zanimaju cetiri stvari:
1. Koja je najbrza metoda za skidanje kila?
2. Da li ce mi penis jos narasti?
3. Da li pomazu vjezbe, kao sto su arapsko muzenje i druge u rastu penisa?
4. Da l moja tezina utice na velicinu penisa?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Tippo

U naredne 2-3 godine se može očekivati rast u visinu i rast spolovila, koliko - ne može se sa sigurnošću reći. Visinom bi zasigurno trebao preći 170 cm.

boy1235
Ne treba ići doktoru, stavljaj obloge od vode sobne temperature kada si kod kuće. Jedino ako postoji crveilo i ljuskanje bradavica otiđi na pregled. Ako se ispod bradavice pipa kvržica to je znak da se povećalo žljezdano tkivo dojke kao prvi znak puberteta.

nekobl

1. Koja je najbrza metoda za skidanje kila? Najbrže nije zdravo, posavjetuj se sa liječnikom, načelno treba jesti 5-6 malih obroka hrane koja ne deblja, povećati tjelesnu aktivnost pri čemu se ne treba prekomjerno zamarati (iznuravati), potrebno je i osigurati dovoljno spavanja. Slatka pića izbaciti u potpunosti.
2. Da li ce mi penis jos narasti? Ne znam, ima još izgleda.
3. Da li pomazu vjezbe, kao sto su arapsko muzenje i druge u rastu penisa? Ne, samo se može oštetiti tkivo spolovila.
4. Da l moja tezina utice na velicinu penisa? Ne.

daniel0307

Pozdrav doktore.
Postavio sam Vam pitanje ali mi niste odgovorili,vjerojatno nije moderator odobrio,ali nema veze,pitam ponovno.

Moj problem,ako je to problem me jako zabrinjava. Naime,imam 19g i moj penis je jos uvijek nerazvijen,tj. nije se povećao,dječji je da se tako izrazim.
Imao sam operaciju testisa kad sam bio mali pa me zanima da li je nesto do toga ili hormona?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Nazad
1 ... 17 18 19 20 21 22 ... 34
Naprijed